اسامی شهدای مرزبانی سراوان اعلام شد/ جزئیات تازه‌ از نحوه شهادت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,289 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:01 ق.ظ، یکشنبه، 5 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

مسئول معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان تعداد و آمار شهدای حادثه هنگ مرزی سراوان را اعلام کرد.

IMG10365764به گزارش رادکانا یوسف مرعشی اظهار داشت: بر اثر درگیری مسلحانه پرسنل جان برکف هنگ مرزی سراوان در شب گذشته و در نقطه صفر مرزی با  اشرار تعداد 14 نفر از مرزبانان ایران اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل شدند و تعداد 6 نفر نیز مجروح شدند.

وی مفقود و یا به گروگان درآمدن نیروهای مرزبانی به دست اشرار را که در برخی از رسانه‌ها و از زبان افراد غیرمسئول منتشر شده بود را رد کرد و گفت: تعدادی از نیروهای مرزبانی استان هنگام گشت‌زنی در نقطه صفر مرزی با آتش اشرار مسلح روبرو شدند که متاسفانه این درگیری منجر به شهادت 14 نفر از پرسنل مرزبانی و مجروح شدن 6 تن دیگر شد.

وی ابراز داشت: متاسفانه در درگیری شب گذشته با اشرار مسلح محمد قرایی، امید پارادال، امین آبراش، مهدی عارفی، حامد عبداللهی، مهدی زبردست، پژمان شاهوند، حمید لزگی، محمد صادق‌نژاد، احمد لنگری، سعید فتنقریی، مسعود معصومی، سید علی سیادت و محمد سلیمانی به درجه رفیع شهادت نایل شدند و یونس غنمی، حمید یزدان‌پناه، محسن فرهادی، محمد جمشیدی، حسین هزارجیریپ و علی رحمتی به دلیل جراحات وارده به مراکز درمانی شهرستان سراوان و زاهدان انتقال یافتند.

نیروهای مرزبانی در کمین اشرار به شهادت رسیدند

یک مقام آگاه نیز درباره جزئیات این رویداد به مهر گفت: شامگاه جمعه تعدادی از نیروهای مرزبانی گردان مرزی سیرکان در حال عزیمت به منظور استقرار در یکی از موقعیت‌های منطقه در نقطه صفر مرزی بودند که در کمین اشرار گرفتار شدند.

وی که نخواست نامش فاش شود افزود: اشرار که پیش از این برای شهادت پرسنل نیروهای مرزبانی در این منطقه به کمین نشسته بودند با مشاهده خودروهای گشتی بر روی مرزبانان آتش گشودند که این تبادل آتش منجر به شهادت 14 تن از مرزبانان ایرانی شد.

این مقام آگاه ابراز داشت: تعداد ۱۲ نفر از شهدا را سربازان وظیفه و ۲ نفر دیگر را پرسنل کادر مرزبانی تشکیل می‌دهند./مهر

ارسال نظر