آخرین تحلیل از وضعیت دو کاندیدای مجلس دهم در غرب گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 951 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:25 ب.ظ، پنج شنبه، 9 اردیبهشت، سال 1395 نظرات ۴ نظر

یاران حامی سیاسی نماینده را فقط برای کسب کرسی های خطی و حزبی خود می خواهند و مردم نماینده را برای رسیدگی و توسعه منطقه خود، پس در یک برداشت اجتماعی حاصل می شود رقیبی برتری خواهد داشت که برای ملت آمده باشد و در دلهای ملت جا و مأوا گرفته باشد.

Untitled4به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، چه روزگار پرهیاهویی است، اجتماعات رنگ و لعاب سیاسی دارد و همه رفت و آمدها یارگیری های سیاسی برای رقبای انتخاباتی مرحله دوم مجلس دهم شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کردکوی است.

از ماههای گذشته حلقه های رقابت برای پرتاب آماده شده، نزدیک و نزدیک تر به هم پیوند خورده و ملت بزرگ منطقه با کاوش و جست و جو و مطالعه از برنامه ها و پیشینه خدمتی کاندیداها دل را به گروهی از انتخابات سپرده اند.

خدا را شکر که آزادانه ملت بزرگ انتخاب می کند و این نعمت بزرگ الهی در امنیت اجتماعی که ارزانی نام مقدس جمهوری اسلامی را تجربه می کند.

رقبا در میدان کارزار انتخاباتی تاختند و تاختند و تاختند تا به دو رقیب از رقیبان سیاسی خود برای کسب یک کرسی خدمت رسیدند.

تفاوتی بسیار و تمایزی کم نظیر از رقابتی نزدیک دو گروه سیاسی با دو قومیت متفاوت لیکن با وحدتی بسیار مستحکم و انسجامی آهنین پیوند خوردند.

دکتر نورقلی پور با سلاح اصلاح طلبی و با حمایت هایی از قومیت طلبی ترکمن و گاها با نفوذهای سیاسیون همخط خود از شهرستان های بندرگز و نوکنده و کردکوی در رقابت با حاج رحمت اله جلالی میاندره که با سلاح اصولگرایی و با فشنگ هایی کارآمد از ایثارگری، وفاداری به ارزشها، انقلاب، امام و رهبری از جنس مردم که برای خدمت پا به عرصه انتخاباتی گذاشته بود و پیشینه ای از 30 سال خدمت در عرصه هایی فرهنگی و آموزشی را در منطقه در پرونده خود نگه داشته بود به میدان رقابت در مرحله دوم انتخابات مجلس آمده اند.

نورقلی پور که کمتر از گذشته در محافل سیاسی و اجتماعی نامی از خود به در کرده بود و فرسنگ ها با ادبیات سیاسی و جناحی فاصله داشته بود با توصیه و رایزنی های رقبای جامانده از گروه اصلاحات، اصلاح طلب شد و حمایت آنها را از آن خود کرد.

رفت و آمدهای سیاسی سران تفکرهای جناح اصلاح طلبی کشور، استان و منطقه را فشنگ های سلاح اصلاح طلبی خود کرده بود و بردی بلند از آن فشنگ ها را در برنامه تبلیغی خود کوبیده است.

ورود دکتر عارف، مازنی و برخی سران گروه اصلاح طلب برای ایشان رنگ و لعاب سیاسی منطقه را تغییر داد.

در مقابل مردی از جنس مردم که خود شعاع نور، معرفت و خدمتش در منطقه از گذشته گسترانده شده بود و سابقه ای از خدمت صادقانه به ملت بزرگ را در دستگاههای مختلف سیاسی، فرهنگی و آموزشی از شورای نگهبان گرفته تا آموزش و پرورش را در همه شهرستان های حوزه انتخابیه از بندرترکمن و گمیشان گرفته تا بندرگز و کردکوی را تنها آورده خدمتی خود کرده بود با پایبندی به ارزشهای انقلاب، امام و رهبری با سلاح اصولگرایی به میدان آمد و فشنگ هایی با برد عمیق و دوربرد در قلوب مردم را سرمایه معنوی خود دارد و اتکایی به جز حب و حمایت مردمی بر آن تکیه ندارد.

