استانداری که جلوی جریان انحرافی ایستاد‌ / قناعت با حُسن خُلق رفت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 574 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:36 ق.ظ، دوشنبه، 22 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

جواد قناعت استاندار سابق گلستان از جمله کسانی است که اخلاق‎مداری را در دوران مسئولیتش نشان داد و آخرین گوشه این حُسن خُلق را می‎توان پس اتمام خدمتش جست‎وجو کرد.

thumb276-3d4694fe02d4a8a442ccd05023e09af9به گزارش رادکانا به نقل از فارس ، رسالت قلم انعکاس واقعیت‎هاست که گاه آئینه‎ای برای بازتاب تلاش‎های صادقانه و گاه تلنگری برای رفع نقص مدبرانه است که در این میان، افرادی می‎توانند رسالت قلم را نادیده نگیرند که هدفشان خدمت باشد نه حب دنیا و ریاست.

به یاد داشته باشیم هر سنگری می‎تواند سنگر خدمت باشد، مهم این است که در سنگر مسئولیت‎ها راه را گم نکنیم و حب جاه و مقام، مسیر زندگی‎مان را عوض نکند، گرچه گرفتن مسئولیت‌های مهم در پست‎های کلیدی و مدیریتی به خاطر وجهه اجتماعی که دارند خوشایند جلوه می‎کند اما باید بدانیم همه در آزمون‎های مختلف سنجیده می‎شویم و در این گود کسانی جاودانه می‎شوند که نسبت به حق‎الله و حق‎الناس ارزش قائل باشند.

نباید وقفه‎ای در روند خدمت‎رسانی به مردم ایجاد شود

یکی از مسائلی که در کشور باب شده اینکه در تغییر گفتمانِ دولت‎ها شاهد موجی از تغییرات در سطوح مختلف مدیریتی هستیم که می‎تواند روشی درست و گاه نادرست باشد که هدف نگارنده در این مجال، پرداختن به این مسئله مهم نیست بلکه صحبت از عملکردی است که اخلاق‎مداری را در مقام عمل اثبات کرد.

جواد قناعت استاندار سابق گلستان از جمله کسانی است که اخلاق‎مداری را در دوران مسئولیتش نشان داد و آخرین گوشه این حُسن خُلق را می‎توان پس اتمام خدمتش جست‎وجو کرد، ایشان زمانی که مسئولیت خویش را در پی مصوبه هیئت دولت به حسن صادقلو استاندار جدید گلستان سپرد عازم بزرگترین سفر معنوی بود و شب گذشته، گرگان را به مقصد مکه مکرمه ترک کرد اما در نامه‎ای خطاب به “رحمانی فضلی”، وزیر کشور خواستار برگزاری مراسم معارفه استاندار جدید در غیاب خود شد چون اعتقاد داشت نباید وقفه‎ای در روند خدمت‎رسانی به مردم استان ایجاد شود.

اما نکته‎ای که می‎تواند بر اخلاق‎مداری ایشان صحه بگذارد اینکه استاندار سابق گلستان برای نخستین بار برای حج تمتع عازم سرزمین وحی می‎شوند در حالی که در زمان دولت احمدی‎نژاد بارها و بارها از ایشان خواسته شد تا خارج از نوبت به این سفر بروند اما وجدان قناعت، رضایت نداد تا حقی از کسی پایمال شود بنابراین انتظار را تاب آورد و پس از گذشت 10 سال از ثبت‎نام در این سفر روحانی، بالاخره در اتمام مسئولیتش قرعه به نامش افتاد تا این هدیه الهی تشکری به پاس زحمات صادقانه‎اش باشد.

اگر نخواهیم حقیقت را کتمان کنیم باید گفت که اخلاق‎مداری استاندار سابق شامل حال اصحاب رسانه هم بوده گرچه در رسانه‌های مکتوب گاهی در پرداخت آگهی‎ها، کمی تعلل شد اما مهمتر اینکه ایشان در روز 17 مرداد یعنی روز خبرنگار با وجود مشکلات مالی که کشور و بالتبع آن گلستان با آن مواجه بود اما از همه کسانی که دستی بر قلم داشتند تقدیر کرد.

به عنوان نماینده عالی دولت به طور قاطع در برابر جریان فتنه و انحراف ایستاد

از ویژگی‎های منحصر به فرد جواد قناعت در مقام ششمین استاندار گلستان این بود که به عنوان نماینده عالی دولت احمدی‌نژاد به طور قاطع در برابر جریان فتنه و انحراف ایستاد و این شهامت را بارها و بارها در گفتار و رفتار خود نشان داد، چنانچه در  یادواره‎های شهدای شهر کردکوی در سال 1390 عنوان کرد «نقطه اشتراک و ویژگی‌های فتنه 88 و فتنه جدید تقابل با نظام ولایی است که هر دو در صدد براندازی نظام‌اند».

مهره‌ای نبود که حب مسئولیت را بر ولایتمداری ترجیح دهد

استاندار سابق گلستان مهره‎ای نبود که حب مسئولیت را بر ولایتمداری ترجیح دهد و این ویژگی ممتاز جواد قناعت قابل ستایش و تحسین است چرا که معیار افراد با درجه ایمان، عمل صالح و ولایتمداری آنها سنجیده می‎شود که ایشان در دوره چند ساله مدیریت خویش توانست بر این مهم صحه بگذارد و در این میان حب دنیوی نتواست بر ارزش‎ها و اعتقاداتش چیره شود.

گلستان ما برای «جواد قناعت» استاندار سابق گلستان و یکی از نیروهای ارزشی و پرتلاش در عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت و توفیق دارد.

ارسال نظر