برگزاری جشنواره بازیهای بومی و محلی در چهار روستای کردکوی در ایام نوروز
تعداد بازدید تعداد بازدید: 992 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:03 ب.ظ، شنبه، 2 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

رمضانعلی الیاسی گفت: شهرستان کردکوی عموما همه جور آمادگی را برای پذیرایی از مسافرین نوروزی دارد و ان شاالله امیدواریم میزبان خوبی برای مسافرین عزیز باشیم.

managpic2به گزارش رادکانا، رمضانعلی الیاسی فرماندار شهرستان کردکوی و رئیس ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن سال نو در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: امیدوارم تمامی ملت ایران سالی پر از خیر و برکت را با نام و یاد حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز کنند و در سالی که پیش رو داریم پیرو خوبی برای حضرت مهدی (عج) و ائمه اطهار (ع) باشیم.

الیاسی در ادامه این گفتگو در خصوص آمادگی شهرستان کردکوی در راستای پذیرایی از مسافرین نوروزی بیان داشت: شهرستان کردکوی همانند دیگر نقاط کشور در راستای سیاست گذاری که در سطح استان از ناحیه استاندار محترم صورت گرفت آمادگی کامل را برای پذیرایی از مسافرین نوروزی و زائرین آقا علی بن موسی الرضا (ع) دارد.

وی ادامه داد: مواردی که در ستاد تسهیلات سفر طراحی و برنامه ریزی شده در حوزه های مختلف امنیت، زیباسازی شهری و پذیرایی و اقامت مسافرین، کشیک های اصناف، حوزه نیروی انسانی، راهور در نیروی انتظامی، خدمات گردشگری از آمادگی خوبی برخوردار هستیم.

آمادگی 12 مدرسه با 108 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در کردکوی

رمضانعلی الیاسی از آمادگی 12 مدرسه با 108 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد و افزود: این کلاسها در سه سطح 1 و 2 و 3 توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی مهیا گردید.

رئیس ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان کردکوی ادامه داد: مکان های دیگری جهت اتراق مسافران مثل مسجد بین راهی حضرت امام خمینی (ره)، پارک جنگلی امام رضا (ع)، پارک شهر آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی می باشد.

الیاسی یادآور شد: در زمان شرایط سخت کلاس ها و مدارس بیشتر، حسینیه ها، فاطمیه ها، سالن های ورزشی، اردوگاه ها، کمپ ها و مهمان سراهای ادارات شهرستان آماده هستند تا به مسافرین عزیز خدمات ارائه کنند.

وی تصریح کرد: برخی روستاهای شهرستان در ایام نوروز دارای کمپ های روستایی می باشند که آنان هم از آمادگی خوبی برخوردار هستند.

برگزاری جشنواره بازیهای بومی و محلی در روستاهای سرکلاته، بالاجاده، رادکان و سالیکنده در ایام نوروز

رئیس ستاد خدمات سفرهای نوروزی کردکوی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان کردکوی اجرا خواهیم کرد که می توان به جشنواره بازی های بومی و محلی روستایی که در روستاهای سرکلاته، سالیکنده، بالاجاده و رادکان برگزار خواهد شد اشاره کرد.

وی اضافه کرد: اجرای موسیقی سنتی، بازی‎های بومی محلی، مسابقات ورزشی، پخت غذای سنتی و پیاده‎روی خانوادگی از بخش‎های جشنواره بومی محلی در نوروز 93 در شهرستان کردکوی است.

الیاسی به آمادگی فوریتهای پزشکی و امداد و نجات در شهرستان اشاره کرد و گفت: در بحث فوریتها و در بحث امداد و نجات، هلال احمر و اورژانس 115 و بیمارستان در غالب درمانگاه (بخش عمومی و بخش فوق تخصصی قلب) و دیگر حوزه ها اعلام آمادگی کردند.

وی در خاتمه ابراز داشت: شهرستان کردکوی عموما همه جور آمادگی را برای پذیرایی از مسافرین نوروزی دارد و ان شاالله امیدواریم میزبان خوبی برای مسافرین عزیز باشیم.

ارسال نظر