از سطحی نگری نظام مهندسی گلستان تا اقدام بشر دوستانه نظام مهندسی مازندران
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,460 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:08 ق.ظ، یکشنبه، 4 اسفند، سال 1392 نظرات ۴ نظر

دریک نگاه کلی می توان به پیشرفت استانهایی مثل مازندران درسطح کلان کشور پی برد که در چنین مقاطعی تصمیمات سرنوشت ساز و انسان دوستانه می گیرند و خداوند هم به آنها کمک می کند اما در استان گلستان عده ای معلوم الحال فقط بلدند مجالس لهو و لعب راه بیندازند و عقده گشایی کنند.

13921203000018_PhotoLبه گزارش رادکانا، نظام مهندسی ساختمان گلستان هم مطابق سال های گذشته اقدام به برگزاری این مراسم چند روز زودتر از موعد مقرر در فضایی خارج از شهر نمود که حواشی را در بر داشت .

آیا بهتر نبود که نظام مهندسی گلستان از همتای خود در استان همجوار نکاتی بسیار ارزشمند را یاد می گرفت و به جای اینکه بخواهد چنین مراسمی را برپا نماید همچون استان مازندران اقدامی بسیار با ارزش را انجام دهد .

توجه شما را به بخش هایی از خبر اقدام جالب نظام مهندسی ساختمان استان مازندران جلب می کنیم که در اقدامی شایسته بخشی از بودجه جشن روز مهندس را هزینه رفع بخشی از خسارت برف کم سابقه چند وقت اخیر در غرب استان مازندران نمایند و امسال تصمیم گرفته شد تا این مراسم برگزار نشود.

جشن نظام مهندسی در مازندران بخاطر برف اخیر برگزار نشد

تورج نائیچ پور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت : هر ساله با هدف ترویج فرهنگ رعایت مقررات ملی ساختمان و تجلیل از مهندسان این رشته مراسمی در شهرستان های مازندران برگزار می شود که امسال تصمیم گرفته شد که این مراسم برگزار نشود.

وی افزود : اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تصمیم گرفته اند تا پنج میلیارد ریال از هزینه برگزاری این مراسم را برای جبران بخشی از خسارات ناشی از برف و کولاک اخیر درغرب استان اختصاص دهند.

رییس سازمان نظام مهندسی مازندران گفت : این مبلغ با هماهنگی معاون امور عمرانی استاندار برای ترمیم زیرساخت ها ، بازسازی ساختمان های و جاده سازی هزینه خواهد شد.

برف و کولاک کم سابقه اواسط بهمن امسال در مازندران بر اساس اعلام مسوولان صدها میلیارد ریال به بخش های مختلف در مناطق غربی استان خسارت وارد کرد.

نائیج پور گفت: همچنین هیات مدیره این سازمان تصمیم گرفته است تا با همکاری منابع طبیعی بخش دیگری از هزینه مراسم روز مهندس را به درختکاری در مناطق کم بازده جنگل های استان اختصاص دهد. 

وی توسعه فضای سبز در مازندران را مهم ارزیابی کرد و افزود : اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران توسعه و حفظ فضای سبز در استان را بخشی از رسالت فرهنگی خود می دانند و بر این اعتقادند که باید برای این منظور فرهنگ حفاظت از محیط زیست که توسعه فضای سبز یکی از راه های آن است ، نهادینه شود. 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت : همسو با این رویکرد، با اداره کل منابع طبیعی استان هماهنگی شده تا سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در روز درختکاری بخشی از هزینه نهال کاری جنگل های مخروبه استان را تقبل کند.

نائیج پور افزود : این سازمان همچنین با همکاری شهرداری ها و بخشداری های شهرستان های ساری و قائمشهر ، درختکاری و نگهداری از آنها را در حاشیه جاده اصلی ساری – قائمشهر انجام می دهد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اهدا خون توسط مهندسان عضو را از دیگر برنامه های این سازمان در روز مهندس اعلام کرد. 

