آخرین خسارات و تلفات چهارشنبه سوری در استان گلستان اعلام شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 413 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:21 ق.ظ، چهارشنبه، 27 اسفند، سال 1393 نظرات بدون نظر

بجز چند مورد گزارش محدود بنظر می رسد استان گلستان یکی از کم سابقه ترین سالهای خود در خصوص اتفاقات شب چهارشنبه سوری را شاهد بود.

imagesبه گزارش رادکانا، چهارشنبه آخر سال در گلستان با کم ترین حادثه سپری شد در حالی که در روزهای گذشته متولیان امر نسبت به حوادث قابل پیش بینی در این روز هشدارهای لازم را داده بودند .
طبق بررسی های به عمل آمده و رصد اخبار از نقاط مختلف استان شدیدترین حادثه در گنبد کاووس رخ داد که طی آن یک نوجوان بنام ( ر – ت ) دچار سانحه شدید شد و بر اثر آتش سوزی شدید ناشی از ترکیدگی لوازم آتش زا چشم چپ وی تخلیه شد و چشم راست و بخش هایی از صورت وی نیز دچار سوختگی شدید شده و در حال حاضر نامبرده بستری است.
همچنین در گرگان مرکز استان نیز دو مورد سوختگی ناشی از چهارشنبه سوری گزارش شد که یک مورد نوجوان 9 ساله در کریم اباد بود که بر اثر پریدن از روی آتش دچار سوختگی شد و یک نوجوان 13 ساله در گرگان نیز بر اثر ترکیدن ترقه در دستش به شدت مصدوم شد که بعد از انتقال به بیمارستان بصورت سرپایی مداوا شدند .
همچنین یک مغازه در خان ببین بر اثر آتش سوزی ناشی از چهارشنبه سوری دچار حریق شد .
البته شاید در گوشه و کنار استان حوادث دیگری رخ داده باشد که هنوز اخبار آن به دست ما نرسیده اما آنچه از سر جمع این رویدادها می شود نتیجه گرفت اینست که هشدارهای نیروی انتظامی و دادستانی و بیان نکات اموزشی از طریق رسانه ها و صدا و سیما موثر افتاد و مردم نیز با درک عمق فاجعه هایی که در این شب معمولا اتفاق می افتد از ورود به این مراسم خودداری کردند .
البته خبرنگار گلستان ما از ساعت 19 الی 21 در خیابان های اصلی گرگان مشغول دریافت اطلاعات و اخبار پیرامون چهارشنبه سوری بود و به اذعان وی امشب پیاده روهای گرگان با توجه به اینکه چند روز دیگر عید نوروز می باشد کاملا خلوت بوده و نشان می دهد مردم پیام مراجع انتظامی و قضایی بابت اتفاقات احتمالی شب چهارشنبه سوری را در یافته اند .
در سالهای گذشته در شب چهارشنبه سوری پاساژهای بزرگ گرگان چون مرسل ، لاله و مروارید تعطیل می شدند اما امسال در نهایت آرامش و بدون هیچ مزاحمتی به کار خود ادامه دادند و مردم نیز براحتی به مراکز خرید رفت و آمد کردند.
از سایر شهرها نیز خبر می رسد که اتفاق خاصی نیفتاده و البته بارانی بودن هوا نیز به خاموش کردن معدود آتش های ایجاد شده کمک کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر