آقای استاندار در انتخاب فرمانداران استان بیشتر دقت فرمائید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 539 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:58 ق.ظ، شنبه، 14 بهمن، سال 1396 نظرات یک نظر

استاندار محترم استان گلستان باید در انتخاب فرمانداران منتصب به خود دقت لازم را مبذول فرمایند و مهمترین رکن انتخاب برگزیدگان را رعایت نموده، چرا که نیاز منطقه به خدمتگذارانی است که مرحله آزمون و خطا را پشت سر نهاده و ضمن برخورداری از روحیه انقلابی و ایثار و به دور از خوی اشرافی گری، همنشینی دائمی با مردم داشته و به منافع قومی – قبیله ای بی اعتنا باشد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ با مشاهده تیتر “داغ شدن تنور تغییرات در برخی فرمانداری های گلستان” ، در ذهن به یاد مسئولانی افتادم که چند صباحی صندلی مدیریت را در اختیار داشته و اکنون باید تودیع شوند و با قلمرو ماموریت خود وداع کنند و همچنین تصور کردم روزگار مسئولانی که معارفه خواهند شد و اینکه در ابتدای کار با شور و اشتیاق فراوان کوه مشکلات پیش رو را مانند کاهی درنظر گرفته، خوشبین به آینده گام برمی دارند؛ اگرچه در پس ذهن خود به راه خطیر و پر سنگ لاخ حل مشکلات مردم واقفند.

انشاالله مسئولان قبلی در انجام امور محوله کم کاری نداشته و توانسته باشند در مقطعی که سکاندار حوزه تحت امر خود بودند ابتدا در محضر خداوند متعال و بعد در برابر ملت شرمنده نباشند.

در این اثنا در بحث تعیین فرماندار مهمترین کار ویژه یک استاندار جلوه پیدا می کند و به نوعی خلاقیت های اجرایی این مقام عالیرتبه استانی بروز و ظهور یافته و می تواند تعیین کننده مسیر آتی راهی باشد که از مدت ها قبل مقامات پیش از او ریل گذاری و برای اجرای هدف های معین بودجه ها هزینه کرده اند.

پیروی محض سران دست اندرکار استانی که در اکثریت هستند از یک جریان خاص حاکمیتی (اصلاح طلبان) و علاقه اقشار مختلف منطقه سرسبز گلستان به پیگیری مسائل سیاسی و حاکم بودن رقابتهای شدید سیاسی حتی در روستاهایی با محدوده جغرافیایی خاص با معدود خانوار و برخوردار بودن مردم منطقه و بالاخص جوانان از روحیه سیاسی بالا، باعث شده است مردم این خطه به شدت تحولات مربوط به منطقه خود را تعقیب کنند.

چنین عواملی سبب شده مسئولان و کنش آنها زیر ذره بین نگاه تیزبین اغلب مردم منطقه باشد و هر نوع رفتار آنان رصد شود و مردم به عنوان یک کنشگر در صورتی که تصمیمی به نفع خلق و در جهت حل معضلات عدیده منطقه اتخاذ شود از آن استقبال و با آن همراهی خواهند کرد.

اما چنانچه خدای ناکرده درنظر گرفتن منافع حزبی و جناحی و خویشاوندی در عزل و انتصاب مدیران ارشد و حاکم شدن گروه گرایی و رابطه به جای ضابطه؛ و کم اهمیت جلوه دادن مشکلات و بی توجهی به خواست عمومی یک رویه شود، بی اعتمادی فراگیری در بین آحاد بروز خواهد کرد و مطمئنا مسئولان ذیربط همگامی با مردم را از دست خواهند داد.

استاندار محترم استان گلستان باید در انتخاب فرمانداران منتصب به خود دقت لازم را مبذول فرمایند و مهمترین رکن انتخاب برگزیدگان را رعایت نموده، چرا که نیاز منطقه به خدمتگذارانی است که مرحله آزمون و خطا را پشت سر نهاده و ضمن برخورداری از روحیه انقلابی و ایثار و به دور از خوی اشرافی گری، همنشینی دائمی با مردم داشته و به منافع قومی – قبیله ای بی اعتنا باشد و بایسته است بسیاری از ویژگی های یک انسان مخلص با تقوا و خداترس از خصیصه های بارز آن باشد.

به استاندار محترم استان گلستان دوران مسئولیت شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد اولین فرماندار روحانی کشور در شهرستان کردکوی را یادآور می شوم؛ همان شخصیتی که هدفش خدمات بی شائبه و از روی دلسوزی به مردم بود و بعد از گذشت سی و دو سال از شهادتش – که در روزهای پیش رو به سالروز رجعت آن شهید به همراه شهید آیت الله محلاتی و همراهان در یکم اسفند 64 درآسمان اهواز نزدیک می شویم – خدماتش در عرصه های عمرانی و آبادانی و راه اندازی بسیاری از پروژه های برجسته مهندسی و کشاورزی منطقه گلستان بخصوص شهرستان کردکوی و روستاهای منطقه زبانزد خاص و عام است و همچنان از او به عنوان مسئولی یاد می شود که با داشتن روحیه انقلابی و جهادی، خلاء این شهید و امثال او به واقع احساس می شود.

قصد یادآوری کارکردهای فرماندار را برای شخص استاندار ندارم چرا که ایشان به لطف همراهان با تجربه ای که اندوخته اند بر این امر واقفند و تنها هدف بیان این مجیز تذکره ای از باب دلسوزی است و اینکه تلاش شبانه روزی و حضور فیزیکی و میدانی در عرصه های کاری در بخش های تابعه فرمانداری شهرستان ها که ارتباط مستقیمی با فعالیتهای روزمره مردم شهرها و روستاها دارند ضرورت اجتناب ناپذیر مدیریت فرمانداری است.

فرماندار در چارچوب وظایفی که بر عهده اش محول شده از اختیاراتی در محل ماموریت خود برخوردار است که در منطقه گلستان به علت طبع سیاستی که حاکم است و روحیه عده ای سیاست زده که فرهنگ پیروی محض از بالا را دنبال می کنند و در مقابل روحیات جامعه ای کثیر که مغایر دگراندیشان هستند، جانب انصاف را رعایت نماید.

نویسنده: حسین روحانی فرد

انتهای پیام/

محمدعلی می گوید:

برادر روحانی فرد… با سلام.. مطلبت خیلی ناپخته و از روی احساسات بود… رادکانا هم در انتخاب یادداشت های سیاسی بیشتر دقت کند…

ارسال نظر