آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی مشتی مسیر کردکوی/آتش سوزی تحت کنترل است/وزش باد نگران کننده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 195 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:51 ق.ظ، پنج شنبه، 16 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی از وقوع یک فقره آتش سوزی در منطقه جنگلی جاده فرعی مشتی مسیر ارتفاعات جنگلی کردکوی خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ فتاح قاسمی در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار ما گفت: صبح امروز پنجشنبه در اثر سهل انگاری و بی احتیاطی نیروی انسانی منطقه جنگلی مشتی مسیر در ارتفاعات جنگلی شهرستان کردکوی دچار حریق شد.

وی با بیان اینکه با همت و تلاش طرح جنگلداری و سرجنگلبانی منابع طبیعی تا حدودی موفق به مهار این آتش سوزی شدیم، افزود: در حال حاضر کلیه نیروها در محل آتش سوزی حضور دارند و مشغول مهار کامل آتش سوزی هستند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی اظهار داشت: دودی غلیظی که همشهریان عزیز از منطقه پایین دست از حادثه آتش سوزی مشاهده می کنند مربوط به کنده هایی است که رو به خاموشی کامل است.

قاسمی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی هم بلافاصله به منطقه اعزام شدند که متأسفانه بدلیل صعب العبور بودن موفق به حضور در محل حادثه نبودند که سریعا به مرکز بازگشته و دوباره به همراه تجهیزات به وسیله موتورسیکلت به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر اینکه آتش سوزی تحت کنترل است، متذکر شد: وزش باد مشکل اصلی ما در این حادثه آتش سوزی می باشد که اگر سرعت باد بیشتر شود احتمال پراکندگی آتش بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه بخاطر سهل انگاری نیروی انسانی این نعمت خداوندی دچار حریق شده، بیان کرد: باتوجه به گرمای هوا، کمبود رطوبت و آماده بودن بستر جهت آتش سوزی با کوچک ترین غفلت توسط عامل انسانی باید شاهد چنین حوادث تلخی باشیم.

قاسمی همچنین به وقوع دو فقره آتش سوزی در روستاهای کوهستانی کنداب و یانسر هزارجریب خبر داد و گفت: بخاطر سهل انگاری عامل انسانی یک هکتار از منطقه جنگلی روستاهای کوهستانی کنداب و یانسر هزارجریب دچار حریق شد که با کمک نیروهای مردمی و نیروهای منابع طبیعی مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی تا به این لحظه تعداد زیادی همشهریان عزیز در قالب نیروهای مردمی، بسیج و NGO ها جهت اعزام به محل حادثه آتش سوزی اعلام آمادگی کردند که جا دارد از این عزیزان بخاطر احساس مسئولیتی که دارند قدردانی کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر