ابراز تاسف از مکالمه وزیر خارجه با دختر یهودی در توئیتر/ خط امامان جمعه ولایی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 567 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:10 ب.ظ، جمعه، 29 شهریور، سال 1392 نظرات ۲ نظر

امام جمعه بندرگز با اشاره به گفتگوی نوشتاری وزیر امور خارجه با دختر یهودی در فضای مجازی توئیتر گفت: این گفتگو مایه تاسف و تعجب است.

IMG14355508به گزارش رادکانا، حجت الاسلام سیدمصطفی سید محمدی در جمع نمازگزاران بندرگزی با بیان اینکه وزیر خارجه در فضای مجازی سال یهودی را تبریک می‌گوید و در پاسخ به دختر یهودی می‌نویسید، ایران هرگز هلوکاست را انکار نکرد، عنوان کرد: وزیر خارجه چطور به خود اجازه می‌دهد در محاوره بین‌المللی به رئیس جمهور سابق کشور توهین کند که این دور از انصاف و آداب دیپلماتیک است.
وی اظهار داشت: آیا با رفتن احمدی نژاد، سیاست صهیونیزم ستیزی جمهوری اسلامی هم رفت و کدام ایرانی هولوکاست را به عنوان یک واقعیت پذیرفته است،ما هولوکاست را انکار می کنیم زیرا اگر واقعیت تاریخی داشت به این سئوال هوشمندانه احمدی نژاد که پاشنل آشیل صهیونیزم بین المللی را نشانه رفت، پاسخ می‌دادند که اگر هولوکاست اتفاق افتاد و شش میلیون یهودی توسط آلمان نازی در کوره آدم سوزی سوزانده شدند، چرا باید مردم فلسطین تاوانش را پس دهند.
وی تصریح کرد: به عنوان وزیر خارجه کشور چه مستنداتی داریم که درواقعیت هلوکاست اینگونه سخن می گوید و چرا باید وزیر خارجه یا  برخی از دولتمردان از فضای مجازی و فیلتر شده فیس بوک و توییتر استفاده کنند درحالیکه فرمانده انتظامی اعلام می کند استفاده از فضاهای مجازی فیلتر شده مثل فیسبوک جرم است و جریمه دارد.
امام جمعه بندرگز اظهار داشت: ما از یکسو به جوانان توصیه می کنیم که فیس‌بوک شبکه جاسوسی استبکار است و وارد آن نشوید ولی از سوی دیگر وزیر خارجه تمام برنامه‌های دولت، مصوبات دولت و سفرهای رئیس جمهوری را برای کاربران گزارش می‌دهد؛ این مسئله چه معنایی دارد.
امیدهای مردم با انتخاب روحانی زنده شد
 
امام جمعه بندرگز با بیان اینکه امیدهای مردم با انتخاب دکتر روحانی زنده شد، تاکید کرد: نباید با حرکتهای نسنجیده برخی از وزرا موجبات نگرانی مردم را فراهم کرد زیرا مردم نگاهشان به دولتمردان و است و باید از ارزشهای نظام اسلامی دفاع کرد.
وی تصریح کرد: زیبنده نیست وزیر خارجه در مقابل یک دختر یهودی هولوکاست را یک واقعیت تاریخی بداند و نامش را دیپلماسی بگذارد.
حجت الاسلام سید مصطفی محمدی در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد: جریان دیگری که در فضای سیاسی کشور بحثش داغ بوده، انتخاب شهردار تهران است و اینکه یکی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران به نامزد دیکته شده رای نداد، آماج انواع توهین ها قرار گرفت و وی را خائن نام نهادند و از حزب بانوان اصلاح طلب اخراج کردند تاجاییکه به مسئولان امنیتی نامه نوشت که امنیت جانی ندارم.
وی افزود: عجیب است آنهایی که شعار آزادی بیان و فکر اندیشه می دادند، در مقام عمل تحمل نظر مخالف را ندارند و شما که شعار اعتدال دولت را بوق و کرنا کردید آیا این اعتدال است یا افراطی گری و دیکتاتوری حزبی.
تاکنون از اعتدال خبری نبود
وی توصیه کرد: داشتن کمی سعه صدر و تحمل مخالف خوب است و باید وجهه اجتماعی خود را حفظ کنید و از بچه بازی و اختلاف اندازی دوری کنید.
امام جمعه بندرگز با بیان اینکه تا اینجای کار دولت، از اعتدال هم خبری نبود گفت: به عنوان نمونه، عزل و نصب‌های وزارت علوم داد ائمه جمعه را درآورد و با اینکه چندماه از حکم چهارساله رئیس دانشگاه آزاد مانده بود، عزل می‌شود و این امر کوتاه نظری و نگاه حزبی به همه امور را نشان می دهد.
یاری دانش آموزان نیازمند در جشن عاطفه ها
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی افزود: در جشن عاطفه ها باید به یاری دانش آموزان نیازمند شتافت، همچنین باید شان و منزلت معلمان حفظ شود زیرا کارشان بسیار خطیر و مهم است.
امام جمعه بندرگز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادآورشد: ما موظفیم امانت اسلام را حفظ کنیم و بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس از اسلام و تمامیت ارضی جانانه دفاع کردند.
وی تصریح کرد: امروز دشمن با تهاجم فرهنگی وارد شد و باید مواظب شبیه خون فرهنگی باشیم و نگذاریم خون شهدا پایمال شود و به تمام دشمنان اعلام می کنیم که بسیجیان زنده و سرزنده آماده مقابله با هر تهاجمی هستند.
خط ائمه جمعه خط ولایت است
امام جمعه بندرگز با اشاره به برگزاری گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور در تهران تاکید کرد: خط ائمه جمعه، خط ولایت بوده و به دعواهای جناحی و سیاسی کاری ندارند و امامان جمعه از هر دولتی که تشکیل می شود برای دفاع از جمهوری اسلامی حمایت می کنند.
وی تصریح کرد: ائمه جمعه باید نگاه نقادانه و ناصحانه داشته باشند و ما نقد منصفانه و دفاع واقعبینانه خواهیم داشت./مهر
محمد مهدی می گوید:

مسلمانان با صهیونیزم اختلاف دارند نه با تبریک سال نو یهودی وزیر خارجه با یک دختر یهودی.

ترمه.. می گوید:

سلام
وقتی رئیس جمهورمون میاد عید یهودیا رو تبریک میگه دیگه از وزراش چ انتظاری میره!؟!!!!!!
خدایا ما قط عاقبت یخیر بشیم….

ارسال نظر