از یادبود مهندس چیت ساز تا انتقاد به جشن نظام مهندسی گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 674 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:43 ب.ظ، یکشنبه، 4 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

در آستانه ۵ اسفندماه سالروز تولد خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس جمعی از مهندسین استان گلستان بیانیه ای صادر کردند.

thumb271-af964479a742f702b3028e4b45db4dafبه گزارش رادکانا، در قسمتهایی از این بیانیه آمده است : فردا 5 اسفندماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی بزرگمرد مهندسی ایران اسلامی است و همه ساله در این روز بزرگداشتی برای مهندسین ، این زحمتکشان عرصه تفکر و خرد برگزار می شود.

بدون شک بر هیچ کسی در این کشور مهندسی و مراراتهایش پوشیده نیست . در هشت سال دفاع مقدس مهندسین نقش برجسته ای داشتند و با ساختن پل بعثت و پل خیبر فصل نوینی در مهندسی جنگهای دنیا رقم زدند .

بعد از هشت سال جنگ باز هم این مهندسان زحمتکش نظام بودند که به عرصه سازندگی وارد شدند و خرابیهای ناشی از جنگ را سامان دادند .

در حیطه کشاورزی این مهندسان هستند که همواره در کنار زمین و کشاورز به عنوان مولد هستند و همواره در سرما و گرما یاریگر آنها بوده و هستند .

جا دارد به مناسبت این روز فرخنده به همه مهندسان نیک اندیش و متعهد تبریک و تهنیت گفته و از خداوند منان برای این قشر کوشا آرزوی توفیق در امور را داریم .

اما امسال در حالی روز مهندس را جشن می گیریم که مهندس چیت ساز که برای گرفتن پایان نامه دکترای خود هفته گذشته به تهران سفر کرده بود در محور هراز دچار سانحه سقوط اتوبوس شده و جان خود را از دست داد .

فقدان این دانشمند فرهیخته گلستانی برای دانشگاهیان و جامعه مهندسین گلستانی بسیار دردناک بود به همین خاطر ما مهندسین استان گلستان ضمن تسلیت به بازماندگان این مرحوم برای وی نیز آرزوی آمرزش گناهان و بخشش در درگاه عبودیت را داریم .

IMG 3686

IMG 3691

همچنین نسبت به برگزاری جشن روز مهندس در گرگان که با آن وضع فضاحت بار برگزار شد اعلام برائت کرده و عنوان می کنیم که جامعه مهندسین کاملا اسلامی بوده و یک سری افراد خود برای کسب منفعت خود را به این بدنه چسبانده اند و دیر یا زود از این بدنه طرد خواهند شد چه اینکه اگر این جشن به مناسبت روز مهندس می بود حداقل یادی از مهندس چیت ساز استاد برجسته استان گلستان که هفته پیش در سانحه سقوط اتوبوس درگذشت می شد .

ما مهندسین گلستانی همچنان پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مهندسی فرهنگی جامعه هستیم و همچنان که به سازندگی در عرصه های فیزیکی جامعه ایم به دنبال ساختن فرهنگ و روح و روان مردم نیز باید باشیم.

13921203000018 PhotoL

13921203000024 PhotoL

ارسال نظر