آخرین آرزوی شهید «ایوب» فرمانده قوای هوایی حزب الله + دستخط
تعداد بازدید تعداد بازدید: 752 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:45 ق.ظ، شنبه، 22 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

او به سرعت بر روی تکه ای کاغذ، چند خطی نوشت و تا شده به مافوق خود تحویل داد و از او خواست که پس از دریافت خبر شهادتش، آن را بخواند.

یادداشت از مشرق: به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، روز شنبه، پانزدهم مهر ماه 1391، نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی(IDF) اعلام کرد یک «پهپاد» (هواپیمای بدون سرنشین) را در نزدیکی تاسیسات اتمی این رژیم، موسوم به «دیمونا» کشف و سرنگون کرده است. ارتش صهیونیستی به جز تحلیل های نیم بند و بی مستند درباره امکان دخالت ایران یا حزب الله لبنان در چنین ماجرایی، هیچ اطلاعات دیگری درباره این «پهپاد» منتشر نکرد.
شامگاه پنجشنبه، 20 مهر ماه 1391، دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنان مبسوطی، صراحتا اعلام کرد:«مقاومت لبنان یک هواپیمای شناسایی لبنانی را ارسال کرد و ما با یک عملیات ویِژه و منحصر روبرو هستیم که برای اولین بار در اعماق اراضی اشغالی انجام شده است.این هواپیما که از نسل قبلی آن یعنی «مرصاد» قوی تر و بزرگ تر بوده و به جنوب فلسطین اشغالی نفوذ کرده، روسی نیست بلکه ساخت ایران است و جوانان متخصص لبنانی آن را مونتاژ کرده اند».

سید حسن نصرالله در همین سخنرانی گفت: «ما اسم این عملیات را «شهید حسین ایوب» گذاشته ایم که از بنیانگذاران این نیرو در حزب الله بود و می خواهیم این هواپیما را «ایوب» نامگذاری کنیم».

منابع آگاه اعلام کردند، «پهباد ایوب»، پیش از آن که توسط ارتش رژیم صهیونیستی شناسایی و ساقط شود، طی چند ساعت، حدود سیصد کیلومتر بر فراز سرزمین های اشغالی پرواز کرده و اقدام به شناسایی نموده است.
«حسین انیس ایوب» یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی بود که حزب الله لبنان 16 سال قبل، خبر شهادت او را منتشر کرده بود اما درباره نحوه ی شهادتش اطلاعات دقیقی عرضه نشد.
حسین انیس ایوب را می توان فرمانده قوای هوایی مقاومت اسلامی لبنان دانست. زیرا او از پایه گذاران عملیات هوایی علیه صهیونیست ها بود که برای ایجاد چنین نیرویی تلاش فراوانی نمود و در همین مسیر، در جریان عملیاتی شهادت طلبانه، بال در بال ملائک گشود.

شهید «حسین انیس ایوب» با نام نظامی «ربیع»، آخرین مجری عملیات استشهادی توسط مقاومت اسلامی لبنان بود. او در جریان یک نفوذ هوایی به اراضی اشغالی، با هدف اجرای عملیات استشهادی علیه اشغالگران صهیونیست، به تاریخ چهارم مارس سال 1996، در سن 24 سالگی شربت شهادت نوشید.

هنگامی که شهید حسین ایوب عازم انجام عملیات استشهادی هوایی بود، از وی خواسته شد که آخرین خواسته ی خود از این دنیا را بنویسد. او به سرعت بر روی تکه ای کاغذ، چند خطی نوشت و تا شده به مافوق خود تحویل داد و از او خواست که پس از دریافت خبر شهادتش، آن را بخواند.
 متن کامل آخرین خواسته ی «حسین انیس ایوب» به این قرار است:

به حاج (حفظه المولی)
از شما خواهش می کنم روسری سفیدی برای خواهرم زهرا و یک اسباب بازی برای برادرم عباس بخرید.
ثوابش به شما خواهد رسید
پول در کیفم است
ربیع
حسین انیس ایوب

متن دستنویس آخرین خواسته ی شهید حسین ایوب

ارسال نظر