احتمال سیلاب ناگهانی در سطح گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 310 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:11 ب.ظ، دوشنبه، 24 خرداد، سال 1395 نظرات یک نظر

مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با توجه به ورود سامانه ناپایدار جوی به استان، احتمال سیلاب ناگهانی به ویژه در نواحی کوهستانی دور از انتظار نیست.

230442_150به گزارش سرویس حوادث رادکانا، سید محمدرضا رضوی ظهر امروز یکشنبه در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: این وضعیت جوی در پی خود بارش‎های رگباری خواهد داشت و دمای هوا نیز بین شش تا هشت درجه سانتی‎گراد کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: این شرایط جوی توام با وزش شدید باد تا اواخر روز دوشنبه این هفته ادامه خواهد یافت و سپس از شدت حجم بارش در استان کاسته خواهد شد.

*احتمال سیلاب در مرز رود اترک‎ با خراسان شمالی  

رضوی با اشاره به شرایط جوی این هفته در استان خاطرنشان کرد: بارندگی‎های اخیر از اواخر هفته گذشته با بارش مناسب در غرب استان شروع شد و سپس این شرایط بارش از اواخر روز شنبه هفته جاری گسترش یافت و تمامی استان را تحت تاثیر خود قرار داد.

وی ادامه داد: انتظار می‎رود روز سه‎شنبه هفته جاری نیز بارش‎های شدیدی را در شرق استان به ویژه در حوزه مشترک رود اترک‎ با استان خراسان‌شمالی شاهد باشیم که اطلاع‎رسانی با استان همسایه به عمل آمده است.

عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستانی یادآور شد: طی این مدت بیشترین بارش متعلق به شرق استان و شهر «خان‎ببین» رامیان به میزان بارش 27 میلی‌متر بوده است.

رضوی با اشاره به مقایسه میزان بارش سال زراعی امسال با سال زراعی گذشته از افزایش 25 درصدی افزایش بارندگی‎ها در استان خبر داد.

*افزایش 25 درصدی بارش در سال زراعی امسال گلستان به نسبت سال گذشته  

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‎رود از روز سه‎شنبه به تدریج با کاهش بارش، شاهد افزایش ملایم دمای هوا در استان باشیم و شرایط جوی در مسیر افزایش گرما قرار گیرد.

رضوی با اشاره به وضعیت جوی استان در تابستان پیش‌رو اذعان کرد: بر اساس نقشه‎های پیش‎یابی انتظار می‎رود بر خلاف فصل بهار، شاهد تابستان گرمی در سطح استان باشیم.

هوای گلستان هم ‎اکنون ابری است، در برخی نقاط بارش جریان دارد و دمای هوا نیز به طور میانگین بین 17 تا 25 درجه سانتی‎گراد متغیر است.

انتهای پیام/

بيمه معلم می گوید:

امیدوارم کسی آسیب نبینه داره میاد سمت مشهد …

ارسال نظر