از ماست که برماست:

حال آیا بهتر نبود که نظام مهندسی ساختمان استان گلستان هم مانند استان همجوار به جای برگزاری این مراسم با این وضعیت اقدام به چنین اقدامات ارزشمندی نماید و گوشه ای از مشکلات هم استانی ها را رفع نماید ، آیا بهتر نبود با یک اقدام ارزشمند این چنینی رضایت خاطر هم استانی ها را جلب می کردند و نشان می دادند که به مردم استان بیشتر از یک مهمانی دور همی اهمیت می دهند.

در ثانی استان گلستان به دلیل سقوط اتوبوس به دره محور هراز داغدار بود و هنوز سومین روز این عزیزان برگزار نشده بود که در جشنی موهن ارزشها را لگد مال کردند  و آیا بهتر نبود بخاطر همدردی با داغداران این حادثه چنین جشنی با این ابعاد تلخ برگزار نشود.

آیا نمی شد نظام مهندسی استان گلستان در اقدامی خیرخواهانه و انسان دوستانه یک جشن محدود و کم خرج را برگزار می کرد و مابقی هزینه را برای بحرانهایی نظیر کم آبی که کشاورزی استان را مختل کرده و هزاران پروژه نیمه تمام که محتاج بخشی از اعتبار هستند، صرف کند .

به هر حال در همین یک نگاه کلی می توان به پیشرفت استانهایی مثل مازندران درسطح کلان کشور پی برد که در چنین مقاطعی تصمیمات سرنوشت ساز و انسان دوستانه می گیرند و خداوند هم به آنها کمک می کند اما در استان گلستان عده ای معلوم الحال فقط بلدند مجالس لهو و لعب راه بیندازند و عقده گشایی کنند و نتیجه اینکه با بحرانهای بسیاری مواجه هستیم و استان هم پیشرفتی ندارد چون همیشه سطحی اندیشیده و سطحی عمل کردیم و سطحی هم نتیجه گرفتیم . آری ؛ از ماست که بر ماست .

اصل خبر نظام مهندسی مازندران را می توانید از اینجا ببینید.

 جشن روز مهندس در گلستان

جشن روز مهندس در گلستان
 
جشن روز مهندس در گلستان
جشن روز مهندس در گلستان
 
جشن روز مهندس در گلستان
 
جشن روز مهندس در گلستان
 
سمیعی می گوید:

اللهم اغفر لی الذنوب التی تنزل البلاء
خداوندا گناهانی را که بتعث نزول بلاها میشود را ببخش.
مشکلات اقتصادی داریم مشکلات فرهنگی داریم فقر بیداد میکند و بین جامعه دزدی و غارت زیاد شده جنایت و فساد زیاده زندانها پر شده اعدامها افزایش یافته و خودمان نمیدانیم از کجا داریم میخوریم و خبر نداریم و مسئولین بی مسئولیت ما در خواب خرگوشی و خواب غفلت بسر میبرند و بعضی عمدا خود را بخواب زدند.
نفرین بر بعضی از مسئولین.
یاعلی

زهرا می گوید:

واقعا مسئولان باید یه فکری برای این مسائل بکنن وقتی که ما اجازه ی چنین کاری را میدیم قطعا هم خانم های محجبه را زیر سوال میبریم وهم فرصت جولان به چنین افرادی را میدیم به خصوص توی همچین جاهایی واقعا متا سفم ببین تاکجاها که اجازه ی گستاخی به چنین افرادی را ندادیم اونقتم میایم میگیم که چرا جامعه پراز بی حجاب شده

بچه هاي انتظار می گوید:

اف به این همه بی غیرتی

اللهم عجل لولیک الفرج

ساجده می گوید:

سلام
حرفهای شما کاملا متین هستند ولی چی می شود کرد به قول خودتون از ماست که بر ماست…متاسفانه ماها هیچ وقت برنامه و راهکار نداریم….موفق باشید

ارسال نظر