آیا زندگی مشترک رئیس لازم دارد؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 732 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:57 ق.ظ، یکشنبه، 24 بهمن، سال 1395 نظرات ۲ نظر

کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: خانواده نیاز به مسئول دارد که در دین اسلام مسئولیت خانواده بر عهده مرد گذاشته شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، مصطفی افشار کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: در نظر گرفتن نقش ریاست در یک مجموعه‌ای به نام خانواده یک بار روانی منفی برای نظام خانواده به همراه دارد.

وی اظهار داشت: ریاست در سازمان‌های خصوصی و دولتی مطرح می‌شود و خانواده نیاز به زن یا شوهر به عنوان رئیس ندارد.

این کارشناس ارشد مشاور خانواده عنوان کرد: خانواده احتیاج به مسئول یا سرپرست دارد، البته باید توجه داشت اشخاصی که مسئولیت امری را عهده دار می‌شوند باید پاسخگوی آن نیز باشند.

افشار با بیان اینکه دین اسلام مسئولیت خانواده را بر دوش مرد گذاشته است، تأکید کرد: مسئول بودن به معنای اطاعت بی قید و شرط از مرد نیست بلکه نوعی تقسیم وظایف را در محیط خانه به وجود می‌آورد به این صورت که وظیفه تأمین هزینه ، مخارج و امرار معاش خانواده بر عهده مرد و مسئولیت پرورش و تربیت فرزندان به دوش زن است.

وی تصریح کرد: داشتن مسئولیت هیچ برتری و امتیازی را به همراه ندارد بلکه زن و مرد هر کدام وظایف مخصوصی را بر عهده دارند که باید تلاش کنند به خوبی آنها را انجام دهند.

این کارشناس ارشد مشاور خانواده افزود: در نظام خانواده تمام تصمیم گیری‌ها با مشورت صورت می‌گیرد و در واقع خانواده یک نظام دموکراسی است که تمام افراد خانواده در آن حق رأی دارند اما اغلب اوقات تصمیم نهایی را مرد خانواده می‌گیرد.

افشار یادآور شد: آموزش اقتدار و اعتماد به نفس بر عهده پدر خانواده و همدلی کردن، دست گیری از دیگران، مهربانی و صمیمیت که از جنس احساسات و عواطف است بر عهده مادر خانواده است.

پدر باید به سایر افراد خانواده دلگرمی بدهد و مأمن آرامش برای اعضای خانواده باشد و مادر خانواده به علت ساعات حضور بیشتر در خانه می تواند در مسائل تربیتی فرزند و دادن آگاهی به کودک نقش موثر داشته باشد.

انتهای پیام/

آتوسا می گوید:

بسیارعالی

صبا می گوید:

ممنون هر روز سر میزنم

ارسال نظر