آخرین وضعیت رسیدگی به کارگران معدن آزادشهر از زبان استاندار
تعداد بازدید تعداد بازدید: 96 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:48 ب.ظ، سه شنبه، 2 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان با تشریح روند رسیدگی به مشکلات کارگران و خانواده های معدن کاران حادثه دیده در زمستان یورت آزادشهر اظهار کرد: مستمری تمام ۴۳ جان باخته این حادثه جانگداز برقرار و به ۷۹ مصدوم کمک هزینه های معیشتی پرداخت شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از ایرانا، دکتر حسن صادقلو تصریح کرد: برای 244 کارگر معدن زغال سنگ آزادشهر پرونده بیمه بیکاری تشکیل که برای 1544 نفر از آنها حقوق بیکاری برقرار شد.

وی افزود: شرکت بیمه آسیا 110 میلیارد ریال برای دیه کارگران جان باخته تخصیص صادر کرد که مطابق قوانین مدنی جمهوری اسلامی ایران به هر خانواده جان باخته 210 میلیون تومان پس از صدور گواهی انحصار وراثت پرداخت می شود.

وی بیان کرد: گواهی انحصار وراثت تابع تشریفات خاص در دستگاه قضایی است که در این رابطه اقدامات لازم برای شتاب بخشی به صدور آن انجام گرفته و تاکنون چندین مورد آماده صدور شده یا آگهی آن در نشریات رسمی منتشر شده است.

استاندار گلستان گفت: همچنین با دستور وزیر بهداشت و درمان پرداخت 80 میلیون ریال به خانواده هر یک از جان باختگان معدن آزادشهر آغاز شده است.
دکتر صادقلو افزود: پیش از این نیز با دستور وزیر کار به بازماندگان هر یک از جان باختگان معدن آزادشهر 1600 میلیون ریال بابت هزینه های خاک سپاری و مراسم تعزیه پرداخت شد.

وی اضافه کرد: تاکنون 1152 دادخواست در اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گلستان تحت عناوین مختلف از جمله بیمه معوقه، بیمه کارهای سخت و زیان آور، عیدی و سنوات و 4 درصد مزایای سخت و زیان آور و دیگر مزایا و معوقات مشابه صادر شده است.

وی یادآور شد: از آنجا که کارفرمای معدن زغال سنگ آزادشهر حقوق و مزایای جاری و معوقه را تا پایان فروردین 96 پرداخت کرده است احتمالا تعداد زیادی از این دادخواستها مسترد خواهد شد.

وی گفت: اقدامات و خدمات صورت گرفته در حالی انجام شده که معدن زغال سنگ آزادشهر در اختیار بخش خصوصی بوده است و دولت هیچ سهامی در آن ندارد.

استاندار گلستان با یادآوری دستور رییس جمهور مبنی بر رسیدگی به تمامی مشکلات کارگران معدن آزادشهر و برخورد با خاطیان حادثه غم بار 13 اردیبهشت ماه گذشته، خاطرنشان کرد: تمامی حقوق و مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد و از آنجا که اغلب جان باختگان مستاجر بوده اند، مشکل مسکن بازماندگان آنها در دست رسیدگی است.

دکتر صادقلو گفت: به دستور رییس جمهور دیدار حضوری و دلجویی از تک تک بازماندگان حادثه معدن در دستور کار است که در ادامه این روند عصر همین روز(یکم خرداد) به خانه چند نفر از آنها خواهم رفت و تمام مشکلات حادثه دیدگان در دست رسیدگی است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاههای ذیربط استان گلستان در جریان امداد و نجات معدن آزادشهر عملکرد خوبی داشتند بطوریکه نه تنها جان چندین نفر در همان دقایق اولیه نجات یافت، بلکه آواربرداری نیز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر