آغاز طرح همگانی مسیر سبز ، ساحل پاک در شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:02 ب.ظ، شنبه، 2 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

طرح همگانی مسیر سبز – ساحل پاک در نخستین روز از سال ۱۳۹۳ همزمان با سراسر استان گلستان در شهرستان کردکوی نیز آغاز شد.

139539624096682به گزارش رادکانا، در اولین روز از سال 1393 طرح همگانی مسیر سبز – ساحل پاک همزمان با سراسر استان گلستان در شهرستان کردکوی نیز آغاز شد.

این طرح در شهرستان کردکوی با مشارکت و همکاری سازمان های مردم نهاد در حال اجرا می باشد.

در راستای اجرای تفاهم نامه طرح مسیر سبز ساحل پاک که به امضای استاندار گلستان و رییس سازمان حفاظت محیط زیست استان رسید، عملیات اجرایی این طرح بزرگ، در استان گلستان آغاز شد.

به گزارش رادکانا، دکتر مهاجر مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان در مصاحبه خبری با واحد خبر صدا و سیمای استان گلستان ،  به تشریح این تفاهم نامه پرداخت و به لزوم تداوم این حرکت در سال جدید ، تاکید کرد .
وی خواستار مشارکت عمومی مردم و همه دستگاههای اجرایی ، در پاکسازی و محافظت از طبیعت سرسبز گلستان از زباله شد.
مهاجر عنوان کرد : با اشاره به وجود فرهنگهای  اصیل و متفاوت در استان و زندگی ساکنان گلستان در دل این طبیعت سرسبز، این فرهنگ کهن باید در تمام عرصه ها نمود پیدا کرده و دوستی با طبیعت همچون گذشته نهادینه شود .

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گلستان وجود زباله و ریخت و پاش آن در معابر را زیبنده ساکنین استان ندانست و گفت میهمانانی که به استان وارد می شوند باید چهره ای زیبا و پاک از گلستان را مشاهده کنند که منطبق با فرهنگ غنی این استان باشد و مسافرین عزیز باید حرمت طبیعت و چشم اندازهای زیبای گلستان را داشته و از به جا گذاشتن زباله در مناطق مختلف جدا خودداری نمایند .

ارسال نظر