آشنایی‎های میدانی و خیابانی عامل افزایش طلاق است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 589 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:55 ب.ظ، سه شنبه، 11 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس مرکز بهداشت استان گلستان با بیان اینکه واقعیت ازدواج را نمی‎توان انکار کرد، گفت: باید شرایط درست برای ازدواج فراهم شود چراکه آشنایی‎های میدانی و خیابانی عامل افزایش طلاق هستند.

13911205000023_PhotoAرئیس مرکز بهداشت استان گلستان گفت: اصلاح رفتارها باید قبل از ازدواج صورت بگیرد، نقش خانواده در این زمینه بسیار مهم تلقی می‎شود لذا اگر کنترل جوانان و ایجاد شرایط متعادل برقرار باشد شاهد کاهش نرخ طلاق در جامعه خواهیم بود.

وی متذکر شد: آنچه سبب شده تا کانون خانواده‎ها دچار چالش شود کمرنگ شدن معارف در زندگی است، اگر زندگی مردم با ارزش‎های دینی پیوند عمیق‎تری بخورد شاهد کاهش آسیب‎های اجتماعی خواهیم بود.

ازدواج متناسب با معیارهای اسلامی انجام شود/ مسئله ازدواج باید در گستره فرهنگی حل شود

رئیس مرکز بهداشت گلستان با تاکید بر اینکه باید سهم ارگان‎های اثرگذار در نظر گرفته شود، تصریح کرد: رسانه‎های داخلی باید تهاجم رسانه‎ای دشمن که هجمه سنگینی را به وجود آورده، بشکنند.

نعیمی با بیان اینکه ازدواج باید متناسب با فرهنگ و معیارهای اسلامی انجام شود، یادآور شد: هر گاه از هنجارهای اجتماعی به هر دلیلی فاصله گرفته‎ایم مشکلات زیادی بر سر راه قرار گرفته است بنابراین باید به شرایطی برگردیم که دین و آداب اسلامی در ازدواج اولویت باشد.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج جوانان باید در گستره فرهنگی حل شود، اذعان کرد: با افزایش سن ازدواج، دوران طلایی باروری کاهش می‎یابد که این امر در کاهش جمعیت خود را نشان می‎دهد.

توانمندی کشور در زمینه مسکن و اشتغال قابل مقایسه با گذشته نیست

رئیس مرکز بهداشت گلستان گفت: متاسفانه سن ازدواج تا سن اولین فرزندآوری افزایش یافته که این موضوع خطرناکی است بر همین اساس بیشترین توجه وزارت بهداشت به این مسئله معطوف شده است.

نعیمی افزود: یکی از نکاتی که بی‎جهت مانع ازدواج دختران می‎شود موضوع اشتغال و تحصیل آنهاست که این دیدگاه اشتباه در بالا رفتن سن ازدواج تاثیر گذاشته است همانطور که تحصیل علم به عنوان یک تکلیف مهم است باید ازدواج، فرزندآوری و رعایت حقوق خانواده نیز جزو تکالیف مهم مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه اعتیاد یکی دیگر از مسائل تهدید جوانان در ازدواج و آسیب جمعیت محسوب می‎شود، اظهار داشت: تامین مسکن، اشتغال و … از مواردی است که در آمار ازدواج تاثیرگذار است اما باید ظرفیت‎های کشور را در نظر گرفت چنانکه در حال حاضر توانمندی کشور در زمینه مسکن و اشتغال اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیست.

رئیس مرکز بهداشت گلستان با اشاره به اینکه بیشترین آمار طلاق در پنج سال ابتدای زندگی اتفاق می‎افتد، اذعان کرد: ناآگاهی زوجین و تغییر نگرش در ازدواج باعث افزایش آمار طلاق شده است./فارس

ارسال نظر