از حمله به خودروی روحانی تا اعتراض شدید معدنچیان و خانواده های متوفیان حادثه معدن به رئیس جمهور/ روحانی مجبور به ترک معدن شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 478 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:44 ب.ظ، یکشنبه، 17 اردیبهشت، سال 1396 نظرات یک نظر

رئیس جمهور برای دومین بار در ۴ سال اخیر امروز ۱۷ اردیبهشت برای دلجویی از خانواده های داغ دیده و بررسی روند حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر به استان گلستان سفر کرده که این سفر حاشیه هایی را به همراه داشت معدنچیان که از وضعیت پیگیری مطالبتشان توسط دولت گله مند بودند با شعارهای انتقادی اعتراض خود را به رئیس جمهور نشان دادند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ روحانی در حالی به استان گلستان سفر کرده که در فاجعه معدن زمستان یورت آزادشهر بیش از 35 نفر از معدنچیان کشته و زخمی شده اند.

5 روز پس از وقوع حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در استان گلستان ، صبح امروز حسن روحانی رئیس جمهور به گلستان آمد تا به این معدن و خانواده متوفیان و حادثه دیدگان سر بزند .

رئیس جمهور ابتدا در جمع تعدادی از خانواده ها و آسیب دیدگان و کارگران معدن در محل پادگان نوده خاندوز حاضر شد و به سخنان برخی از افراد حاضر گوش کرد و در جمع آنان سخنرانی کرد .

نکته جالب در خصوص این جلسه این بود که تعداد زیادی از افراد حاضر به صورت هماهنگ شده و از برخی ادارات خاص بودند تا فضای جلسه ملتهب و ناآرام نشود.

کارگران این معدن که امروز شماری از آنها جان خود را از دست داده‌اند، در چند سال اخیر چندین بار در اعتراض به شرایط نامناسب معدن، حقوق و حق بیمه خود در مقابل فرمانداری، استانداری و غیره تجمع کردند اما هیچ‌گاه جوابی دریافت نکردند و مسئول پیگیر مسائل و مشکلات آنان نبود.

در ادامه ، حسن روحانی به محل معدن زمستان یورت آزادشهر رفت تا در جمع کارگران معترض و تجمع کنندگان در این محل حضور یابد و سخنرانی کند.

ولی معدنچیان که از وضعیت پیگیری مطالبات شان توسط دولت به شدت گله مند بودند با شعارهای تند انتقادی اعتراض شدید خود را به رئیس جمهور نشان دادند شدت اعتراضات به حدی بود که روحانی مجبور به ترک معدن شد.

این در حالی است که به خانواده های مفقودین حادثه معدن که با عکس معدنچیان خود آمده بودند ، اجازه ورود و رفتن به محل حضور رئیس جمهور ندادند و حتی با کارگران معدن هم برخورد بد توأم با بی احترامی صورت گرفت.

یک بنر نوشته در محل تجمع وجود داشت که حکایت از نگرفتن 15ماه حقوق از سوی کارگران معدن حکایت داشت.

بی مهری به اصحاب رسانه گلستان به حدی بود که بسیاری از خبرنگاران و عکاسان را از چندین گیت ورودی مانده به محل تجمع راه ندادند و فقط خبرنگاران همراه یا مورد تایید استانداری اجازه ورود داشتند.

اعمال محدودیت به خبرنگاران به حدی زیاد بود که حتی اجازه گفتگو و مصاحبه و تهیه عکس و فیلم از خانواده ها در نقاط دور از محل تجمع را هم نمی دادند . و در چند نوبت هم دوربین و ضبط خبرنگاران را از آنان گرفتند و پس از حذف عکس و فیلم ها مجددا به آنها برگرداندند .

در بیرون پادگان نوده ، اعتراضات بسیار شدیدی از سوی مردم به روحانی صورت گرفت به حدی که جمعی از جمعیت حاضر به سمت ماشین وی حمله ور شدند و وسایلی را به سمت خودروی رئیس جمهور پرتاب کردند .

در میان این هیاهوها و اعتراضات روحانی مجبور به ترک معدن و شهر آزادشهر شد و برای خروج از گلستان به سوی گرگان عازم شد .

لازم به ذکر است چند روز ️پیش از این و در مراسم روز جهانی کارگر نیز کارگران تهرانی اعتراض شدید خود به دولت را با سر دادن شعارهایی از قبیل «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگی کارگر رو به فناست امروز» نشان دادند.

انتهای پیام/

مردم ایران می گوید:

وصیت هاشمی ، حمایت از روحانی……….. خواسته خاتمی ،حمایت از روحانی………. درخواست ناطق نوری ، حمایت از روحانی……… سید حسن خمینی ، حمایت از روحانی………….. تلاش علی لاریجانی ، حمایت از روحانی……… تلاش توده مردم ، انتخاب مجدد روحانی………… فقط روحانی

ارسال نظر