آمریکا بزرگترین خطر در جهان امروز برای حقوق بشر است / رییس جمهور آمریکا می خواهد به جنایات کشورش رنگ و لعاب حقوق بشر ببخشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 273 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:41 ب.ظ، چهارشنبه، 10 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

آمریکایی که خود را حامی حقوق بشر میداند بزرگترین خطر در جهان امروز برای حقوق بشر است. جنایاتی که در تاریخ ثبت شده و امروز همه مردم جهان ماهیت واقعی ایالات متحده را شناخته اند و شعار مرگ بر آمریکا اصلی ترین شعار هر تجمع انقلاب در هر کشور جهان امروز است.

940309_4182به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، علیرضا فرساد فعال فرهنگی و سیاسی گلستان طی یادداشتی در خصوص جنایت و ترور حقوق بشر آمریکایی نوشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده‌های شهدای حادثه هفتم تیر و همچنین جمعی از خانواده‌های دارای چند شهید در استان تهران فرمودند: برخی معتقدند که باید این ایام تیر ماه به عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی» نام‌گذاری شود.

این سخنان رهبر معظم انقلاب ما را بر آن داشت تا نگاهی به جنایات آمریکایی ها در چند سال اخیر در جهان بیاندازیم.

طبق آمار، سازمان عفو بین الملل آمریکا جزو پنج کشور ناقض حقوق بشر قرار دارد و ایالات متحده به هیچ یک از کنوانسیون های حقوق بشر پایبند نیست.

نکته قابل توجه مهندسی معکوس آمریکایی ها در حوزه حقوق بشر است.ایالات متحده همیشه مدعی این مسئله بوده است که حامی حقوق بشر در جهان است اما بیشترین جنایات این کشور در جهان با همین عناوین انجام شده است.

اما در عصر حاضر جنگ روانی و نیرنگ های تبلیغاتی آمریکایی ها برای مردم جهان اثری ندارد و همه ماهیت آنها را شناخته اند و مردم جهان میدانند که آمریکا خود بزرگترین حامی ترور و تروریست های جهان است.

در این یادداشت می خواهیم به حمایت های آمریکا از گروه تروریسیتی داعش بپردازیم. گروهی که امروز خبرهایش سرتیتر معتبرترین آژانس های خبری جهان است و با حمایت آمریکا,عربستان و رژیم صهیونیستی به کار خود ادامه میدهد.

البته باید تاکید کرد که داعش تنها نقطه تاریک ضد حقوق بشر ایالات متحده نیست و به فرمایش مقام معظم رهبری اگر بخواهیم جنایات آمریکا را به قلم تحریر در آوریم بی تردید کتابی قطور خواهد شد اما به دلیل این که گروه تروریستی داعش امروز یکی از مهمترین جنایات آمریکاست و تیتر داغ اخبار جهان است به این موضوع پرداخته ایم.

در یکی از گزارش های درز یافته از سازمان اطلاعات آمریکا به تاریخ 10 آگوست سال 2012، آمده است: سازمان القاعده و شاخه های وابسته به آن، نیروی دفاعی از گروه های مسلح مخالف در سوریه است که از حمایت غرب برخوردارند، بنابراین باید به منظور تضعیف دولت دمشق، با این گروه ها تعامل داشته باشیم.

در این گزارشِ محرمانه درز یافته تاکید شده است: ایجاد دولت اسلامی (داعش) در منطقه شرقی سوریه، مساله ای مطلوب است، زیرا به وسیله آن می توان سیاست های غربی را در منطقه گسترش داد.

درادامه این گزارش خاطرنشان شده است: کشورهای غربی و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و ترکیه که حامی مخالفان سوری هستند، از ایجاد کشور سلفی علنی یا غیرعلنی در الحسکه و دیرالزور در سوریه استقبال می کنند، این همان چیزی است که حامیان مخالفان سوری می خواهند تا بتوانند به وسیله آن، دولت سوریه را منزوی کنند.

جودیشیال واچ که این اسناد را افشا کرده، خاطرنشان کرده است که این گزارش، به همه نهادهای دولتی آمریکا اعم از فرماندهی مرکزی آمریکا، سازمان سیا، دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی)، وزارت خارجه و دیگر نهادها ابلاغ شده است.

در این گزارش که به سندی رسمی تبدیل شده، آمده است که سازمان اطلاعات آمریکا، ظهور سازمان دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) را پیش بینی کرده بود، اما به جای آن که این گروه را دشمن قلمداد کند، آن را “برای ایالات متحده، سودمند” دانست.

هرچند تاکنون شمار زیادی از تحلیل گران و روزنامه نگاران، اسناد متعددی درباره نقش سازمان اطلاعاتی غربی در تشکیل گروه های تروریستی در سوریه و آموزش آن ها ارائه داده اند، اما این سندِ تازه، به مثابه سندی دست اول است که ثابت می کند کشورهای غربی به سازمان تروریستی داعش به عنوان ابزاری برای براندازی دولت سوریه می نگرند.

هرچند آمریکا با تشکیل ائتلاف جنگ ضد داعش و تبلیغات رسانه ای سعی دارد خود را ضد داعش قلمداد کند، اما پیگیری مسیر حرکت سلاح های آمریکایی در منطقه، ثابت می کند که بخش زیادی از این سلاح ها به دست عناصر تروریستِ داعش رسیده است. به عنوان مثال می توان به استفادۀ داعش از شمار زیادی موشک ضد تانک تاو ساخت آمریکا در حمله به شهر تدمر اشاره کرد.

از سوی دیگر، بنا بر گزارش پژوهش های تسلیحات در عرصه درگیری، پیگیری منبع موشک های ضد تانک کرواتی که نزد عناصر داعش شناسایی شده است، نشان می دهد که سازمان های اطلاعات عربستان و آمریکا برنامه ای مشترک در این زمینه دارند که به سادگی از طریق شمارش تعداد موشک ها می توان آن را اثبات کرد.

اما رییس جمهور آمریکا همیشه می خواهد به جنایات کشور خود در جهان رنگ و لعاب حقوق بشر و قهرمانانه ببخشد و خود را حامی توقف نسل کشی در جهان معرفی نماید.این سخنان آمریکا تنها ساده سازی موضوع برای مردم جهان است.آیا آمریکایی ها نسل کشی روزانه در غزه را نمیبینند؟آیا آمریکایی ها کشته شدن و زنده زنده سوزاندن مسلمانان در میانمار را نمی بینند؟آیا آمریکایی ها کشته شدن و بمباران مردم یمن توسط عربستان را نمی بینند؟ پس چرا اینقدر عراق برای آنها اهمیت بسیاری دارد؟مثل همیشه از حمایت های آمریکایی ها از گروه های گوناگون بوی نفت میاید.مسئله اصلی آمریکا درتشکیل ائتلاف جهانی علیه داعش ورود به منطقه و خروج نفت از این کشور است.

آمریکایی که خود را حامی حقوق بشر می داند بزرگترین خطر در جهان امروز برای حقوق بشر است. جنایاتی که در تاریخ ثبت شده و امروز همه مردم جهان ماهیت واقعی ایالات متحده را شناخته اند و شعار مرگ بر آمریکا اصلی ترین شعار هر تجمع انقلاب در هر کشور جهان امروز است.

انتهای پیام/

ارسال نظر