آغاز خرید تضمینی پرتقال درجه ۳ باغداران گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 236 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:06 ب.ظ، سه شنبه، 7 دی، سال 1395 نظرات بدون نظر

رییس تعاونی روستایی استان گلستان گفت: خرید تضمینی پرتقال درجه سه از باغداران گلستانی از سه شنبه آغاز می شود و تا مدت بیش از یک ماه ادامه خواهد داشت.

golestanema5به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از ایسنا، محمدتقی رجایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر تصریح کرد: باغداران استان برای گرفتن معرفی نامه می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان های گرگان، بندرگز و کردکوی مراجعه کنند و بار خود را به اداره های تعاون روستایی شهرستان خود تحویل دهند. پرتقال های سرمازده و درجه 3، هر کیلوگرم 550 تومان از باغداران خریداری می‌شود.

رییس تعاونی روستایی استان گلستان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود، 5000 تن از این محصول در استان خریداری شود، خاطرنشان کرد: خرید این محصول براساس ابلاغ وزیر جهادکشاورزی و دستور العمل سازمان تعاون روستایی ایران از فردا، آغاز و تا 15 بهمن ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

اوایل آذرماه امسال، شاهد سرما و یخبندان در تمامی شهرهای استان گلستان بودیم، به طوری که برخی از نقاط دمای 13 درجه زیر صفر را تجربه کردند. همچنین در این مدت بیشترین بارش برف در استان گلستان مربوط به منطقه افراتخته علی آبادکتول با یک متر و 20 سانتی متر و کمترین آن با 77 سانتی متر از خوش ییلاق گزارش شده بود. بر اثر این سرمای شدید، ۲۲۰ میلیار تومان به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر