اخضر ابراهیمی: اطلاع کافی از حوادث سوریه ندارم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 627 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:50 ب.ظ، یکشنبه، 29 مرداد، سال 1391 نظرات بدون نظر

خبرگزاری فارس: فرستاده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد به اندازه کافی از حوادث سوریه مطلع نیست و موضع‌گیری در قبال این کشور مشکل است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع» اخضر ابراهیمی نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب درباره اوضاع سوریه گفت: هنوز به اندازه کافی از جریانات سوریه باخبر نیستم و باید از میزان حمایت سازمان ملل در ماموریت جدیدم در سوریه مطلع شوم.

وی در عین حال اوضاع سوریه را بسیار وحشتناک توصیف کرد و گفت: قبول این وظیفه در توان من نبود به ویژه که درگیری‌های سوریه صدها، هزاران و بلکه میلیون‌ها نفر را در رنج و مشقت انداخته است و موضع گیری در قبال سوریه مشکل است.

اخضر ابراهیمی تاکید کرد: همه تلاش خود را برای پایان دادن به درگیری‌هایی که سوریه از هفده ماه پیش با آن روبه‌رو است، به کار خواهد گرفت.

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب همچنین گفت: به زودی با اعضای شورای امنیت تشکیل جلسه خواهد داد و درباره برنامه‌ها و اقدامات خود برای حل بحران سوریه گفت‌وگو می‌کند.

اخضر ابراهیمی درباره اینکه آیا درخواست برای برکناری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را نیز مد نظر دارد گفت: بسیار زود است بخواهیم درباره برکناری اسد سخن بگوییم چرا که ما به اندازه کافی از حوادث سوریه مطلع نیستیم.

وی افزود: در نزدیک‌ترین زمان ممکن با بشار اسد و نمایندگان مخالفان سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

سازمان ملل جمعه گذشته «اخضر ابراهیمی» را به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه جایگزین «کوفی عنان» کرد.

اخضر ابراهیمی پیش از این به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل در بسیاری از مناطق ملتهب در جهان تعیین شده بود.

وی همچنین به عنوان میانجی برای حل بسیاری از منازعات در لبنان، افغانستان و عراق انتخاب شده بود.

ارسال نظر