آیا آمریکا در یک طرف میز و همه در طرف دیگر میز قرار دارند!؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 872 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:23 ب.ظ، دوشنبه، 19 فروردین، سال 1392 نظرات بدون نظر

یک چیز روشن است مقاومت ایران در مقابل زیاده خواهی آمریکا با پشتیبانی های بی شائبه رهبری و مقاومت جانانه این عزیز نتیجه می دهد و در حقیقت آمریکا بشکل کودکانه ای بهانه می گیرد و می گوید انرژی صلح آمیز ایران نه و ایران می گوید انرژی صلح آمیز هسته ای در چهارچوب ان پی تی آری!؟

IMAGE634976575826558516چرا با وجود اظهارنظرهای مثبت اعضاء دائم شورای امنیت روسیه و چین و نمایندگان 1+5 دیدگاه دیگر اعضاء را به باد انتقاد جدی می گیرند ولی سه عضو دیگر نیاز به حقوق حقیقی ملت ایران  تن در نمی دهند.

آیا این سوال پیش نمی آید در صورتی که برخواسته بحق خود علی رغم دشمنی عنود چون آمریکا پافشاری کنیم نتیجه می دهد. البته بهایی که ملت ایران بواسطه استقلال خود می پردارد هرگز با نتیجه ای که می گیرد قابل قیاس نیست!؟

هوشمندی، درایت، زمان شناسی، هدایت های مسئولانه وعدم انعطاف در مقابل زیاده خواهی های جنایتکارانی چون آمریکا که کمترین جنایات آنان قتل عام میلیونی است و برای رسیدن به مطامع  خود از هرجنایتی فروگزار نمی کنند و پات کردن آنها در یک بازی فقط به حساسیت ایران هنر ولایت فقیه است و آنهم فقط یک بار در جهان اتفاق افتاده است و آن هم مختص نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در این خصوص حتی نباید شک کرد.

اما حقیقت های دیگری نیز در خصوص نوع هژمونی قدرت جهانی آمریکا اتفاق افتاده است که قابل طرح است خطری که سیاست مداران کارکشته ای چون والتز 91 ساله، تئوریسین آمریکایی پیش بینی کرده بود و امروز درحال اتفاق افتادن است.

“والتز گفته بود در جهان یک حکومت دوقطبی بهتر از حکومت تک قطبی است  و در صورت تک قطبی شدن آمریکا دو خطر آن را تهدید می کند یکی تهدید داخلی ودیگر تهدید خارجی : اولا، مسئولیت‌های سنگین دولت هژمون به مرور آن را در عرصه داخلی تضعیف کرده و با مشکلات جدی مواجه می‌کند؛

ثانیا، بدبینی نسبت به قدرت هژمون در عرصه بین‌المللی به ‌مرور ائتلاف‌هایی را بر ضد آن تشکیل خواهد داد و سیستم از این طریق به سوی تعادل حرکت خواهد کرد.

نمونه این مطلب بوجود آمدن جریان والستریت و قیام  99درصدی برعلیه 1 درصد حاکم در آمریکا و مخالفت مردم آمریکا از داخل برعلیه  دولت آن کشور است که در حال تضعیف کردن این دولت از داخل می باشد.

و مقاومت ایران در جریان هسته ای نمونه دیگری است که در مقابل آمریکا دو قطب قدرت 1+5  روسیه و چین دیدگاههای مخالف دارند و در زمینه های اقتصادی هم قدرت هایی چون هند، برزیل، آرژانتین… قطب های جدیدی است که تک قطبی بودن آمریکا را بشدت تهدید می کند.

با نگاهی به مسایل مختلف جهانی مشخص می گردد که در صورت ادامه مقاومت درمنطقه و جهان فروپاشی حقیقی آمریکا در جهان دور از ذهن نیست زیرا این کشور در هرجای جهان که پا گزارده است ناموفق عملکرده است.

عدم کنترل حکومت های وابسته خود در کشورهای منطقه خاورمیانه که خود عفول قدرت آمریکا در منطقه را نوید می دهد و افراط و تفریط هایی که در زمینه های اخلاقی و انحطاط اخلاق حتی در بنیاد های قدرت در جهان می افتد هرازچندگاهی شکافهای بزرگ قدرت در جهان را نشان می دهد که بشکل مناقشاتی در یک گوشه جهان پدیدار می شود.

کسری های بودجه عظیم در اروپا و مقروض شدن کشوری چون یونان، جنگ سبوعانه در سوریه و جنگهایی که در منطقه اتفاق افتاده است، چالش بر سر کره شمالی که تا حد جنگ هسته ای پیش می رود و دخالت غیر مسئولانه آمریکا و اسرائیل در کشورهای منطقه، قتل جناین، فحشا، مواد مخدر… در هر یک از موضوعات یاد شده می توان رد آمریکا و ناکامی های این قطب را دید.

البته نکته ای که می شود درک کرد درحقیقت با پیش بینی والتز باید گفت چالشهای داخلی و خارجی تک قطبی بودن جهان را در یک طرف و آمریکا را در طرف دیگر قرار داده است و انشاا… با مقاومت جانانه ملت ایران و چند قطبی شدن قدرت در جهان شاهد عفول قدرت پوشالی غرب خصوصا آمریکا خواهیم بود.

ما می توانیم با پیروی از ذخیره عا لم هستی و وجود حضرت ولی عصر (عج) و جانشین حقیقی آن عزیز مقام عظمای ولایت و رهبری در زیر پرچم داهیانه این یگانه اعصار انشاا… در این مخاطرات و فجایعی که مختص آخرالزمان می توان آن را نام نهاد قرار گرفته ایم به سلامت پیش برویم و زمینه ساز آن روح حقیقی و آن حقیقت وجود از این فتنه  که فتنه دجال در روایات اسلامی از آن یاد شده است به سلامت عبور کنیم انشاا…

نویسنده رادکانا: محک

ارسال نظر