احضار عاملین پشت صحنه کانال “خوب های گلستان” به دادسرا / نوجوانانی که عکس اراذل و اوباش گلستان را منتشر می کردند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 285 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:38 ق.ظ، سه شنبه، 9 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا استان گلستان گفت: نوجوانان گرگانی عامل انتشار تصاویر اراذل و اوباش و شرارت در شبکه‌های اجتماعی شناسایی شدند.

golestanema6به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، سروان وحید صاحبکاران در تشریح این خبر بیان کرد: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، مشخص گردید افرادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی، اقدام به انتشار تصاویر اشرار و اراذل و اوباش مناطق مختلف استان گلستان می‌نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه این ناهنجاری‌ها سبب قبح‌زدایی از عمل شرارت ‌و ترویج هنجارشکنی در بین نوجوانان و جوانان می‌گردد حسب هماهنگی قضایی صورت گرفته ‌و برخورد با مدیران کانال مطروحه طی تشکیل پرونده قضایی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سروان صاحبکاران ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی و بررسی‌های تخصصی مشخص گردید این افراد با راه‌اندازی کانالی با عنوان “خوب‌های گلستان” اقدام به انتشار این اعمال و ناهنجاری‌ها‌ می‌نمایند، که پس از انجام تحقیقات پلیسی و تخصصی در نهایت متهمین شناسایی و با توجه به پایین بودن سن مدیران کانال مذکور، با هماهنگی دادیار محترم پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان تعداد 6 نفر از آنان به پلیس فتا استان احضار و تحقیقات از آنان صورت پذیرفت .

این مقام انتظامی خاطرنشان‌کرد: پس از اعتراف متهمین و تکمیل تحقیقات، پرونده جهت اخذ تصمیمات قضائی به دادسرا ارسال و کانال مورد نظر نیز مسدود گردید.

مسئول پلیس فتا استان اظهار کرد: خانواده‌ها مراقب فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی باشند و بر رفتار آنها نظارت کافی داشته باشند.

وی افزود: پلیس مطابق با قانون جرائم رایانه‌ای و قانون مجازات اسلامی با کسانی که در فضای مجازی سبب انتشار و ترویج ناهنجاری‌های اجتماعی می‌گردند برخورد خواهد نمود.

مسئول پلیس فتا استان در پایان با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی اعلام نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

ارسال نظر