احتمال بروز سیلاب طی امروز و امشب در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 429 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:36 ق.ظ، پنج شنبه، 10 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: براساس اخطاریه دریافتی از سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی استان احتمال بروز سیلاب طی امروز و امشب در برخی مناطق گلستان وجود دارد.

13920328000058_PhotoAبه گزارش رادکانا، قاسم سمیعی اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی به تدریج استان شاهد ابرناکی، وزش باد، مواج شدن دریا و دیگر تغییرات اقلیمی خواهد شد.

آبگرفتگی معابر در گلستان دور از انتظار نیست

وی تصریح کرد: دمای هوای استان طی این مدت شرایط خنک‌تری را تجربه خواهد کرد و البته با توجه به بارش باران و تگرگ وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در استان دور از انتظار نیست.

سمیعی ادامه داد: هم اکنون دمای هوای گلستان 26 درجه سانتیگراد است که نسبت به دیروز دو درجه کاهش دما داشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی اوضاع جوی استان تا روز شنبه ابری توام با بارندگی است و سپس در اوایل هفته آینده استان دوباره شرایط جوی آرام‎تری را تجربه خواهد کرد.

آمادگی کامل دستگاه‎های اجرایی برای مواجهه با حوادث احتمالی

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با تاکید بر آمادگی همه دستگاه‎های اجرایی استان برای مواجهه با حوادث احتمالی افزود: طی اخطاریه‌ای به اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، فرمانداران و شهرداران تابعه استان اعلام شد تا از آمادگی لازم برای مدیریت حوادث احتمالی برخوردار باشند.

سمیعی تصریح کرد: هماهنگی و تعامل مناسبی بین دستگاه‎های اجرایی و امدادی استان جریان دارد و انتظار می‎رود با وجود این تعامل، مشکلی در این شرایط حادث نشود. ‌

وی با اشاره به ماه‎های مرداد ماه و شهریور ماه به عنوان تلخ‌ترین روزهای استان در زمینه وقوع بلایای طبیعی خاطرنشان کرد: متاسفانه مردادماه یادآور خاطرات تلخ استان طی سال‎های گذشته است که وقوع سیلاب‌های متعدد لطمات مالی و جانی بسیاری به شهروندان گلستانی وارد کرده است.

سمیعی ادامه داد: با هوشیاری و تعامل دستگاه‎های اجرایی استان و مردم می‌توان از بروز خسارات سنگین ناشی از سیلاب‌های احتمالی به تاسیسات زیربنایی و اماکن مسکونی جلوگیری کرد یا از تاثیرات مخرب آن کاست.

توجه جدی مردم به اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های هواشناسی

وی متذکر شد: دستگاه‎های اجرایی عملیاتی در شرایط کنونی می‌توانند لایروبی رودخانه‌های داخل شهر و پاکسازی پل‎های در مسیر سیل‎های احتمالی را در دستور کار قرار دهند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان، بر توجه مردم به اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های صادره از سوی هواشناسی استان و کشور تاکید کرد و افزود: بی‌توجهی به این اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌ها ممکن است نتایج دردناکی در پی داشته باشد.

استان گلستان با جمعیتی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی، این استان هر ساله شاهد حوادث و بلایای متعدد طبیعی است./فارس

ارسال نظر