آهوکشی ارابه آهنی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 316 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:48 ق.ظ، شنبه، 20 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست گلستان گفت: خودروهای عبوری از جاده پارک ملی گلستان باعث مرگ یک راس آهو و یک گراز طی دو روز گذشته شدند.

1420719416322_7575به گزارش رادکانا، احمد دباغیان روز پنجشنبه با بیان اینکه جاده آسیایی، حیات‌وحش پارک ملی گلستان را به کام مرگ می‌کشاند، افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست پارک ملی گلستان در حین گشت و کنترل و پایش حوزه استحفاظی پاسگاه میرزابایلو در جاده آسیایی یک لاشه آهوی ماده را کشف کردند که براثر برخورد با خودروهای عبوری از جاده پارک ملی گلستان تلف شده بود.

به گفته وی، شدت تصادف و سرعت خودرو در حدی بوده که لاشه این آهو کاملا له شده بود. این دومین لاشه آهو کشف شده در یک ماه اخیر بر اثر تصادف در این مسیر است.

وی اظهارکرد:همچنین برخورد یک راس گراز وحشی با خودروی عبوری در جاده پارک ملی گلستان منجر به تلف شدن این حیوان شد.

به گزارش ایسنا، خوک‌ها که وحشی آن گراز نامیده می‌شود، جثه بزرگ، دست و پای کوتاه، گردن کلفت و پوزه دراز و استوانه‌ای شکلی دارند. گراز وحشی برخلاف برداشت افکار عمومی حیوان بی مصرفی برای محیط‌زیست نیست، آنها به وسیله پوزه و دندان‌های نیش بلند خود خاک را زیر و رو می‌کنند و علاوه بر پوک کردن، باعث هوادهی به خاک شده و تعداد زیادی از لاروهای حشرات مضر را نابود می کنند.

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان منطقه حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم نظیر برای حیات‌وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری، از جمله نیمی از گونه های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومتر مربع مساحت خود جای داده است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر