آقای شهردار گرگان ! فرق قطع درخت را با جمع آوری فهمیدیم !!!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 612 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:07 ب.ظ، چهارشنبه، 20 شهریور، سال 1392 نظرات یک نظر

ساخت و سازها که در جنگل نهارخوران این روزها با عناوین مختلف صورت می گیرد و کسی به عنوان داعیه دار طبیعت در استان صدایش در نمی آید.

thumb271-bb106bd2b53757b675758104991d26efبه گزارش رادکانا، ابراهیم کریمی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها در استان گلستان قصد تطهیر این موضوع را داشته و گفت: برای ساخت تله کابین در نقطه مبداء جنب باباطاهر نهارخوران گرگان تعدادی درخت «پالانیا» که حدود 10 سال قبل کاشته بودیم با مجوز جمع شده است ، این درختان جنگلی نبوده و دست‎کاشت بوده است و در این مکان حتی یک اصله درخت جنگلی قطع نشده است.

وی ادامه داد : ممکن است در ایستگاه مقصد این تله‌کابین که در ارتفاع ضلع شرقی بلوار نهارخوران قرار دارد تعداد محدودی درخت جنگلی قطع شود که این قطع درخت وضعیت انبوه نخواهد داشت.

 وی افزود: یکی از دلایلی که منابع طبیعی وضعیت طرح را پذیرفته است، نبود قطع انبوه درختان جنگلی است.

 سرپرست شهرداری گرگان تصریح کرد: نمونه این طرح در رامسر بازدید شده که در آنجا نیز با رعایت عدم قطع درخت و یا حداقل قطع درخت، چنین تاسیساتی احداث شده است.

وی در پایان ابراز داشت: سرمایه‎گذار ما بخش دولتی است و وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

11525546546565

 کارشناسان معتقدند که این دست ساخت و سازها با وجود داشتن حداقل مکان سوار شدن ،  بلیط فروشی ،  کافی شاپ ، محل اسکان کارکنان ،  محل انتظار  ،  ورودی و خروجی ،  نماز خانه  ،  سرویس بهداشتی ،  فضایی نشستن قطعا فضای زیادی را برای احداث می خواهد و باید درختان زیادی قطع شوند .

 همچنین مکان احداث پایه های این تله کابین و جاده پشیبانی برای مسیر حرکت تله کابین باعث قطع درختان  می شود و آلودگی زیست محیطی را به همراه خواهد داشت .

  آقای شهردار ! این صحبت شما به نوعی پوشاندن خسارات این پروژه به محیط زیست نهار خوران نیست ؟ ایا این موضوع که خود شما به آن اشاره کردید که در ایستگاه مقصد قطع درخت جنگلی خواهید داشت مزید بر این علت نیست ؟

 اینها در صورتی است که با آغاز ساخت پارک موزه دفاع مقدس عده ای در همین شهر گرگان که تحت سیطره فکری جریان مافیایی ضد ارزشها قرار دارند و برخی رسانه های وابسته به انها ، حملات تندی را علیه این پروژه فرهنگی آغاز کردند .

 هدف همه آنها جلوگیری از تخریب جنگل ها و محیط زیست و تحت همین عنوان هر چه خواستند گفتند  و حتی با رسانه معاند بی بی سی فارسی علیه این مجتمع فرهنگی تاختند و امروز کسی از محیط زیست حرفی نمی زند و موضع گیری نمی کند ، چون که همان  اینجا می خواهند بساط لهو لعب را فراهم کنند در حالیکه آنجا فقط 4 درخت با مجوز منابع طبیعی قطع شده بود .

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان
مطلب شما با نام خورتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=7879

ارسال نظر