اجرای نمایش «همیشه به نام او» در شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 978 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:07 ب.ظ، پنج شنبه، 12 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

نمایش «همیشه به نام او» به نویسندگی و کارگردانی فواد ابراهیمیان در دومین روز نخستین جشنواره ملی تئاتر قرآنی آیات برهان در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی کردکوی بر روی صحنه رفت.

IMG_0010به گزارش رادکانا نخستین جشنواره تئاتر قرآنی آیات برهان ساعت 16 عصر امروز با اجرای نمایش «همیشه به نام او» با داوری آقای علی نصیریان چهره برجسته سینما و تلویزیون و دکتر علی حسین فرخی کار خود را در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی کردکوی آغاز کرد.

دکتر منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عصر امروز در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: جشنواره تئاتر قرآنی آیات برای اولین بار در سطح کشور در حال برگزاری می باشد که 180 متن نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این 180 متن نمایشی 40 نمایش در مرحله اول مورد بازبینی قرار گرفتند و در نهایت 10 گروه که نسبت به بقیه برجسته بودند برای اختتامیه دعوت شدند.

منتظری در ادامه افزود: این 10 گروه از 8 استان کشور می باشند که اجرای خود را از امروز آغاز کردند که در 15 بهمن ارزیابی این جشنواره به پایان می رسد.

مدیر کل ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: آئین اختتامیه این جشنواره عصر روز 15 بهمن با حضور معاون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: آثاری که از امتیازهای بالایی برخوردار باشند امکان اجرای عمومی در سراسر کشور را کسب خواهند کرد و برخی دیگر از آثار که قابل ارائه در سایر کشورهای اسلامی باشند به کشورهای اسلامی اعزام می شوند.

لازم به ذکر است نمایش «همیشه به نام او» به نویسندگی و کارگردانی فواد ابراهیمیان در دومین روز نخستین جشنواره ملی تئاتر قرآنی آیات برهان در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی کردکوی بر روی صحنه رفت.

این نمایش محصول گروه نمایش صورتک از استان همدان می باشد، «همیشه به نام او» قصه راهگشایی قرآن در زندگی روزمره مردم است.

پس از اهانت به ساحت مقدس قرآن، این گروه نمایش بر آن شد تا در حمایت از کتاب آسمانی مسلمانان این نمایش را اجرا کند.

ارسال نظر