آقایون می‎دانند که از چه مسائلی خبر دارم/ با دستمال کثیف نمی‎توان شیشه را پاک کرد/ مدافعان حرم مولفه قدرت نظام هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 172 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:10 ب.ظ، یکشنبه، 24 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه ریاست جمهوری ظرفیت می خواهد، گفت: آقایان خوب می دانند که از مشکلاتشان خبر دارم و اگر بخواهم لب به سخن باز کنم وضعیت چه می شود اما ظرفیت و شانیت اجازه بازگویی نمی دهد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از پاسرو، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، امروز در جمع هواداران خود در مصلی وحدت گرگان، به خانواده معدنچیان عزیز حادثه یورت آزادشهر تسلیت گفت و افزود: امروز بسیاری از افتخارات جامعه اسلامی ما به برکت حضور مردم در صحنه است.

وی تصریح کرد: حضور مردم در صحنه رمز قدرت و اقتدار نظام است، در برخی از کشورها وابستگی های به کشورهای بزرگ، در برخی خزانه ها و اموال و در برخی قدرت نظامی مولفه قدرت است اما در کشور ما مولفه قدرت «مردم متدین بیدار و آگاه و وظیفه شناس» هستند.

مدافعان حرم مولفه قدرت نظام هستند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ابراز کرد: هشت سال دفاع مقدس برای ما قدرت آفرید، حضور مدافعان حرم برای ما قدرت آفرید، آنچه سایه جنگ را از کشور برداشت حضور قدرتمندانه مردم در صحنه است، سایه جنگ را حضور مردم از کشور دور کرد.

کلید حل مشکلات میدان دادن به جوان هاست

وی با بیان اینکه کلید حل مشکلات در دست های توانای مردم و جوانان این کشور است، افزود: آنچه امروز می تواند کلیدی باشد برای باز کردن قفل هایی که بر زندگی مردم زده شده فقط باور کردن قدرت مردم و میدان دادن به جوان هاست.

استکبار تا کنون گره از کدام کشور گشوده که ما دومی باشیم؟!

حجت الاسلام رئیسی متذکر شد: اگر گره گشایی از مشکلات کشور را به دست بیگانگان ببینیم خطاست، تا کنون بیگانگان گره کدامین کشور را گشودند که ما دومین کشور باشیم، معطل گذاشتن کشور به اینکه آنان بتوانند کاری برای ما انجام دهند خطاست.

وی تصریح کرد: امروز این استان چهره انجسام و اتحاد بین همه گویش ها، همه عقیده ها، سنی و شیعه است، مردمی که در کنار هم دارند انسجام را به نمایش می گذارند خود رمز توسعه یافتگی برای این استان هستند.

جوانان یا کار ندارند یا استرس از دست دادن کار دارند

حجت الاسلام رئیسی متذکر شد: در شرایطی قرار داریم که زندگی بر جویندگان کار سخت است، مردم یا کار ندارند یا دغدغه دارند کارخانه و کارگاه های تولیدی آنان تعطیل شود، نه تنها کار ایجاد نمی شود بلکه کارهای موجود هم در حال از دست رفتن هستند.

وی به وعده کاهش واردات دولت روحانی اشاره کرد و گفت: قرار بود واردات در کشور کاهش پیدا کند، دولت در انتخابات قبل می گفت نباید واردات چینی زیاد باشد اما کالاهای چینی بازار کشور را قبضه کرد، قرار نبود اینگونه عمل شود، قرار بود قاچاق کالا متوقف شود اما آمارها از 18میلیارد دلار قاچاق کالا خبر می دهند، اگر فقط نیمی از این کاهش یابد قطعا یک میلیون شغل ایجاد می شود.

حجت الاسلام رئیسی ابراز کرد: 11میلیون زوج آماده ازدواج در کشور وجود دارند که به دلیل مشکلات شغلی نمی توانند ازدواج کنند، چرا باید مردم در استان زرخیزی مثل گلستان به دنبال شغل باشند، این استان قطب کشاورزی است اما بدلیل عدم استفاده درست از فناوری این ظرفیت نتوانست شغل ایجاد کند.

وی تأکید کرد: گردشگری، کشاورزی، دریا، فضای مجازی و بسیاری از ظرفیت های بالای شغلی در این استان موجود است اما از آن استفاده نشده است.

مسکن مهر مزخرف بود مسکن اجتماعی شما چه بود که انجام نشد؟!

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مسکن از آن لوکوموتیوهایی است که در اقتصاد پیشران می تواند ریل اقتصاد را به کار بیاندازد، با این وصف آیا رواست مسکن مهری که مردم مستضعف طلاهای خود را برای آن فروختند رشد نکند؟ اگر مسکن مهر مزخرف است مسکن اجتماعی شما چه شد؟

مردم چقدر رنج ببرند؟!

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: دولت مستقر باید بگوید چه کردم نه اینکه در آینده چه می کند، این وعده ها برای کسانی است که دولت را در دست ندارند، امروز کشور با آسیب های زیادی برابر است، این وضعیت آسیب های اجتماعی درشان مردم ما نیست مردم چقدر رنج ببرند.

وی متذکر شد: دولت ها باید برنامه داشته باشند ما هم برنامه ای داریم با پشتوانه علمی دانشگاهی که صاحب نظران می توانند در آن نظر بدهند اما بیشترین تمرکز ما روی اقدام و عمل است.

اگر مشکل نگارش برنامه داشتیم به برنامه پنجم توسعه عمل می کردند

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به ویژگی های دولت مهدوی، خاطرنشان کرد: دولت مهدوی نیازمند تقوا و کاردانی و کارآمدی است، کارآمدی و برنامه مهم است اما آیا مشکل کشور مشکل نگارش است؟ برنامه توسعه ششم و پنجم هم نگارش شده است اما چقدر به آن عمل شد؟ دولت کار و کرامت میدان کار و عمل است نوبت حرف پایان پذیرفته است.

مبارزه با رانت خواری ژست نمی خواهد عمل می خواهد

وی ابراز کرد: ما نیاز داریم به مردان و زنان کارآمدی که در میدان عمل به مردم نشان دهند که ما اهل حرف نیستیم، می خواهیم بگوییم مبارزه با رانت خواری، فساد و کژی های اداری ژست سیاسی نمی خواهد عمل و اقدام می خواهد.

با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد

شرط اول مبارزه با فساد داشتن مدیرانی سالم است با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد، اولین کسی که در دولت باید نسبت به فساد حساسیت داشته باشد شخص رئیس دولت است، مردم خسته شدند فساد فراجناحی شده است دولت ها یکدیگر را متهم می کنند این مردم را خسته و نگران می کند.

مبارزه با فساد اقدامی است نه اعلامی

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: دولت باید بگوید من این ساختار فسادزا را اصلاح کردم و مردم را در جریان بگذارد، این برای مردم اطمینان آور است، این کارها اقدامی است نه اعلامی، این مهم روحیه مبارزه با فساد در همه لایه های دولت می خواهد.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: چرا باید وزیر صنایع اعلام کند 50درصد ظرفیت صنایع کشور خوابیده است، 700هزار میلیارد تومان نقدینگی ایجاد شده است، شفاف کنید کجا رفته است؟ آیا درست است که عده ای بدحساب تسهیلات بانکی بگیرند و دیگران نتوانند وام های کوچک بگیرند؟ این جفای به مردم است.

چرا با دلالان بانکی برخورد نمی کنید؟

وی تأکید کرد: اگر ویژه خواران بدهی بانکی خود را برگردانند می توان پاسخ جوان های منتظر وام را داد، اگر فردی دلال بانکی و فساد بود چرا از او شکایت نکردید؟ کمیته 5نفره دارید اما با این اشکال که تصمیمات سری می گیرید و این قضایای دلالی را تکرار می کنید چرا ضابطه مند انجام نمی دهید؟

دیپلماسی بلد بودید بازار کشورهای همسایه را از دست نمی دادید

کاندیدای دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: می گویند آیا دیپلماسی بلدید؟ دیپلماسی این است که ما حداقل در تجارت و صادرات به کشورهای همسایه از دیگران عقب نیفتیم اما امروز ضعف دیپلماسی به حدی است که حتی در بازار عراق هم سهمی نداریم، اما اگر منظورتان از دیپلماسی این است که کشورهای استعمارگر و استکباری برای ما رای بیاورند! خیر این دیپلماسی را بلد نیستیم.

