آغاز کار آوار برداری معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر/ مردم در محل حادثه و مراکز درمانی تجمع نکند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 205 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:08 ب.ظ، چهارشنبه، 13 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت : کار آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر آغاز شد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ صادقعلی مقدم مدیر کل مدیریت بحران گلستان افزود: با فعالیت گروههای تخصصی امداد و نجات هلال احمر ، اورژانس و سپاه تلاش می کنیم تا کارگران را زنده از داخل معدن خارج کنیم اما به دلیل فضای محدود تونل و وجود گاز فراوان دسترسی دشوار شده است.

وی افزود: نیروهای امداد و نجات به دلیل وجود گاز فراوان در داخل تونل معدن نیم توانند پیوسته به کار خود ادامه دهند.

به گفته وی ؛ تیم های امداد رسانی از آزادشهر، مینودشت، گنبد، گرگان و همچنین شاهرود درصدد رسیدگی به حادثه دیدگان هستند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان از مردم خواست تا در محل حادثه و مراکز درمانی تجمع نکند تا امدادگران و پرسنل درمانی بتوانند سریعتر به مجروحین رسیدگی کنند.

وی همچنین تصریح کرد: از مردم عزیز خواهشمندیم برای کارگران معدن که در انفجار معدن محبوس شده اند دعا کنند تا سلامت به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

لازم به ذکر است در ساعت 11 و سی دقیقه امروز(13 اردیبهشت) در اثر نشست گاز، در معدن زمستان یورت قشلاق بخش چشمه ساران شهرستان آزاد شهر ، انفجار مهیبی رخ داد و دهانه یکی از تونل های معدن مسدود شد. گفتنی است تا کنون 21 نفر از مصدومیین این حادثه به مراکز درمانی شهرستان های آزادشهر و گنبد کاووس انتقال یافته اند و روند امداد رسانی ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر