احساس امنیت در گلستان در حال افزایش است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 975 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:52 ق.ظ، چهارشنبه، 12 مهر، سال 1391 نظرات یک نظر

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: بر اساس نیازسنجی مردمی احساس امنیت در استان گلستان در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سید محمود میرفیضی بعد از ظهر امروز در جلسه مطبوعاتی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران گلستان اظهار داشت: بر اساس روال همیشه در مهر ماه به منظور تعامل بیشتر با جامعه هدف و مردم نسبت به برگزاری هفته نیروی انتظامی برنامه‎هایی را در دستور کار خود قرار داده‎ایم.

وی افزود: امسال برای هفته نیروی انتظامی شعار سرمایه اجتماعی، اساس اقتدار ماست، در نظر گرفته شده است.

میرفیضی خاطر نشان کرد: با بررسی شعارهای نیروی انتظامی که در هر سال انتخاب می‎شود می‎توان به این نتیجه رسید که با نامگذاری این شعارها برنامه‎های هدفمند و طرح‎ریزی شده در دستور کار قرار دارد و شعارهای هفته ناجا در سنوات گذشته مکمل هم بوده‎اند.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان ابراز داشت: شعار سرمایه اجتماعی یک اصطلاح نوظهور در علوم اجتماعی است و در جامعه محوری باید این بحث را مورد توجه قرار داد.

وی متذکر شد: نیروی انتظامی برای روند اجرای ماموریت‎های خود به سرمایه اجتماعی نیازمند است که این سرمایه از سه ضلع منابع مادی، منابع انسانی و اجتماعی تشکیل شده است.

میرفیضی با اشاره به اینکه یکی از ابزار سرمایه اجتماعی تعامل است یادآور شد: بر اساس تعامل و ارتباطی که برقرار می‎شود اعتماد به وجود می‎آید و این امر باعث خواهد شد تا انجام وظایف تسهیل ایجاد کند.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان اذعان کرد: اعتماد مردم مشارکت اجتماعی را به همراه دارد و هر چه سطح مشارکت بالاتر رود بحث امنیت افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی یک نیروی صرفا اقتدارگرا نیست افزود: اقتداری که در این نیرو از آن صحبت به میان می‎آید اقتدار نرم است که با قانون‎گرایی و مشروعیت همراه می‎باشد.

میرفیضی متذکر شد: ناجا پذیرش اجتماعی از سوی مردم را سرلوحه کارهای خود قرار می‎دهد و هدف آن تحکم نیست.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان گفت: بر همین اساس نقش‎آفرینی را در بین آحاد جامعه مورد توجه قرار داده‎ایم و به دنبال آن مسئله پلیس یار و همیار پلیس را مطرح ساخته‎ایم.

وی عنوان کرد: 12 میلیون دانش‌آموز در سطح کشور می‎توانند نقش تعیین‎کننده‎ای در اجرای قانون داشته باشند و مردم بر اساس ارتباط با ناجا به آن اعتماد نیز خواهند کرد.

میرفیضی گفت: هر شعاری که در هر سال انتخاب می‎شود برنامه‎های پلیس نیز در همان سمت و سو قرار می‎گیرد و تلاش داریم به منظور پاسخگویی به مطالبات مردم بر اساس نیازسنجی‎های صورت گرفته هدف‎گذاری داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان خاطر نشان کرد: برای توسعه اقدامات و تاثیر عملکرد ناجا در سطح اجتماع نیازسنجی‎ها را در هر سال انجام می‎دهیم که نیازسنجی مردمی در سال گذشته نشان از این دارد که روند احساس امنیت در استان گلستان در حال افزایش است.

حامد می گوید:

کاش فرمانده نیروی انتظامی می گفت از چه سطح امنیتی در حال افزایش هست و الان درصد امنیت در استان گلستان چقدر می باشد.

ارسال نظر