دیواری بلند بین غارتگران و حق مردم می کشیم

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دولت های مستقر در همه جای دنیا دو راه دارند، ابراز کرد: دولت مستقر موظف است یا به مردم بگوید چه کرده است یا این مردم را از رقیب بهراساند، مثلا بگویند رقیب می خواهد دیوارکشی کند، آری ما دیواری بلند بین چپاول گران و حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد،

نماد انتخاباتی من کارت ملی است/ برای اصلاح طلب و اصولگرای خط امام احترام قائل هستم

وی همچنین بر عدالت و مساوات در برخورد با ملت تأکید کرد و گفت: بنده برای اصلاح طلب خط امام همان احترامی را قائلم که برای اصولگرای خط امام قائل هستم، برای سنی دلسوز کشور همان احترامی را قائلم که برای شیعه دلسوز قائل هستم، نماد خود را نیز کارت شناسایی ملی اعلام کردم به این معنا که تمام خط کشی ها باید برداشته شود، شهروند درجه دوم و سوم برای ما معنا ندارد، به عقیده ما همه ملت شهروند درجه یک هستند.

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: ظرفیت کشور را نباید معطل دعواهای سیاسی کنیم، تا کی کشور معطل دعواهای سیاسی بماند؟! احترام شما به من به خاطر هویتی است که از انقلاب گرفتم و خادم امام رضا(ع) هستم، در غیر اینصورت خودم می دانم کسی نیستم و خیلی از شماها دارای منزلت و شانی بالاتر هستید.

باید در جذب کادر اداری و نظام پرداخت کشور عدالت ایجاد شود

وی با بیان اینکه ما برای پیشگیری از فساد برنامه داریم، ابراز کرد: دولت الکترونیک یعنی شفاف سازی اقتصاد کشور، چرا محرمانگی؟ اقتصاد کشور و قراردادها باید پشت ویترین باشند، یک عدالتی باید در جذب کادر اداری و نظام پرداخت کشور وجود داشته باشد، این اقدام با هوشمندسازی سیستم کاملا قابل تحقق است.

دولتی می تواند با قاچاق مبارزه کند که خودش تاجر نباشد

مسئله ما در قاچاق کالا مسئله کوله بری نیست مسئله ما کانتینرها هستند، کسانی می توانند با این اوضاع مبارزه کنند که خودشان تاجر نباشند و سلامت داشته باشند.

آقایون می دانند که از چه مسائلی خبر دارم

حجت الاسلام رئیسی خطاب به کاندیداهایی که در مناظره آخر به وی هجوم آوردند، افزود: آقایون می دانید که من می دانم، می دانید که از مشکلات شما آگاهم اما آدمی که می خواهد برای کسوت ریاست جمهوری آماده شود باید باظرفیت باشد و منافع مردم را به منافع خود ترجیح دهد، سینه من پر از اسرار است، خوب می دانید که ما در بزنگاه ها تلاش داریم که از خودمان ظرفیت نشان دهیم اگر قرار باشد لب به سخن بگشاییم خواهید دید وضعیت را، ولی باید ظرفیت داشته باشیم.

مگر من و روحانی به زنان آزادی دادیم که اکنون آن را سلب کنیم؟!

وی با بیان اینکه نه بازگشت به گذشته نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم، تصریح کرد: مردم را نترسانید، شرایط باید تغییر کند و شرایطی با کرامت و درخور شأن مردم ایجاد شود، مگر بنده و آقای روحانی به خانم ها آزادی دادیم که بخواهیم سلب کنیم خدا آن ها را آزاد کرده است مگر بنده و دیگران به اهل سنت آزادی در عقیده دادیم؟ این مصوب قانون اساسی است دولت هنر کند این حقوق را محترم بشمارد.

از اهل سنت و زنان استفاده تزئینی نکنید

حجت الاسلام رئیسی متذکر شد: نباید از اهل سنت و خانم ها و حقوق زنان استفاده تزئینی بشود برای نمایش دادن، حقوق شهروندی عمل کردن است، حق شهروندی حق بیکاری است که خجالت نکشد حق فقیر و بینوایی است که سفره او خالی نباشد، حق شهروندی آن است که زن تحصیل کرده ما بی شغل نماند، حق شهروندی یعنی صاحب حقی در کشور نباشد که حقش ضایع شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: ما در دولت کار و کرامت خودمان کار می کنیم و برای مردم کرامت به ارمغان می آوریم، در هر انتخابات مردم دو نگاه دارند، یک اینکه انتخاب گذشته چه ثمره ای داشته است و دوم اینکه برای آینده چه می خواهیم، ما معتقدیم با حضور و کمک مردم و عنایت حضرت حق و لطف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

حق شهروندی با حرف درمانی حل نمی شود

حجت الاسلام رئیسی در پایان گفت: حق شهروندی مردم با حرف درمانی حل نمی شود نوبت اقدام و عمل است.

انتهای پیام/

ارسال نظر