آقای وزیر ارتباطات؛ آیا پاسخ به ندای رهبری رفع فیلتر فیس بوک است؟/ خدا لعنت کند سران فتنه راکه این اقدامات حاصل دوستی باآنهاست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 387 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:10 ب.ظ، جمعه، 12 اردیبهشت، سال 1393 نظرات ۲ نظر

امام جمعه مشهد با انتقاد از ادعای وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر فیس بوک، گفت: آیا این لبیک به حرف رهبری است که شما بگویید می‌خواهیم فیلتر شکن فیس بوک بشویم؟ هنوز ۴۰ روز از سخنان رهبری نمی گذرد، آدم دلش به مظلومیت این رهبر آتش می گیرد.

image63261به گزارش رادکانا به نقل از صبح توس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماط جمعه در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: دشمن هرگاه درمانده و مستأصل می‌شود شروع به ترور و شکنجه می‌کند، امام هادی(ع) نیز عملکردی داشتند که دشمنان اسلام مجبور به آزار و اذیت ایشان و در نهایت به شهادت رساندن ایشان شدند.

وی افزود: شهید مطهری یک قائمه برای انقلاب بود، جواب این سوال که چرا با وجود این همه معلم شهید روز شهادت ایشان را روز معلم نام‌گذاری کرده‌اند این است که ایشان استاد فقه و مبانی دینی بودند. اصول انقلاب و آموزش‌های پیش از انقلاب عمدتا از طریق کتاب‌های این شهید به جوانان آموزش داده می‌شد.

فرهنگ مقاومتی به معنای مقاوم کردم فرهنگ است

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: ریس جمهور در نمایشگاه کتاب گفتند؛ همان‌طور که به اقتصاد مقاومتی نیازمندیم به فرهنگ مقاومتی هم نیاز داریم اما باید توجه کرد که فرهنگ مقاومتی به معنای مقاوم کردن فرهنگ است.

وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر وزیر ارتباطات، اظهار کرد: باشگاه خبرنگاران جوان از قول وزیر ارتباطات ادعا کرده‌ که دولت باید فیلترینگ فیسبوک را بردارد چون ۸۵ درصد از مردم ما از فیسبوک استفاده می‌کنند اما باید توجه داشت که برداشتن فیلترینگ فیسبوک به معنای باز کردن دروازه فرهنگ بر روی دشمنان است.

امام جمعه مشهد گفت: با شکستن فیلترینگ فیس‌بوک غیر از اهانت به پیامبر و اهل بیت و برخورد با دین بر روی مغز جوانان ما سیل رها خواهد شد و آیا با این مسئله می خواهید فرهنگ مقاومتی داشته باشید.

آیا به شما رأی داده اند که فیلتر شکن فیس بوک شوید؟

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مگر این دولت، دولت همین رئیس جمهور نیست، مگر مجلس به این دولت رای نداده و آیا آنها به شما رای داده اند که فیلتر شکن فیس بوک شوید؟

وی گفت: بنده اگر یک لیوان شربت سکنجبین را در دست بگیرم و بگویم ۹۸درصد این لیوان شربت گوارا است و فقط ۲ درصد آن زهر است و شما بگیر این را بخور آیا این کار درست است، اینکه شما می‌گویید فیس بوک ۱۵ درصد اش زهر است آیا باید فیلترینگش شکسته شود و راه برای دشمنان خدا باز شود.

نمی دانم چرا به چهار قدمی چاله مرگ که می رسند این حرف ها را می زنند

امام جمعه مشهد در پاسخ شعار “مرگ بر ضد ولایت فقیه” توسط نمازگزاران، افزود: البته توجه داشته باشید این آقای وزیر فردی متدین است و ضد ولایت فقیه نیست و یک روزی در وزارت خارجه به این نظام خدمت می کرده است، من نمی‌دانم اینها وقتی پیر می‌شوند چرا این حال را پیدا می‌کنند و به چهار قدمی چاله مرگ که می‌رسند این حرف‌ها را می‌زنند.

