اخبار داغ جلسه امشب شورای شهر گرگان + حاشیه ها و تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,570 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:51 ب.ظ، شنبه، 14 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

جلسه امشب شورای شهر گرگان آبستن حاشیه های بسیاری بود که از آن جمله می توان به عدم حضور کلاتی به دلیل ناراحتی از اظهار نظر های برخی اعضا در مورد کمیته انطباق ، اظهار نظر ابراهیم جرجانی در مورد تولید شبنامه و اس ام اس در بین کارکنان شهرداری ، گلایه هزارجریبی از کلاتی ، گلایه کلاتی از نوشتن نامه به فرمانداری و عدم اشتیاق وی به عضویت کمیته انطباق اشاره کرد .

IMG02021025به گزارش رادکانا، چهل و پنجمین جلسه شورای شهر گرگان امشب در حالی برگزار شد که عضو 14 ساله شورا گویا بنا به دلایلی که می شد از آن به ناراحتی از اعضای شورا مرتبط دانست در جلسه حضور نیافت و از طرفی گلایه های اعضا نسبت به یکدیگر وجود داشت و همه اینها باعث شد تا امشب خنده بر لبان محور شکاف (پان گرگانیسم ) در شورا بنشیند که گویا به اهداف مد نظر خود رسیده است .

ناصر گرزین : اجازه توهین به شعور شهروندان را نخواهم داد

رئیس شورای اسلامی گرگان در ابتدای جلسه با بیان اینکه شخصا مخالف هرگونه بد اخلاقی هستم، گفت: امروز به عنوان یک عضو شورا اجازه نخواهم دادکه به شعور شهروندان بی حرمتی شود چرا که انجام آن اهانت به مردم گرگان است.

ناصرگرزین، رئیس شورای اسلامی گرگان، شامگاه امروز (14دی) در چهل و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان گفت: مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت است که از سوی مردم به ما واگذار شده است.

IMAGE635244626332172388وی گفت: باتوجه به زحمات زیادی که در شهر گرگان صورت گرفته است اما هنوز فاصله زیادی تا شرایط مطلوب وجود دارد و باید شرایط کنونی دارای تغییر شود و توسعه همه جانبه باید ایجاد شود.
 
گرزین افزود: امروز شهر به عنوان یک موجود زنده است و شهر در کنار امنیت، اقتصاد، توسعه، سلامت و فرهنگ قرار دارد که اگر این ها در کنار هم مورد دید قرار گیرند توفیقات زیادی به دست خواهد آمد.
 
وی یادآورشد: ما می خواهیم از همه فعالیت هایی که در این چند ماه که در چهارمین دوره شورای اسلامی گرگان اتفاق افتاده است دفاع کنیم.

معماری اسلامی دغدغه امروز

وی با اشاره به بحث معماری اسلامی تصریح کرد: امروز بحث معماری اسلامی یکی از دغدغه ها است و تلاش های زیادی از سوی اعضای شورا به صورت شبانه روزی صورت گرفته است.
 
گرزین با بیان اینکه شهرداری یکی از سازمان هایی است که به صورت شبانه روزی به مردم ارائه خدمت می کند، گفت: اصلاح مقررات در شهرداری باید صورت گیرد چرا که قانونی که در شهرداری حاکم است مربوط به سال 1334 می شود که امید است تحول عظیمی در آن صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی گرگان ادامه داد: امروز به عنوان یک عضو شورا اجازه نخواهم داد که به شعور شهروندان بی حرمتی شود و باتوجه به اینکه انجام بد اخلاقی کار راحتی است اماشخصا مخالف هرگونه بد اخلاقی هستم چرا که انجام آن اهانت به مردم گرگان است.
 
