آزار جنسی بازیکنان نوجوان ۱۵- ۱۶ ساله توسط مربی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 733 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:27 ب.ظ، پنج شنبه، 18 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

در جدیدترین پرونده تخلف باشگاهی یک مربی در رده تیم های پایه فاجعه اخلاقی را در تیمش رقم زده است.

thumb276-d23d679951b0946cbb0813118bd6af65به گزارش رادکانا به نقل از دانا ، در هیاهوی ناپاکی در لیگ برتر و ورود کمیسیون اصل 90 مجلس به مسئله تبانی در فوتبال، گاهی اوقات اتفاق هایی در  سطوح دیگر فوتبال رخ میدهد که باعث تاسف و حیرت می شود. در رده تیم های پایه باشگاهی یعنی جایی که باید نسل آینده فوتبال ایران تربیت شوند برخی اوقات شاهد حوادثی تلخ و تکان دهنده هستیم که نشان از غفلت مسئولان فدراسیون فوتبال، نهادی ذی ربط و نظارتی در ورزش می دهد.

در یک پرونده جدید در فوتبال ایران که می تواند تکان دهنده ترین اتفاق از این دست باشد در یک باشگاه مثلا ورزشی در رده تیم های پایه یک مربی مرتکب اعمال خلاف عفت شده و شماری از بازیکنان نوجوان 15- 16 ساله را مورد آزار جنسی قرار داده است.

این مربی سربرگ دو باشگاه تهرانی غیر معروف را که در لیگ برتر و لیگ دسته اول تیم ندارند و بیشتر در رده تیم های پایه فعالیت می کنند را جعل کرده و دو تیم در رده پایه تشکیل داده است.

به گزارش دانا، این آقای مربی که با نام مستعار ش. ب در بین اهالی فوتبال فعالیت می کند برخی از بازیکنان تیمش را به بهانه تست روانشناسی مورد تعرض جنسی قرار داده است و به آنها گفته فقط در صورتی  که تسلیم خواسته های شوم  و شیطانی اش شوند حق حضور در تیم فوتبالش را دارند و می توانند به مدارج بالا در فوتبال برسند!

خواهر یکی از این بازیکنان بعد از اینکه متوجه اتفاق تلخی که برای برادرش افتاده می شود، به هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال ایران مراجعه می کند و پرده از راز این مرد شیاد برمی دارد.

مربی که در حال حاضر در دسترس نیست!

به گزارش دانا، این اتفاق ها در همین روزهای اول مهر ماه 92 رخ داده است در همین روزها که حواس تمامی رسانه ها و مدیران ریز و درشت فوتبال و ورزش متوجه یک کارت قرمز بازیکن پرسپولیس در دیدار با سپاهان شده است! همه می خواهند که ناپاکی را در فوتبال بخاطر همان کارت قرمز و اشتباه فاحش محسن قهرمانی ریشه کن کنند!

این اتفاق تکان دهنده بیشتر از هرچیز نشان می دهد که در سایه لیگ برتر پرجاذبه چه اتفاق های تلخی که رخ نمی دهد و چه افراد شیادی که از علاقه نوجوانان و جوانان به فوتبال سوء استفاده نمی کنند؟

با این حال برخی از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال هنوز به دنبال این مسئله هستند که آیا هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال قانونی است یا باید کمیته اخلاق در فدراسیون فوتبال زودتر جانشین این هیئت شود و تمام دغدغه ذهنی شان همین مسئله شده است.

بدون توجه  به اینکه چند کیلومتر آن طرف تر در فوتبال ایران چه فاجعه اخلاقی برای یک سری نوجوان علاقمند به فوتبال رخ داده است!؟ مگر قرار نیست این فوتبالدوستان در آینده ای نزدیک جای پای ستاره های امروزی بگذارند؟ آیا نباید بهترین ها را برای نسل آینده فوتبال تدارک دید بهترین مربی، با اخلاق ترین مربی که به دنبال نیات شومی و شیطانی نباشد؟! بهترین امکانات پیشکش!

آیا نباید نوجوانان را در همین دوران حساس با آموزه های دینی آشنا کنیم تا هنگامی که تبدیل به یک ستاره در لیگ برتر می شوند دیگر نیازی به منشور اخلاقی و ضرب و زور برای رعایت موازین اخلاقی و شرعی نداشته باشند؟

مگر قرار نیست بهترین مربیان از نظر فنی و اخلاقی و رفتاری تربیت نسل آینده فوتبال ایران را برعهده بگیرند؟ پس چرا یک مربی که شاید بتوان او را بیماری روانی در بعد جنسی دانست چنین فاجعه ای را رقم می زند!؟ این مسایل نشان دهنده عمق نابسامانی در فوتبال ایران است نه اینکه یک پنالتی برای پرسپولیس و استقلال گرفته بشود یا نشود! البته که باید با تخلف در همه سطوح برخورد کرد اما با توجه به مسایل رخ داده در فوتبال پایه باید هوشیار باشیم که اتفاق بدی رقم نخورد و همه غرق در حواشی پرجاذبه لیگ برتر غرق نشویم!

ارسال نظر