اسباب بازی که موجب عصبانیت مردم منطقه شده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 591 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:50 ق.ظ، دوشنبه، 17 تیر، سال 1392 نظرات ۲ نظر

مدت دو ماه است که به گرگان امده ، هر جا می روید آن را می بینید ؛ حتی دست بزرگترها در کوچه و خیابان و خلاصه همه جا آن را می بینید . اوایل خیلی ها خوششان آمد اما الان نه ؛ همه عصبانی هستند .

thumb271-95e9abb70c5bc900b46daef38f5c6e73به گزارش رادکانا، از حدود دو ماه پیش که این اسباب بازی به گرگان آمد واکنش های متفاوتی به آن نشان داده شد .

اوایل همه از آن استقبال کردند طوری که با قیمت سه هزارتومان آن را خریدند . این اسباب بازی را دست همه می دیدید ، مخصوصا در خیابان امام (ره) گرگان از کوچک و بزرگ گرفته تا مغازه دار و دست فروشان همه با این وسیله بازی می کردند و به نوعی اوقات فراغت خود را پر می کردند .

الان در میان خانواده های گرگانی کسی نیست که این وسیله را ندیده باشد و یا آن را لمس نکرده باشد . اکثرا برای یک بار هم شده آن را امتحان کرده اند .

تقاضا برای خرید این اسباب بازی باعث شد قیمت آن به 1000 تومان و گاها 800 تومان هم برسد و اکثر دست فروشان در کنار وسیله های دیگر این اسباب بازی را هم به فروش می رسانند .

وسیله ای که با چند تا تکان دادن با بهم خوردن دو گوی پلاستیکی صدای “تق تق “و حرکت موزون گوی ها بوجود می آید و برخی ها آنقدر حرفه ای هستند که می توانند در فرمت های گوناگون از این اسباب بازی کار بکشند .

اما الان بعد از دو ماه اوضاع فرق کرده و بسیاری از خانواده ها از این اسباب بازی ناراحتند . برخی ها به دلیل اینکه این گوی ها سنگین بوده و کودکان کم و سن وسال آن را به سر و صورت می زنند و موجب زخمی شدن می شود ، از این وسیله فاصله گرفتند .

اما بزرگترها بواسطه صدای گوشخراش “تق تق” که گاه و بیگاه در کوچه و خیابان و در آپارتمان ها شنیده می شود ناراحت و عصبانی هستند . فردی می گفت شب ها از دست بچه همسایه ها آرامش نداریم و نمی توانیم سرمان را با خیال راحت روی بالش بگذاریم .

یک شهروند دیگر نیز سازنده این اسباب بازی را ملامت کرد و گفت : چیز دیگری نبود که بچه ها با آن سرگرم شوند ، تا یک بعداز ظهر می خواهی استراحت کنی صدای این تق تق اعصاب ما را خرد می کند .

خلاصه مهمان ناخوانده خانواده های گرگانی این روزها مورد انتقاد قرار گرفته و باید دید واکنش اجتماعی به این پدیده چیست ؟

عموما اسباب بازی ها باید پیام رسان فرهنگی باشند اما احساس می شود در این اسباب بازی جز آزار و اذیت روحی چیزی یافت نشود و بنظر می رسد تا چند وقت دیگر هویت و جذابیت خود را از دست بدهد .

محمد می گوید:

سلام حال میده عصبانیت نداره

امیرعلی می گوید:

این نوع بازی ها اول تو تهران جا میفته بعد صادر میشه شهرستان
از یکی از دوستان تهرانی نشین پرسیدم چی شد رایج شد گفت
هر چه بیشتر بزنی یعنی زمان بیشتری صرف حرکت دادنش کنی در مسابقات جایزاه های کلان میدن ووووووو تا رسید به شهر کردکوی و بعد روستاهاش!!!!

ارسال نظر