احمدی نژاد به جریانهای انقلابی در جهان قدرت مضاعف بخشید / دلواپسی و انتقاد جرم نیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 291 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:36 ق.ظ، دوشنبه، 29 تیر، سال 1394 نظرات ۲ نظر

مدیر عامل پژوهشگاه شفق گفت : حقیقتا برای من هم تعجب بود که چرا بعضی ها هنوز متن فراهم شده را نخواندند به خیابان ها ریختند و شادی کردند.

243-392x306به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، علیرضا فرساد مدیرعامل پژوهشگاه شفق عصر دیروز در بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن در جمع خبرنگاران اظهار داشت:متن فراهم آمده ای که دوستان ما به ایران آوردند نقاط تیره و مجهول بسیار دارد.مسائلی همچون برداشته شدن تحریم ها در روز توافق,محدود نشدن تحقیق و توسعه,عدم پذیرش محدودیت های بلند مدت,مخالفت با زمانهای 15 و 25 سال,دو مرحله ای نبودن توافق,غیر قابل تفسیر بودن و شفاف بودن متن از خطوط قرمز ما بوده که در متن فراهم شده نکات مجهولیست.

علیرضا فرساد افزود:چند نکته در بیانیه مشترک آقای ظریف و خانم موگرینی برای من قابل تامل بود.یکی از این مسائل انداختن همه مشکلات به گردن دولت نهم و دهم توسط دو طرف بوده است. در متن بیانیه مشترک گفته شد که ما امروز به یک اختلاف ده ساله پایان دادیم.یعنی هشت سال گذشته همه مشکلات از دولت نهم و دهم بوده است؟

متاسفانه دوستان ما فراموش کردند که رهبری فرزانه انقلاب فرمودند هسته ای یک بهانه ای بیشتر نیست و اختلاف ما و ایالات متحده مساله هسته ای نیست که پایان یافته باشد.مقاومت دولت نهم و دهم در مساله هسته ای ستودنی است زیرا ما قدمی از منافع ملی خود و حفظ شان ملت ایران در جهان به عقب نرفتیم اما تعجب میکنم که همه مشکلات را گردن دولت قبل انداختند.

وی خاطر نشان شد:قرائت این جمله از وزیر امور خارجه کشورمان که گفتند(آنها انتظار دارند که اجرای کامل این برجام نقشی مثبت در صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی ایفا نماید) یعنی چه؟! یعنی جمهوری اسلامی خطری برای طلح و امنیت منطقه و جهان بوده است؟

جمهوری اسلامی ایران همیشه حامی صلح و مخالف درگیری و تنازع در جهان بوده و از همه مظلومان عالم حمایت کرده است و حمایت خواهد کرد.بنای جمهوری اسلامی به حمایت از همه انقلاب های اسلامی در جهان است.در دولت احمدی نژاد دولت های انقلابی در جهان قوی شدند و ایشان به آنها قدرت مضاعف بخشید.

مدیرعامل پژوهشگاه شفق با انتقاد از برخی از سیاست های تدبیر و امید در حوزه روابط بین الملل گفت:مقام معظم رهبری بیشترین نگرانی را در مساله هسته ای امروز دارند ولی در دولت قبل این نگرانی ها با این کیفیت و شدت وجود نداشت.بعضی یکروز شرایط جامعه را به زمان امام حسن تشبیه میکنند و روز دیگر دلسوزان نظام را بی سواد و اقلیت میدانند و امروز میگویند با منتقد برخورد می کنیم.

باید اینها بدانند ما تا مقام معظم رهبری برایمان خط قرمز است نظر شما برای ما هیچ اهمیتی ندارد زیرا رهبر معظم انقلاب فرمودند دلواپسی و انتقاد جرم نیست.صدای ما در برابر هر دولتی بلند است که میخواهد به زور صدای منتقد را خاموش کند.

ایشان در رابطه با نامه مقام معظم رهبری به ریاست محترم جمهوری گفت:پاسخ رهبر فرزانه انقلاب به ریاست محترم جمهوری دارای پیام های بسیاری بود.محوریت این نامه بر چهار اصل به سرانجام رسیدن مذاکرات,حرکت در مسیر قانونی تصویبات لازم,بستن راه های فرار طرف مقابل و حفظ متانت ملت عزیز تاکیید داشت.

حقیقتا برای من هم تعجب بود که چرا بعضی ها هنوز متن فراهم شده را نخواندند به خیابان ها ریختند و شادی کردند.همه باید هوشیار باشند تا جمهوری اسلامی ایران اسلامی است مبارزه و جهاد ما با استکبار ادامه خواهد داشت و از هر مسیری برای ضربه زدن به قدرت های زورگو و استکباری جهان دریغ نخواهیم کرد و شعار همیشگی ما مانند همیشه مرگ بر آمریکا خواهد بود و با این توافق هیچ اختلافی بین ما و آمریکا حل نشده است.

انتهای پیام/

بالابلوکی می گوید:

خیلی دلم میخاد بدونم واسه هر مقاله چقدر بهتون میده

دانشجو علوم سیاسی می گوید:

حقیقتا تاریخ پذیرش قراردادهای ننگین ایران درسال2015 تکرار شده است
بازرسی ازمناطق هسته ایی ونظامی ومحدود کردن برنامه های موشکی ایران
نادیده گرفتن خطوط قرمز ترسیم شده ما است

ارسال نظر