آقای شهردار پارک بازی در پارک جنگلی کردکوی مناسب بازی کودکان نیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 999 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:13 ق.ظ، سه شنبه، 31 مرداد، سال 1396 نظرات ۳ نظر

شهرداری کردکوی پس از وقوع حادثه سقوط کودک از سرسره پارک جنگلی کردکوی در گفتگو با خبرگزاری فارس علت سقوط را استفاده نادرست از وسایل بازی اعلام کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ چندی پیش گزارشی با عنوان “سقوط کودک از سرسره، در پارک جنگلی کردکوی/ ایمن سازی پارکها رعایت شود” در پایگاه خبری تحلیلی رادکانا منتشر شد که بازتاب زیادی در منطقه داشت.

پس از انتشار این گزارش در این پایگاه خبری، یکی از خبرنگاران خبرگزاری فارس در این خصوص گفتگویی را با محمدرضا مقصودلو شهردار کردکوی ترتیب داده که سخنان تأمل برانگیزی به میان آوردند.

متن این گفتگو در خبرگزاری فارس بدین شرح است:

شهردار کردکوی:
علت سقوط کودک از سرسره استفاده نادرست از وسایل بازی بوده است/ وسایل بازی پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی استاندارد است
شهردار کردکوی با اشاره به سقوط یک کودک کردکویی از سرسره پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی، گفت: علت سقوط این کودک استفاده نادرست از وسایل و تجهیزات بازی بوده است.

محمدرضا مقصودلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از گرگان با اشاره به سقوط یک کودک کردکویی از سرسره پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی، اظهار کرد: علت سقوط این کودک استفاده نادرست از وسائل و تجهیزات بازی پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی بوده است.

وی با بیان اینکه وسایل و ابزار بازی پارک جنگلی امام رضا (ع) استاندارد است و هیچ مشکلی ندارد، گفت: هر روزه تعداد زیادی از مردم از وسایل بازی پارک استفاده می‎کنند حادثه‎ای رخ نمی‎دهد، در این حادثه استفاده نادرست از وسایل بازی موجب این مشکل شده است.

شهردار کردکوی تصریح کرد: اگرچه وسایل و تجهیزات از پارک شهر کردکوی به پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی منتقل شده اما بنده معتقدم استفاده ناصحیح موجب این حادثه شده است، وقتی فردی ایمنی را در استفاده از موتورسیکلت رعایت نکرده و یا از کلاه ایمنی استفاده نمی‎کند هنگام آسیب فرد مقصر است نه تولیدکننده موتورسیکلت، در وسایل بازی نیز همینطور است وقتی از یک وسیله بازی مثل سرسره استفاده نادرست شود بروز چنین حوادث دور از انتظار نیست.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر یک کودک کردکویی هنگام بازی در پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی از سرسره سقوط کرده بود.

 اگرچه آسیب وارده به کودک سطحی بوده است و در حال حاضر مشکلی ندارد اما بسیاری از افراد، غیراستاندارد و ناایمن بودن وسایل و تجهیزات بازی پارک جنگلی امام رضا (ع) را علت این حادثه دانستند.

انتهای پیام20/83018/

و اما…

آقای شهردار افرادی که در این محل به سرسره بازی و تاب سواری مشغولند کودکان و خردسالان هستند نه بزرگسالان. لذا ما به آنان کودک و خردسان میگوییم تشخیص خوب و بد برای این قشر به خوبی صورت نمی گیرد در این صورت باید زمینه بازی سالم و دارای امنیت بالا را برای فرزندان خود فراهم کنیم که در این مکان شهرداری متصدی آن است.

آقای شهردار شما علت سقوط این کودک را استفاده نادرست از وسایل و تجهیزات بازی اعلام کردید، بله نامش بر روی آن است؛ “کودک” .

کودک بازیگوش است لذا هم خانواده باید از فرزند خود به خوبی محافظت کند و هم کسانی که متصدی این قبیل مکانها هستند باید امنیت و فضای سالم محل را حفظ کنند.

اگر گذرتان به این محل بیفتد خواهید دید که هیچگونه زیرسازی برای بازی کودکان در این محل صورت نگرفته و مکانی که سرسره های با ارتفاع زیاد و تاب در آن قرار دارند اصلا مناسب بازی کودکان و خرسالان نیست و زمین بازی کودکان باید کفپوش شده و از سطوح نرم برخوردار باشد.

همچنین در اکثر پارکهای بازی به ندرت از سرسره های با ارتفاع زیاد استفاده می شود و امروزه برای حفظ سلامت و امنیت کودکان در پارکهای بازی از سرسره ها و تاب های فایبرگلاس استفاده می شود.

عدم زیرسازی و نبود سطوح نرم با وجود سرسره های با ارتفاع زیاد با هم همخوانی نداشته و برای کودکانی که بازیگوش هستند خطرآفرین است.

بیش از نیمی از حوادث و صدمات کودکان در زمین های بازی ناشی از سقوط و زمین خوردگی است. بنابراین استفاده از سطوح حفاظتی و نرده های مناسب و سطوح نرم در سطح زیرین و اطراف زمین بازی می تواند در کاهش حوادث مؤثر باشد.

شهردار گرامی؛ زمین های آسفالت یا بتونی و سنگلاخی به علت عدم خاصیت ضربه گیری، مناسب نیستند. برای نرم و قابل استفاده کردن سطح زمین بازی می توان از سطوح نرم و ماسه مناسب استفاده کرد. علف و چمن نیز چندان مناسب نیستند.

ایکاش قبل از وقوع هر حادثه ای در هر مکان بازی، به فکر فراهم سازی امنیت و حفظ جان مردم در آن باشیم تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

از شما که بعنوان شهردار کردکوی در این شهر زحمات بسیار زیادی را متحمل می شوید تقاضا داریم قبل از اینکه دوباره شاهد وقوع چنین حوادثی باشیم به ایمن سازی این مکان بپردازید زیرا هر شب خانواده های بسیار زیادی برای گذران اوقات فراغت رهسپار این مکان می شوند.

انتهای پیام/

سلام می گوید:

هر دم ازین باغ بری می رسد
خود کرده را تدبیر نیست رادکانا …. متاسفم برای خودمون ….. تو کشورهای با فرهنگ غیر اسلامی که ما آنان را کافر میدانیم وقتی یک ساعت قطعی برق اتفاق می افتد مدیر اون شهر و کشور به همان مدت در جلوی دوربین برای مردم تعظیم می کند و پوزش میطلبد …. حال اینجا جناب شهرداری که ادعای استاندارد بودن وسایل رو دارد برود یک نگاهی به آنان بیندازد …. هر چند بعید میدانم که ایشان در بحث سیستم HSE که در کل جهان در حال اجراست اطلاعی به اندازه چند خط داشته باشد
خودم کردم که لعنت بر خودم باد

زهرا می گوید:

سلام ، مگه ما …داریم؟ محل پیاده روی رو تا سه راه پارک جنگلی ببینید ، فقط دو قسمتش موزاییک شده و تمیزه بقیه قسمتها پدر پا و کفش و در میاره ، اون دو قسمتش و نمیدونم کدوم شهردار زحمتش و کشید ولی شهردارهای بعد ایشون اینقدر کارهای مهم داشتند که حداقل امکانات تفریحی – ورزشی رونتونستند فراهم کنند ،شهردار محترم لطفا فکری به حال مسیر پیاده روی بفرمایید.

رسولی می گوید:

آقای شهردار و شورای شهر کردکوی
متاسفیم برای اعضای شورای شهر کردکوی که فردی را انتخاب نمودند که مدیریت شهری را بلد نیست . هنوز نام محلات و ادرس خیابان ها را نمیدونه .
ایشان هنوز در جمع اوری کوچه هایش مانده است . هنوز معضل سگ های ولگرد حل نشده است . هنوز داخل کوچه ها سطل اشغال نیست . هنوز کوچه ها جوی اب کشی نشده است . هنوز کوچه ها اسفالت نشده است . هنوز مردم خاک ماشین می خورند و هنوز دست انداز های شهر درست نشده است . هنوز پارک بازی در تمام محله های شهر نیست . هنوز فضای سبز در هر محله شهر وجود ندارد . هنوز بیخ گوشش نرفته تو همین پارک شهرداری ببینه که مسافران جایی برای خوردن اب و حوضی برای شستن ظرف ندارند . هنوز در محوطه استراحت مسافران در پارک شهر یک شیراب هست و 2 تای دیگر شیراب چندسال خراب و الوده هست . هنوز در پارک شهر کردکوی روشنایی کافی در محوطه سسره بازی کودکان وجود ندارد . هنوز تاپ بازی در پارک شهر کردکوی افزایش پیدا نکرده است و حتی یکی از تاپ ها ، قسمت محافظ کودک شکسته هست و آن را نخ و ریسمان بستند . و…
شهردار محترم شما اصلا در شهر کردکوی زندگی می کنید ؟ اصلا داخل شهر بازدید می کنید ؟
ساعت 10شب به بعد یه دور به کوچه عدالت 8 کوچه بهار بزن ببین چه خبره ، اونجا تجمع سگ های ولگرد . نبود سطل اشغال و …
متاسفیم

ارسال نظر