آشنایی با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهزیستی کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,387 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:02 ب.ظ، شنبه، 13 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

اورژانس اجتماعی، مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی می باشد که با هدف ارائه خدمات تخصصی و فوری لازم به افراد در معرض آسیب به منظور جلوگیری از انحراف مجدد آن ها فعالیت می نماید.

883480به گزارش رادکانا، در پی درخواست یکی از شهروندان مبنی بر پاسخگو نبودن اورژانس اجتماعی شهرستان، این مسئله پیگیری و در خصوص فعالیت های اورژانس اجتماعی و حوزه کاری آن با مسوول اورژانس اجتماعی شهرستان گفتگو شد.

مناسادات شمس که کارشناس ارشد علوم اجتماعی بوده و دارای تجربه و فعالیت در زمینه آسیب های اجتماعی می باشد و در حال حاضر مسئول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان کردکوی می باشد، گفت: اورژانس اجتماعی، مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی می باشد که با هدف ارائه خدمات تخصصی و فوری لازم به افراد در معرض آسیب به منظور جلوگیری از انحراف مجدد آن ها فعالیت می نماید.

شمس هدف اورژانس اجتماعی (123) را کنترل و کاهش بحران های فردی، خانوادگی  و اجتماعی  عنوان کرد و افزود: گروه هدف آن زوجین متقاضی طلاق، زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام نمود اند، همسران و کودکان آزار دیده مبتلایان به اختلالات هویت جنسی و دختران و پسران فراری از منزل می باشد.

مسئول واحد اورژانس اجتماعی (123) بهزیستی کردکوی خاطرنشان کرد: از جمله مشکلات این حوزه عدم شناخت صحیح شهروندان با حوزه کاری و درخواست های خارج از وظایف محول شده می باشد و گاها پیش آمده خودروی اورژانس اجتماعی را نیز با آمبولانس اشتباه می گیرند.

وی افزود: در همین راستا کلاس های آموزشی بسیاری در مدارس برگزار شده و به اولیا و دانش آموزان در خصوص آسیب های اجتماعی آموزش های لازم ارائه شده است.

شمس تصریح کرد: خودروی اورژانس بصورت فعال در سطح شهر و روستا به گشت زنی پرداخته و در مواقع ضروری به مداخله پرداخته و در سایر اوقات به توزیع بروشور اقدام می نماید.

این کارشناس اجتماعی یادآور شد: تلفن 123 تلفن مختص مرکز اورژانس اجتماعی می باشد که به علت بهینه سازی و تغییرات مخابراتی در سطح استان به مدت یک ماه قطع می باشد و با شماره 34340773 سایر شهروندان در صورت نیاز می توانند ارتباط برقرار کرده و موارد مربوطه را با کارشناسان در میان گذاشته تا مداخلات لازم صورت پذیرد.

مسئول واحد اورژانس اجتماعی (123) بهزیستی کردکوی در خاتمه نیز از شهروندان عزیز خواستند تا برقراری مجدد خط 123 با شماره 34340773 در ساعات اداری ارتباط برقرار کرده و خواسته های خود را در چهارچوب وظایف مشخص شده ارائه نمایند./کارمله

 

انتهای پیام/

ارسال نظر