آیا چراغعلی دچار فیمینیسم شده است ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 602 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:05 ب.ظ، پنج شنبه، 7 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

حضور همیشگی در مراسمات بانوان ، تاکید بر داشتن رای ۵۰ درصدی بانوان در شورای شهر ، پتانسل دانستن تعدد بانوان خبرنگار و ارائه سخنرانی در تجمعات بانوان به مناسبت های مختلف این نکته را نشان می دهد که نایب رئیس شورای شهر گرگان احتمالا دچار فیمینیسم شده است .

IMG_9701به گزارش رادکانا به نقل از طوبی گلستان، بوده اند افرادی که در طول تاریخ از ورود زنان به عرصه های اجتماعی حمایت کرده اند اما گویا عبدالرضا چراغعلی نایب رئیس شورای شهر گرگان بیش از هر کس دیگری علاقه دارد که زنان زودتر از موعد وارد جامعه شوند .

حضور چراغعلی در جشن های مختلفی که بانوان سهمی در برگزاری آن داشتند مثل جشنواره طعم برتر که  طعم ابتذال را بخود گرفته بود ، تاکید بر داشتن سهم 50 درصدی شورای شهر گرگان برای حضور بانوان و استفاده از آنها در تصمیم گیری های شهر ، ارائه سخنرانی های تبلیغاتی در دوران تبلیغات انتخابات شورا در بین زنان ، حمایت از بانوان خبرنگار و فرصت دانستن تعداد زیاد آنها و بیان جملاتی که به تحقیر خبرنگاران مرد انجامید شاید گوشه ای از اقدامات فیمینیستی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گرگان است .

468

بی تردید بر کسی پوشیده نیست که زنان نقش مهم و حیاتی در اجتماع دارند . خالق یکتا زن و مرد را بر اساس یک سری توانمندیها و شرایط جسمی آفرید و برای هر جنسیتی کارکدهای متفاوت در نظر گرفت و به این صورت است که زن و مرد هیچ وقت یکی نیستند و نمی توانند عین هم عمل کنند چون از یک جنس نیستند .

متاسفانه عده ای بر این باورند که زن و مرد با هم برابرند و باید از شرایط یکسانی در حقوق اجتماعی بهره ببرند ولی در یک نظام مردم سالار اسلامی نمی توان از این شیوه استفاده کرد چرا که همانطور گفتیم کارکردهای زن و مرد از لحاظ جسمی کاملا متفاوت است .

بطور مثال انجام کارهای سختی مانند جاجابجا کردن وسایل سنگین ، کارهای سنگین کشاورزی ، تراشکاری و کارکردن در معدن ، سربازی رفتن در توان جسمی یک زن نیست و اسلام به خوبی این شرایط را درک کرده و به زن در این زمینه ها مرخصی داده است .

IMG 9701

شاید هیچ دینی مانند اسلام به زن این قدر بها نداده بود اما می بینیم که متاسفانه بیشترین حملات به همین رویکرد می شود چون که اسلام زن را ابزار هوسرانی و رسیدن به لذت جنسی نمی داند اما غرب این را می خواهد .

اما در کشور ما بعد از دوم خرداد 76 موجی از حضور زنان در جامعه را شاهد بودیم که با سوء برداشت از شعار آزادی رئیس جمهور وقت ، لجام گسیخته سرازیر اجتماع شدند . در این بین شاید برخی زنان در مواردی موفقیت هایی بدست آوردند اما بسیاری زا دختران جوان در عرصه های مختلف طعمه مردهایی شدند که تا بحال چنین فرصتی در اختیارشان قرار نگرفته بود اما با ورود دختران به اجتماع طبع سرکش آنها نیز گل کرد .

معضلات خانوادگی کشور هم کم کم آغاز شد و پدیده چند همسری و ازدواج مخفی و مجدد و خیانت های زناشویی پررنگ تر شد و در این میان سینمای ایران نیز با ساختن فیلم های متعدد در این زمینه این شبهه را جدی تر کرد .

IMG 9684

امروز نیز هر روز صحبت از ارتباط نامشروع یک مدیر با یک کارمند ، یک رئیس شرکت با منشی و یا موارد متعدد دیگر می شود که گاها به نقل مجالس هم تبدیل شده است .

همه این ها معضلاتی است که در اثر ورود لجام گسیخته زنان به عرصه های اجتماعی حادث شده اما نمی دانیم که آقای چراغعلی با دانستن این همه معضل چطور این همه علاقه دارد که بانوان در عرصه های اجتماعی حضورداشته باشند .

براستی آیا وی این همه معضل و پرونده های مختلف طلاق و دعواهای زناشویی که ناشی از همین رویکرد است را در شهر گرگان مشاهده نمی کند . در حالیکه خود وی از آمار بالای طلاق در گرگان بارها نالیده است ، مگر نه اینکه یکی از عوامل طلاق همین حضور بی حساب و کتاب زنان در شهر است .

چراغعلی با این که رئیس کمیسیون فرهنگی شهر است حتی یک بار هم نسبت به عفاف و حجاب و پوشش های نامناسب در سطح شهر گرگان و خیابان شالیکوبی اشاره ای نداشته است .  پوشش های نامناسبی چون ساپورت که این روزها در معابر شهر داد و بیداد می کند و در حالی که 20 دستگاه متولی حفظ عفاف و حجاب هستند حرفی نمی زنند و سکوت پیشه کردند.

imagesCATMRIVJ

نویسنده : یحیی نظری منفرد

ارسال نظر