دوستان سیاسی اش از اصولگرایان از باب تکلیف جناحی خود در اجتماعات اصولگرایی (سیدمحمدحسینی و حاجی بابایی و…) منطقه رفت و آمد داشتند و به عبارتی نمایش قدرتهای سیاسی دو گروه رقیب نورقلی پور و جلالی در نمایشگرهای شبکه های اجتماعی با فاصله بود لیکن این فاصله باحضور و حمایت مردم برای جلالی پرشده بود.

ناخواسته یاران قدیم متحدین شدند و پاسخ حمایت های معنوی جلالی را که از دوره اول تاکنون به همفکران و همسویان خود توجه ویژه داشته اند به خوبی ندا سرداده اند.

اگرچه عده ای از همان یاران قدیم سکوت پیشه کردند و به میدان نیامدند لیکن باحضور موثر حاج قاسم کیاء و عباس محمدی در رأس اصولگرایان دو شهرستان کردکوی و بندرگز که دارای محبوبیت اجتماعی می باشند را در حلقه دوستان متحدشان حاج محمدمهدی ایرجی، دامغانی و… از گروه اصلاح طلبان منطقه را با همه تعهدات حزبی و گروهی به حلقه دوستان و حامیان رقیب سیاسی شان حاج رحمت اله جلالی درآمده اند و برای اولین بار پیوندهای اجتماعی گروه های سیاسی منطقه حول محور حاج رحمت اله جلالی به گردش درآمده بود میدان رقابت نزدیک شده و حلقه های وفاق دوگروه برای رایزنی های سیاسی بسیار فشرده تر از همه ایام دیگر شد.

حال زمان سوت زدن پایان خط رقابت است و می روند رقبای سیاسی تا به یک نقطه کرسی خدمت در مجلس برسند و قهرمان اول آن در پله اول ایستاد و مسئولیت برنامه های توسعه ای منطقه را عهده دار شد.

با باور واقعی که آنکس پیروز واقعی میدان است که از رنگ و لعاب محبوبیت مردمی برخوردار باشد و حمایت ها و رفت و آمدهای سیاسیون گروههای حامی از کاندیداها فقط برای کسب همین برجستگی انتخاباتی یعنی اتکاء عمومی بوده و می باشد باتوجه به شناخت سیاسی از مردم منطقه وجود دارد گرینه ای را به یقین انتخاب خواهند کرد که هم جنس خود باشد و در آن آئینه نورهایی از خدمت به منطقه را دیده باشند.

یاران حامی سیاسی نماینده را فقط برای کسب کرسی های خطی و حزبی خود می خواهند و مردم نماینده را برای رسیدگی و توسعه منطقه خود، پس در یک برداشت اجتماعی حاصل می شود رقیبی برتری خواهد داشت که برای ملت آمده باشد و در دلهای ملت جا و مأوا گرفته باشد.

میثاق همه ملت بزرگ منطقه روز جمعه دهم اردیبهشت ماه در پای صندوق های انتخاباتی با انتخابی شایسته و اصلح برای آینده ای روشن و توسعه ای پایدار خواهد بود.

نویسنده: عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

رای ما ترکمن ها فقط حاج رحمت جلالی می گوید:

عشق فقط یک کلام حاج رحمت جلالی والسلام

حسین می گوید:

فقط جلالی……….. رای خانواده ما جلالی است..

کردکویی می گوید:

انشااله مردم فهیم وولایتمدار شهرهای بندرترکمن گمیشان کردکوی بندرگز سمین شهر نوکنده باحضور حداکثری خود پای صندوقهای رای به خدمتگذار خود امین منطقه رای میدهند چون منطقه ما نیاز به یک خدمتگزار نیازدارد که اشنا به درد وبیکاری دارد نه به. کسی که اصلا درمنطقه نبوده وهیچ اطلاعی از هیچ نقطه منطقه ندارد بنا به گفته خودش اگر رای هم نیاره رهسپار ایتالیا می شود پس دغدغه اینجورافراد مردم نیست اینجاست که درانتخاب فرداصلح نیاز به بصیرت دارد انشاالا باانتخاب سرباز ولایت جانباز سرافراز حاج رحمت اله جلالی واستفاده ازظرفیتهای منطقه چرخ اقتصاد رابه حرکت دربیاوریم وعده دیدار فردا جمعه پای صندوقهای رای رای من. رای تو. رای ما. رای همه. حاج رحمت. اله. جلالی.

رجبلی می گوید:

یکی به این نویسنده، کتاب دستور و نگارش فارسی بده.
من که یک جمله صحیح هم نتونستم تو این متن پیداکنم.

ارسال نظر