وی افزود: لعنت بر فتنه ۸۸ که کاری کرد برخی از متدین‌های ما این چنین حرفهایی را بزنند، آیا این لبیک به حرف رهبری است که شما برادر متدین بیایید بگویید می‌خواهیم فیلتر شکن فیس بوک بشویم، هنوز ۴۰ روز از سخنان رهبر معظم نمی گذرد، آدم دلش به مظلومیت این رهبر آتش می گیرد که یک مسئولی پاسخ رهبری را اینگونه می‌دهد.

نقش امام هادی(ع) در نهادینه شدن مسئله امامت و تشیع

آیت‌الله علم الهدی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام هادی(ع) گفت: شخصیت امام هادی(ع) نقش ویژه و ممتازی در جریان نهادینه شدن مسئله امامت و تشیع در متن اسلام بوده است.

وی با اشاره به روز معلم و سالروز شهادت شهید مطهری بیان کرد: دشمن وقتی مستاصل می‌شود دست به ترور می‌زند و تقارن شهادت امام هادی و شهید مطهری یک خصوصیت را در ذهن ما تداعی می کند و آن مسئله ای است که دشمن وقتی تلاش زیادی کرد که امام هادی را ساکت کند نتوانست و ایشان را به شهادت رساند و قرن ها بعد دشمنان وقتی دیدند نمی توانند فردی را مانند شهید مطهری را ساکت کنند دست به ترور ایشان زدند و به شهادت رساندند.

شهید مطهری معلم فرهنگ و فکر در جامعه بود

امام جمعه مشهد با بیان اینکه شهید مطهری معلم فرهنگ و فکر در جامعه ما بود، افزود: شهید مطهری اصول فکری اش در راستای تداوم خط انقلاب و مسیر امام خمینی بود، شهید مطهری قبل از انقلاب این اصول فکری را رهبری و آموزش می داد.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: در روز معلم آن چیزی که باید به آن توجه کنیم علاوه بر دغدغه های علم آموزشی و توسعه دانشمندان و بالا بردن تخصص ها مسئله تثبیت فرهنگ متعالی دینی در جامعه است که در این صورت هم استقلال و آزادی کشورمان تامین خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر لزوم ایجاد فرهنگ مقاومتی در کشور گفت: فرهنگ مقاومتی نجات بخش فرهنگ ما است و همان طور که اقتصاد مقاومتی نیاز داریم به فرهنگ مقاومتی نیز نیاز داریم، فرهنگ مقاومتی معنایش می شود، مقاوم سازی فرهنگ که آقای رئیس جمهور گفتند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: ما برای مقاوم سازی فرهنگ در دین خودمان حدیث معروفی به نام حدیث تسلیث از پیامبر داریم که در شیعه و سنی وجود دارد.
آیت الله علم الهدی بیان کرد: رسول گرامی اکرم در این حدیث می فرمایند امور بر سه قسم است یکی حلال، حرام و دیگری شبهاتی که در بین حلال و حرام وجود دارد و هر فردی که این شبهات را ترک کند در واقع از حرام نجات می یابد و هر کسی انجام بدهد در هلاکت خواهد افتاد.

راهکار مقاوم سازی فرهنگ

وی تاکید کرد: امروز ما باید شبهاتی که در جریان زندگی و جامعه وجود دارد را ترک کنیم و آن چیزی را که در آن شبهه حرام است انجام ندهیم تا فرهنگمان مقاوم سازی شود.

امام جمعه مشهد بیان کرد: آقای رئیس جمهور می گویند ما باید فرهنگ مقاومتی داشته باشیم و آیا با این تسامحی که در عرصه فرهنگی جامعه صورت می گیرد می‌توان شبهات را برطرف کرد.

سام می گوید:

خب آتیش بگیره

سام می گوید:

خب اتیش بگیره دلت به دیگران چه….

ارسال نظر