اجرای طرح ملی خادم در شهرک فرهنگیان کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 180 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:05 ب.ظ، یکشنبه، 21 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

طرح ملی خادم با همت جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی طی یک روز در شهرک فرهنگیان شهرستان کردکوی برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ طرح «خانواده آماده در مخاطرات» یا طرح «خادم»، یک تلاش دسته‌جمعی است برای آموزش خانواده‌های ایرانی، برای اینکه در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آماده شوند.

بدنه اصلی طرح خادم را داوطلبانی تشکیل می‌دهند که بدون هیچ چشمداشتی برای سلامت هر چه بیشتر جامعه تلاش می‌کنند.

با وجود این، داوطلبان بر اساس میزان تلاششان، از مشوق‌هایی هم برخوردار می‌شوند.

اعضای طرح خادم، از طریق پایگاه‌های هلال احمر، با آموزش‌های سرپایی آشنا می‌شوند و بعد با مراجعه به شعبه جمعیت هلال احمر محل سکونت خود، با تکمیل و تحویل فرم عضویت در طرح خادم، پس از طی یک دوره آموزشی سه ساعته به عضویت این طرح بشردوستانه درمی‌آیند.

مردم می‌توانند به زودی فرم عضویت در طرح خادم را از این پایگاه‌های هلال احمر دریافت کنند و پس از تکمیل آن، به همراه یک برگ تصویر کارت ملی خود، به شعبه جمعیت هلال احمر محل سکونت خود مراجعه کنند.

بنابراین گزارش؛ طرح ملی خادم با همت جمعیت هلال احمر شهرستان کردکوی طی یک روز در شهرک فرهنگیان شهرستان کردکوی برگزار شد.

نصب برچسب کد خانوار طرح ملی خادم بر درب منازل مسکونی، تأکید بر اهمیت نصب کپسول اطفاء حریق در منزل و محل کار و آموزش نحوه آتش نشانی، توجیه سازی و آگاهی بخشی همراه با تأکید بر ضرورت اجرای طرح ملی خادم، تأکید بر اهمیت برنامه ریزی خانواده و رسم نقشه مخاطرات طبیعی و انسان ساخت برنامه های اجرایی در طرح خادم در شهرک فرهنگیان کردکوی بوده است.

همچنین توزیع بروشور تبلیغی کلاس های آموزش امداد و کمک های اولیه بین والدین دانش آموزان، گپ دوستانه با اهالی و توجیه و آگاه سازی چهره به چهره همراه با توزیع اقلام آموزشی و تأکید بر اهمیت برنامه ریزی خانواده و رسم نقشه مخاطرات طبیعی و انسان ساخت با توجه به حوادث ترافیکی از دیگر برنامه های اجرایی در طرح ملی خادم در شهرک فرهنگیان کردکوی بوده است که استقبال خوبی از این طرح شد.

تصاویری از این طرح:

عکاس: یعقوب محمودی

انتهای پیام/

ارسال نظر