آقای استاندار، اعتدال یعنی پذیرفتن اینکه هر چیزی در جای خود قرار گیرد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 650 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:33 ب.ظ، پنج شنبه، 28 آذر، سال 1392 نظرات یک نظر

نمی گوییم از دوستان اصلاح طلب در مصادر امور استفاده نشود این حق قانونی شماست اما جان کلام در این است که اگر قرار باشد واژه زیبای اعتدال در انتخاب مدیران ارشد لحاظ شود استفاده از افراطیون شاخص که در منطقه محدود جفرافی کردکوی کاملا واضح و شهره اند، ظلم آشکار به اعتدال است.

Untitled-1-copyبه گزارش رادکانا، اعتدال ریشه و خواستگاه اصلی عدل است یعنی پذیرفتن اینکه هرچیزی در جای خود قرار گیرد.
گاهی واژه ها و کلمات بسیار زیبا ولی دارای محتوایی تلخ و گزنده اند این نه از آن روی است که این مفاهیم در ذات خود معانی انحرافی دارند بلکه کاربرد آنها در جایی غیر از حیطه آن تعریف و تحریف می شوند.
همین کلمه زیبا و عمیق عدالت که در حوزه ها و ظرف های مختلف بکار می روند از جمله آن است عدالت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، مدیریتی و هکذا.
با نگاهی گذرا به نوع سیاست ها در حکومت ها می بینیم که از این مقوله که همه انسان ها به نوعی تشنه آن هستند برای تهییج و بسیج توده های مردم  بسیار استفاده شده است اما خروجی آن ظلم و جفا در حق همان مردم در پوشش عدل و عدالت بوده است.
این مقدمه بر آن قلمی کردم تا نقبی زده باشیم در شکل گیری مدیریت اجرایی دولت تدبیر و امید با گفتمان و رویکرد اعتدالی.
قبل از هر سخنی عارضم که نمی شود در همه سطوح مدیران اجرایی را اعتدالی یا عکس آن پنداشت مگر آنکه بخواهیم فقط و فقط بدبینی را در تحلیل واقعیات دستور کار قرار دهیم چنانچه نمی توان صرفا همیشه خوشبین بود.
همین که جناب استاندار با صبر و گام به گام در انتخاب مدیران ارشد اهتمام می فرمایند مؤید آن است که جناب ایشان می خواهند در فرایند انتصابات جانب اعتدال را گرفته تا از تبعات منفی نصب مدیران حزب گرا و افراطی اجتناب شود.
به عنوان یک فعال سیاسی و بر اساس  روایت نبوی “کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته” شهرستان کردکوی را شاهد مثال می آورم.
در چند سال حاکمیت اصولگرایان در استان ،شهرستان ما به دلیل وجود مدیران لایق و ارزشمندی مانند آقایان حیدرعلی احمدی و رمضانعلی الیاسی در پست حساس فرمانداری، آرامش نسبی سیاسی در تمامی حوزه مدیریتی این بزرگواران مشهود و  ملموس بود به گونه ای  که حقیر بارها و بارها شاهد اذعان بسیاری از دوستان اصلاح طلب منطقه به این عملکرد این دو بزرگوار بوده ام.
جالب است بدانید حتی بعضی از دوستان اصولگرای ما به تعامل هوشمندانه این عزیزان مخصوصا آقای حیدرعلی احمدی با جریانات سیاسی معترض بودند.
شاید و حتما کاستی ها و نواقصی در امور بوده است اما رویکرد مدیریتی این فرمانداران رویکردی غیر حزبی و ناظر بر حفظ آرامش سیاسی بود.
حقیر بارها در جمع دوستان عرض کردم، جناب استاندار در انتخاب مدیران مطمع نظر خود مبسوط الید هستند، ما باید زمینه آرامش و اجتناب از شتابزدگی را فراهم کنیم زیرا مطمئن هستیم جناب استاندار در این مقوله با بزرگان شهرستان از جمله امام جمعه محترم و روحانیون مشورت خواهند گرفت.
گرچه می دانیم لابی ها و باصطلاح کارتیز کن ها در نشست ها و محافل حزبی مترصد مطرح کردن فرد یا افرادی هستند که بعضا مؤید تمام قد فتنه 88  بودند.
جناب استاندار نیک می دانند احزاب و جریانات سیاسی اعم از اصولگرایان و اصلاح طلبان در کردکوی کارنامه قابل قبولی نداشتند در نتیجه گماردن افرادی که تمامی هم و غم آنها در سازمان دهی خط و جریان حزبی است فرصت سوزی است که جبران تبعات آن مستلزم پرداخت هزینه سنگین خواهد بود.
ما نمی گوییم از دوستان اصلاح طلب در مصادر امور استفاده نشود این حق قانونی شماست اما جان کلام در این است که اگر قرار باشد واژه زیبای اعتدال در انتخاب مدیران ارشد لحاظ شود استفاده از افراطیون شاخص که در منطقه محدود جفرافی کردکوی کاملا واضح و شهره اند، ظلم آشکار به اعتدال است وقس علی هذا.
ilvargolestan
نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی 

مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

رضا می گوید:

سلام علیکم

ارسال نظر