اجرای دو پروژه جاذب گردشگر در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 805 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:49 ق.ظ، پنج شنبه، 23 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان از اجرای دو پروژه جاذب گردشگر در شهرستان کردکوی در غرب گلستان خبر داد.

گزارش رادکانا به نقل از مهر، قربان عباسی ظهر سه شنبه در بازدید از طرح های گردشگری استان از اجرای دوپروژه اسب وطبیعت و مجموعه اکوتوریسمی کردکوی به عنوان پروژه های جاذب گردشگر یاد کرد که نه تنها ماندگاری مسافران را در استان افزایش می دهند، در تبدیل استان به استان هدف گردشگری نیزموثرند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، همچنین در بازدید از مجموعه اکوتوریستی، تفریحی پارک جنگلی کردکوی گفت: این پروژه از جمله پروژه های بزرگ گردشگری این استان است که در زمینه های مختلف علمی- تحقیقاتی، پرورش وتکثیر ماهیان خاویاری، تولید انواع گونه های گیاهی، استخر قایقرانی و واحدهای اقامتی توریستی و… فعال است.

وی در ادامه اذعان داشت: با حمایت مدیران مرتبط با این پروژه و تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل آن، این پروژه می تواند به عنوان پروژه ای مطرح شود که با اجرای تورهای گردشگری درراستای جذب گردشگران فعالیت کند.

عباسی درادامه روند این بازدید، پروژه اسب وطبیعت را درهاشم آباد گرگان درحال اجرا ذکر کرد و افزود: با توجه به سابقه دیرینه اسب ترکمن دراین دیار، این پروژه می تواند به عنوان عامل مهمی درجذب گردشگر مطرح شود.

وی با اشاره به درنظر گرفتن پرورش اسب و آموزش سوارکاری و مسابقات اسب دوانی در این پروژه، از راه اندازی کالسکه رانی در النگدره ناهارخوران گرگان در آینده ای نزدیک خبرداد که با ایجاد اسطبل هایی با اسب های پرورش یافته این پروژه اجرایی خواهد شد.

عباسی در پایان اظهار امیدواری کرد: با بهره مندی مناسب از این پروژه ها وحمایت های لازم از آن ها، پروژه های گردشگری استان اجرایی شده وبه رونق منطقه کمک نماید.

معاون برنامه ریزی استانداری گلستان نیز گفت: با توجه به اجرای طرح ها و پروژه های گردشگری دراستان گلستان، اجرای این پروژه ها در توسعه و رونق صنعت گردشگری این استان موثراست.

رضا غلامی با اشاره به اینکه این پروژه ها، برتسریع اجرای آن ها تاکید نمود و افزود: نظر به اینکه این پروژه ها با بهره مندی از تسهیلات بانکی به انجام خواهند رسید، حمایت های لازم از پروژه های سرمایه گذاری گردشگری صورت خواهد گرفت.

در ادامه از پروژه هتل پارتیان درپارک امام رضای کردکوی و هتل بوتانیک گرگان بازدید به عمل آمد.

گفتنی است هتل بوتانیک از هتل های 5 ستاره استان گلستان است و جزو پروژه های مهر ماندگار می باشد، که باتسهیلات 6 میلیارد تومانی درحال اجراست وتاپایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

ارسال نظر