هزارجریبی : اگر کلاتی در کمیته انطباق از شورا دفاع نکند به وی رای نمی دهیم

نبی‎الله هزارجریبی نایب رئیس شورای شهر گرگان نیز امشب در چهل‎و‎پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: امروز شورا به یک جایی رسیده است که در شورای اسلامی شهر گرگان تعامل ایجاد شده و باید مشکلات و اختلاف نظرهایی که داریم را در جلسات غیرعلنی حل کنیم.

وی در خصوص انتقاد علی کلاتی عضو شورای اسلامی شهر گرگان نسبت به مصاحبه‎‎ای که با رسانه‎ها انجام داده گفت: علی کلاتی 14 سال در شورای اسلامی شهر گرگان حضور دارد و دارای سابقه زیادی در شورا است و حتما در شورای انطباق دفاع لازم را از مصوبات شورا انجام خواهد دارد در غیر این صورت ما به وی رای نمی‎دادیم.

3dcdfdf0d634dd658784a59827da6421هزارجریبی در خصوص پاداش بدون مجوز سرپرست شهرداری گرگان به پرسنل شهرداری تأکید کرد: این پاداش‎هایی که در روزهای گذشته داده شده و من در رسانه‎ها نیز اعلام کردم باید مجوز گرفته می‎شد و این موضوع قابلیت پیگیری دارد.

وی تاکید کرد: درست است که حق کارگران و پرسنل شهرداری بیش از این است و با مبالغ ریالی نمی‎شود جبران کرد اما باید همه‎چیز بر اساس ضوابط و قوانین باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه تصریح کرد: شهر ما دارای یک جهش بسیار خوبی در خصوص مسائل عمرانی داشته است و این جهش، حاصل زحمت‎های همین نیروهای شهرداری گرگان است.

وی در پایان ابراز داشت: شورای اسلامی شهر گرگان لوایح و طرح‎ها را که در راستای سودرسانی به مجموعه شهری باشد مصوب می‎کند و در خصوص اجرای صحیح آن نیز نظارت خواهد داشت و در تمام زمینه‎ها پشتیبان زحمت‎کشان شهرداری است.

 جرجانی : از همکارانم در شورای اسلامی شهر گرگان گله‎‎مندم

رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری نیز در این جلسه اظهار داشت: از همکارانم در شورا گله‎مندم.

ابراهیم جرجانی ادامه داد: چهار ماه از وضعیت شورا می‎گذرد و شهردار در همان روزهای ابتدایی انتخاب شد و هر اتفاقی هم که در این مدت افتاد اما تلاش شد که به نتیجه مطلوب برسیم.

وی افزود: اگر نتوانستیم نتیجه بگیریم باید منیت را کنار بگذاریم و به راهی برویم که آسایش مردم را به همراه داشته باشد.

جرجانی در خصوص پاداشی که سرپرست شهرداری گرگان به پرسنل این نهاد داده است تاکید کرد: من از بداخلاقی‎های بوجود آمده بسیار گله‎مندم و حق پرسنل شهرداری این نیست که به این صورت از طرف اعضای شورا اظهارنظر شود.

وی متذکر شد: اینکه پاداشی به آنها داده می‎شود و مطالبی در واکنش به این موضوع در رسانه‎ها از طرف اعضا دیده شود و باعث شود که همکاران شهرداری دارای شبهه شوند که پول ما حلال بوده است یا خیر درست نیست.

13920914000366 PhotoAرئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در مصاحبه‎هایی که با رسانه‎ها انجام می‎دهند دقت بیشتری داشته باشند.

جرجانی بیان کرد: در شورای اسلامی شهر گرگان، جلسات و فعلیت کمیته‎ها و کمیسیون‎ها به نحو احسن در حال پیگیری است و شورا فعالیت چشمگیری در مدت گذشته داشته است.

اختلاف در شهرداری از شورا شکل می گیرد

رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری ابراز داشت: اختلاف در پرسنل شهرداری گرگان از همین شورا در حال شکل‎گیری است.

اعضای شورای شهر باعث تولید شب نامه می شوند

جرجانی بیان کرد: اختلاف‎ها در شهرداری و در بین پرسنل و اینکه  تیم‎بندی‎هایی شکل می‎گیرد و باعث تولید شب‎نامه و اس‎ام‎اس می‎شود به دلیل صحبت‎ها و بیان مطالب از طرف اعضای شورای شهر است.

وی در پایان تأکید کرد: نباید به این صورت باشد که برای بالا بردن خود مطالب را طوری بیان کنیم که دیگری را به چالش بکشیم و ما باید مردم را ببینیم و  و هرجایی که به ضرر مردم باشد خودم شخصاً دفاع می‎کنم و کوتاه نخواهم آمد و تا آخر خواهم ایستاد.

کلاتی :سه ماه است که به کمیته انطباق دعوت نمی شوم

علی کلاتی عضو با سابقه شورا نیز امشب در چهل‎و‎پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: پس از رسمیت یافتن شورای اسلامی شهر گرگان و تقسیم کمیسیون‎های شورا بر اساس آرایی که داده شد افراد بین کمیسیون‎ها تقسیم شدند و بنده به شهادت همه اعضای محترم شورا کاندیدای هیچ کمیسیون و کمیته داخل و خارج از شورا نشدم.

وی ادامه داد: اما بر خودم واجب می‎بینم در تمام کمیسیون‎ها تا آنجایی که در توانم است شرکت کنم و تا به امروز به شهادت مسئولان کمیسیون‎ها و ریاست شورا در تمامی جلسات حضور داشته و خواهم داشت مگر اینکه دلیل موجهی داشته باشم.

کلاتی بیان کرد: از جمله کمیته‎هایی که در خارج از شورای اسلامی شهر گرگان به عنوان نماینده شورا در آن کمیته عضو هستم، کمیته انطباق در فرمانداری گرگان است که در دوره سوم شورای اسلامی شهر گرگان هم در این کمیته عضو بوده‎ام.

وی متذکر شد: برخی اوقات اتفاق می‎افتاد که در ارتباط با لایحه‎ای نظر منفی داشتم و در صحن شورا نظرم منفی بود اما به عنوان نماینده شورا در فرمانداری تمام سعی خود را انجام داده‎ام تا از نظر و رای شورا دفاع کنم و به خودم هیچ‎گاه اجازه نمی‎دادم که در این کمیته به صورتی عمل کنم که این رای به دلیل منفی بودن نظر من در شورا، رای نیاورد.

13920811000803 PhotoAعضو باسابقه شورای اسلامی شهر گرگان در واکنش به درج خبری که در آن در خصوص دفاع وی از رای شورا درباره تعیین سرپرست دوم برای شهرداری گرگان منتشر شد، خاطرنشان کرد: این صحبت‎ها معنی‎دار است و در حال حاضر سه ماه است که به کمیته انطباق دعوت نمی‎شوم.

شورا به فرمانداری نامه نوشته

کلاتی افزود: نمایندگی من در کمیته انطباق نظر اعضای شورای اسلامی شهر گرگان بود و من درخواستی نداشتم و در روزهای اخیر متوجه شدم که رئیس شورا نامه‎ای به فرمانداری ارسال کرده‎اند که از این به بعد من در کمیته انطباق شرکت خواهم کرد که با توجه به تاکید رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص کرامت انسانی این نامه نوشتن درست نیست.

وی گفت: من اگر یقین حاصل نمی‎کردم این را مطرح نمی‎کردم و از یکی از اعضای فرمانداری صحت این نامه را به صورت تلفنی گرفته‎ام و این حرف‎های من مستند است اما من نامه را ندیده‎ام.

مشتاق به شرکت در کمیته انطباق نیستم

کلاتی در پایان ابراز داشت: من مشتاق به شرکت در کمیته انطباق نیستم و پیشنهاد می‎کنم فرد دیگری را برای معرفی در کمیته انطباق مشخص کنند.

ارسال نظر