آغاز بکار کلاس های آموزش تخصصی مداحی در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,092 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:30 ب.ظ، پنج شنبه، 26 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

کلاس های آموزش مداحی تخصصی برای اولین بار با حضور ۵۰ مداح در گروه های سنی نونهالال، نوجوانان، میانسالان و پیشکسوتان و پیرغلامان صبح امروز با حضور قلندری رییس این اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ولی ساوری معاون اداره تبلیغات اسلامی کردکوی، جعفر قلی کیانی و تعداد زیادی از مداحان ثبت نام شده در اتاق کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی با مربی گری کربلایی علی اکبر بسطامی ذاکر اهل بیت (ع) رسما آغاز بکار نمود.

IMG_0010علی اکبر بسطامی ذاکر اهل بیت (ع) و مربی این دوره آموزشی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار رادکانا عنوان کرد: کلاس های آموزش مداحی برای اولین بار در سطح تخصصی تر و حرفه ای تر برای مداحان ثبت نام شده در این دوره آموزشی برگزار می شود.

وی افزود: این کلاس ها به صورت تخصصی تر و مسائل زیر و مهم ذاکری اهل بیت (ع) در این کلاس ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بسطامی در خصوص هدف برگزاری این دوره آموزشی بیان داشت: این دوره از کلاس ها با هدف آشنا نمودن مداحان با ارزش های مداحی، بیراهه های مداحی و آسیب هایی که در مسیر مداحی هم برای خواهران و هم برای برادران وجود دارد شروع بکار نموده است.

علی اکبر بسطامی در خصوص زمان و مکان برگزاری کلاس ها اظهار داشت: این دوره آموزشی از تاریخ پنج شنبه 26 بهمن ماه در مکان اتاق کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی با حضور تعداد زیادی از مداحان ثبت نام شده رسما شروع به فعالیت نمود.

بسطامی افزود: تا زمانی که بتوانیم از 50 عضو شرکت کننده در این دوره حداقل 25 مداح خوب و نخبه را در برادران و خواهران به عنوان خروجی داشته باشیم این کلاسها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به تعداد اعضای شرکت کننده در این دوره آموزشی و گروه های سنی بیان داشت: درحال حاضر 50 عضو شرکت کننده از شهرها و روستاهای اطراف در این دوره آموزشی ثبت نام کردند. در بین اعضا 5 عضو از گرگان، 8 عضو خواهر و برادر از بندرگز، 10 عضو از روستاهای اطراف، 2 عضو خواهر از روستای گل افرا و همچنین دیگر دوستان که از دیگر نقاط شهرستان ثبت نام کردند در جمع حضور دارند.

وی ادامه داد: تفاوت این دوره از کلاس ها با دوره هایی که قبلا برگزار شده بود در گروه های سنی می باشد. همانطور که در کلاس ها و دوره های قبلی حضور داشتیم و دیدیم به دلیل مختلط بودن کلاس ها با سختی های زیادی در این مسیر مواجه می شدیم اما در این دوره حتی مداحان نونهال را در یک گروه سنی قرار دادیم. تمامی افراد را در گروه های سنی نونهال، نوجوانان، میانسالان، پیشکسوتان و پیرغلامان تقسیم بندی کردیم.

این دوره آموزشی با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج هنرمندان، سازمان بسیج مداحان از امروز رسما فعالیت خود را آغاز نمود.

لازم بذکر است در این راستا افرادی که خواستار شرکت در این دوره از کلاس های آموزش مداحی هستند می توانند در هرگروه سنی اعم از خواهر و برادر از هر محله و روستایی که برایشان امکان پذیر می باشد روزهای پنج شنبه به قسمت بسیج هنرمندان واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

 IMG_0012IMG_0005

ارسال نظر