ابتذال در روز بوشهر و هتک حرمت ایام فاطمیه + فیلم و عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 774 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:42 ب.ظ، یکشنبه، 25 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

خبرهای مربوط به این مراسمات و البته آنچه به سطح جامعه گزارش داده می شد بسیاری از مردم بوشهر را به این موضوع امیدوار کرده بود که شاهد اجرای برنامه های فرهنگی در شأن و جایگاه شهری با آن سابقه تاریخی و فرهنگی والبته استعمار ستیز و شهید پرور خواهند بود، اما متاسفانه نه تنها چنین اتفاقی پیش نیآمد بلکه چیزی جز داغ ننگ بر پیشانیشان ننشست.

bushehr-92-1به گزارش رادکانا، ۱۸ اسفند که مصادف با تأسیس مدرسه سعادت است را روز بوشهر نام گذاری کرده اند و چند سالی است به همین بهانه مراسماتی برگزار می شود. فعالیت دست اندرکاران ستاد برگزاری هفته بوشهر با نصب تصاویری از شهدای والامقام و معرفی شخصیت های برجسته در سطح شهر و همچنین دیدار و تقدیر از طلاب و حوزویان آغاز شد.

خبرهای مربوط به این مراسمات و البته آنچه به سطح جامعه گزارش داده می شد بسیاری از مردم بوشهر را به این موضوع امیدوار کرده بود که شاهد اجرای برنامه های فرهنگی در شأن و جایگاه شهری با آن سابقه تاریخی و فرهنگی والبته استعمار ستیز و شهید پرور خواهند بود، اما متاسفانه نه تنها چنین اتفاقی پیش نیآمد بلکه چیزی جز داغ ننگ بر پیشانیشان ننشست.

پس از اتفاقات رخ داده در مراسم های روز بوشهر و برگزاری کنسرت هایی که با کشف حجاب و رقص همراه شد و مشکلاتی را برای شهر واهالی به وجود آورد ائمه جماعت شهر بوشهر در اعتراض به این رفتارها انتقادات خود را در نماز جماعت شب گذشته اعلام کردند و طوماری توسط مردم به امضا رسید.

از بوشهر خبر می رسد جمعی از نمازگزاران و مردم ولایتمدار بوشهر در طوماری ضمن اعتراض به کنسرت های افسار گسیخته و هتک حرمت ایام فاطمیه در بزرگداشت روز بوشهر خواستار عذرخواهی مسئولین و ممانعت جدی از تکرار چنین برنامه هایی شدند.

متن این طومار که به امضای جمع کثیری از مردم و نمازگزاران بوشهری رسیده به شرح زیر است:

“ما نماز گزاران و مردم غیرتمند و ولایت مدار بوشهر ضمن حمایت جدی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری خصوصا دغدغه های فرهنگی ایشان، اعلام انزجار و تنفر خود از برنامه های سخیف هفته بوشهر و کنسرت های موسیقی افسار گسیخته و خصوصا هتک حرمت ایام فاطمیه و زیر پا گذاشتن حریم عفت و دین در این ایام، خواهان عذر خواهی مسئولین و ممانعت جدی از تکرار چنین برنامه هایی می باشیم.”

برنامه های بزرگداشت روز بوشهر که توسط شهرداری و شورای شهر بوشهر برنامه ریزی شده بود اعتراضات گسترده ای را در روزهای اخیر به همراه داشته است، ائمه جماعات و اقشار مختلف مردم به آنچه که “ترویج فساد و ابتذال در کنسرت های شبانه” خوانده می شود معترض بوده و خواستار عذرخواهی مسئولین مربوطه می باشند.

شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی بوشهر در بیانیه خود آورده است :

شما مجوز برای موسیقی دادید نه برای رقص و کشف حجاب و کارهای دیگر، شما بوسیله این کارها چه چیزی را می خواهید ثابت کنید؟ به کدام سمت حرکت می کنید؟ و چرا هیچ کدام از شما به این مراسمات مبتذل اعتراضی نکرد؟ و دردناک تر این که دانسته یا ندانسته خود عامل اصلی و مسبب برگزاری رقص و آواز شدید.

آیا در این وضع اقتصادی که مردم با مشکلات عدیده معیشتی دست و پنجه نرم می­کنند، باید هزینه­ های بیت المال این­گونه صرف هوس ­بازی­ های برخی مسئولین شود؟ چگونه برخی به خود ااجازه می­ دهند که پول مردم را خرج غفلت و گمراهی جوانان کنند؟

خبرها حاکی از آن است که بعد از اقامه ی فریضه سیاسی عبادی نماز جمعه مورخه ۲۳ /اسفند/۱۳۹۲ مردم و نمازگزاران بوشهری تجمعی اعتراض آمیزی بر علیه برنامه های صورت گرفته در روز بوشهر برگزار و هتک حرمت های شرعی و عرفی که در این روز اتفاق افتاد را محکوم می کنند. 

تصاویر پخش شده در زیر تنها بخشی از اتفاقات رخ داده در روز بوشهر است و  برای آگاهی شما دوستان محترم می باشد.  پیشاپیش از پخش این تصاویر عذرخواهی می کنیم.

دانلود فیلم

کلیپی دیگر مربوط به روز بوشهر : 

دانلود فیلم

«بنده نگران مسئله فرهنگ هستم… اساس، باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد…

امیدوارم مسئولین فرهنگی کشور توجه داشته باشند که چه می‌کنند،

با مسائل فرهنگی نمی‌شود شوخی و بی‌ملاحظگی کرد.» 

[ امام خامنه ای ]

پی نوشت :

تصاویر زیر مربوط به ابتذال در روز بوشهر است. 

منبع : بولتن نیوز

ارسال نظر