آغاز برداشت توت فرنگی از مزارع منطقه فندرسک
تعداد بازدید تعداد بازدید: 690 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:00 ق.ظ، دوشنبه، 25 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

سالهاست کشت این محصول با زندگی کشاورزان این منطقه اجین شده ، بطوریکه ما چند سالیست شاهد برگزاری جشنواره توت فرنگی در این منطقه هستیم.

توت-فرنگی-3-400x256به گزارش رادکانا، اینجا منطقه فندرسک در استان گلستان است، جایی که در کنار تاریخ و فرهنگ پُرفراز و نشیبش، زمین هایی پُرمحصول و مردم سخت کوش را در پهنای خود جای داده است.

همه ساله در این ایام در زمین های پُرمحصول منطقه فندرسک برداشت این زراعت آغاز می شود ، زراعتی که محصول آن بسیار لذیذ و خوشمزه است و همگان از میوه و یا مربای آن تناول کرده اند و یا از شربت آن در گرمای تابستان نوش جان نموده اند.

درست متوجه شدید منظورمان توت فرنگی است.

توت فرنگی (1)

سالهاست کشت این محصول با زندگی کشاورزان این منطقه اجین شده ، بطوریکه ما چند سالیست شاهد برگزاری جشنواره توت فرنگی در این منطقه هستیم.

به گفته مهندس مهاجر وطن، رییس جهاد کشاورزی شهرستان رامیان ، کشت توت فرنگی در سطح ۹۵۰ هکتار از مزارع شهرهای دلند ، خان ببین و بخش فندرسک انجام شده که کشت این محصول در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

در صورت مواظبت و مراقبت دائمی از هر هکتار می توان ۶ تا ۷ تُن محصول برداشت نمود که پیش بینی می شود در صورت مساعد و مناسب بودن شرایط جوی ۵۷۰۰ تا ۶۶۵۰ تُن محصول توت فرنگی از مزارع این منطقه برداشت نمود.

ارقام کاشت شده در منطقه ، اتابکی (بومی منطقه) ، سلوا ، فاروس ، کاماراسو و دیامنت می باشند.

گیاه توت فرنگی ساقه های خزنده دارد که در حین خزیدن از محل گره ها ریشه داده و نبات جدیدی تشکیل می دهد ، گُل آن سفید و میوه رسیده آن قرمز رنگ می باشد.

از خواص غذایی و درمانی آن می توان چنین سخن بمیان آورد که: عصاره توت فرنگی بسیار خوش طعم و مقوی است و طبیعتی سرد دارد و دارای انواع املاح معدنی ، مواد پروتئینی ، قلیایی ، اسیدها و ویتامین ها می باشد./پایگاه خبری آبشار

ارسال نظر