آیاحقوق‌های نجومی برمیگردد؟!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 209 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:52 ب.ظ، سه شنبه، 27 تیر، سال 1396 نظرات بدون نظر

دولتی های نجومی بگیر با مصوبه دولت مجدداً و با دلگرمی بیشتر دست به خزانه مملکتی برده و حقوق‌های نجومی دریافت خواهند کرد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ سال گذشته در همین ایام بود که فیش‌های نجومی برخی مدیران، فضای جامعه را ملتهب و افکار عمومی را به خود مشغول کرد این مسئله پای قوه قضاییه را نیز به ماجرا کشاند.

دولت هم برای عقب نماندن از غافله و اینکه مورد سئوال مردم واقع نشود با ژست مدعی وارد گود شد.

دولت در ابتدا تلویحاً از نجومی بگیران حمایت و تلاش می کرد قضیه را مدیریت نماید تا هیجانات فروکش کند اما این سئوال به اذهان متبادر میشد که چگونه دولتی که خود راستگوپندار است به بلای نجومی‌بگیران گرفتار شده است.

اینک یکسال پس از آن قیل و قال ها و درحالی که ارکان نظام اعم از دستگاه های قضایی و اجرایی و تقنینی تلاش کردند تا جلوی استمرار آن را بگیرند، دولت بار دیگر مصوبه‌ای را تصویب کرد که بیم حذف سقف حقوق مدیران دولتی میرود.

با اینکه سخنگوی دولت همان سقف حقوق، 10 و 18 میلیون تومان را اعلام کرد اما مردم از تبعات مصوبه‌ فروردین امسال که تبصره بند سوم یک تصویب‌نامه دیگر را حذف کرد و در عمل سقف قانونی حقوق مدیران را برمی‌دارد نگرانند.

گمان ها به این سمت سوق می یابد که ادعای دولت صرفاً جنبه تبلیغاتی در هنگامه مبارزات انتخاباتی داشته و حال که مجدداً بر اریکه قدرت نشست برخورد با پدیده زشت حقوق‌های نجومی در پسا انتخابات موضوعیت خود را از دست داده و باید به طاق نسیان کوبیده شود!

نویسنده: مسلم رستمانی

انتهای پیام/

ارسال نظر