اخطار به ۲۳ کارتن‎به‎دست و خانه‌ مسافر بدون مجوز در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 305 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:29 ب.ظ، یکشنبه، 26 مرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: ۲۳ فقره اخطار به کارتن‎به‎دستان و خانه‌مسافرهایی که دارای مجوز نیستند، در سطح استان ارائه شد.

05

به گزارش رادکانا به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، قربان عباسی اظهار داشت: طرح مشترک ساماندهی خانه‌مسافرها درخصوص افراد کارتن به‌دست و خانه‌مسافرهایی که دارای مجوز نیستند و فعالیت می‎کنند، توسط اداره کل میراث فرهنگی، نیروی انتظامی، اماکن، جامعه هتلداران و مجری طرح ساماندهی خانه‌مسافرها در استان گلستان به اجرا در آمد.

وی تصریح کرد: در این مرحله با بازدید از محورهای تردد مسافران و با هدف تذکر و دریافت تعهد و هدایت کارتن‎به‎دستان و افراد غیرمجاز به سمت مجری طرح برای اخذ مجوزات لازم و جلوگیری از فعالیت افراد غیرمجاز، 23 فقره اخطار به کارتن به‌دستان و خانه‌مسافرهایی که دارای مجوز نیستند، ارائه شد.

عباسی با اشاره به اهمیت جمع‎آوری کارتن به‌دستان در رونق فعالیت واحدهای اقامتی استان، خاطرنشان کرد: حضور مسافر در ایام تعطیلات و فصول معینی از سال در این استان موجب شده تا برخی از صاحبان منازل در محدوده خیابان‎های اصلی شهرها به منظور کسب درآمد، منازل شخصی خود را موقتا در اختیار مسافران قرار داده و به تناسب نوع خدمات و امکانات، مبالغی را از مسافران دریافت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: تاسیسات گردشگری که توسط افراد غیرمجاز و بدون پروانه بهره‎برداری فعالیت می‎کنند، شناسایی شده و براساس قوانین و مقررات و دستورالعمل‎ها اقدامات لازم نسبت به جلوگیری از ادامه فعالیت آنها صورت می‎گیرد.

وی به گسترش فرهنگ استفاده صحیح از اماکن گردشگری تاکید کرد و افزود: دارندگان خانه‌مسافرهای غیرمجاز، درصورت تمایل برای بهره‎مندی از ظرفیت‎های اقامتی منازل خود باید با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و ارائه مدارک لازم و تاییدیه این اداره کل، نسبت به جذب مسافر اقدام کنند.

عباسی مدارک لازم برای تکمیل پرونده دارندگان خانه‌مسافر را شامل درخواست کتبی، شناسنامه مالک، اصل و کپی مستندات مالکیت، 6 قطعه عکس سه در چهار و تاییدیه استحکام بنا از سوی نظام مهندسی استان و همچنین اخذ بیمه‌نامه ساختمانی (آتش‎سوزی، سیل و زلزله) و ارائه بیمه مسئولیت بدنی برای مسافران عنوان کرد.

ارسال نظر