استاندار گلستان: امروز وظیفه همه ماست که راه شهدا را ادامه دهیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 671 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:45 ق.ظ، یکشنبه، 22 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان با بیان این که امروز وظیفه همه ماست که راه شهدا را ادامه دهیم گفت: هر کسی اگر در جایگاه خویش با عدالت خدمت کند شهدا را خوشحال کرده و باید بداند که شهیدان نیز از او راضی هستند.

thumb275-999d40f6ea1d56f7cccb81f91d5c9ea6به گزارش رادکانا، دکتر حسن صادقلو شنبه شب در مراسم یادواره شهدای روستای نومل گرگان افزود: از روح و سیره شهدا باید قدرت حرکت در مسیر ارزش ها را هدیه بگیریم.

وی به تشریح خدمات شهید قندهاری پرداخت و با بیان این که آن شهید بزرگوار در مسیر زمان، عمر خود را به خوبی مدیریت کرد افزود: اگر چه بالاترین ثروت عمر است اما مدیریت عمر بالاتر و والاتر است.

به گفته استاندار گلستان، شهیدان به ویژه شهید قندهاری و شهید هزارجریبی بی قرار خدمت بودند و مردم محوری در مدیریت آن ها یک اصل بود.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به مردم افزود: صبر و تحمل مردم ما سرمایه ای ارزشمند است که می تواند به دولتمردان روحیه دهد و ما مسئولان نیز در حد توانمان با استمداد از روح متعالی شهدا به مطالبات منطقی مردم پاسخ خواهیم داد.

وی با تأکید بر این که در کنار تلاش های فرهنگی و اجتماعی، باید به مطالبات اقتصادی مردم نیز توجه جدی تری شود تصریح کرد: به تمام گروه ها و دوستان می گویم که ادبیات تعاملی خود را به سمت مطالبات منطقی مردم ببرید. 

دکتر صادقلو با اشاره به این که تولید و اشتغال جوانان در اولویت اصلی برنامه هاست، خاطرنشان کرد: در مسیر حرکت بزرگ کشور، در استان هم می توانیم با تدبیر، امیدآفرینی کنیم. 

استاندار گلستان در ادامه با تشریح زندگی و دوران امامت امام حسن عسگری (ع) گفت: زندگی امام با سختی و زندان های ظالمان همراه بود اما آن حضرت در مقابل مشکلات فراوان امنیتی که فرعونیان زمان او ایجاد کردند با مهربانی و بصیرت، هدایتگر به سوی آرمان های اسلامی شد. 

استاندار گلستان پس از یادواره شهداء روستای نومل در منزل شهید قندهاری حضور یافت و با خانواده آن شهید دیدار کرد. 

دکتر صادقلو در این دیدار گفت: خانواده شهداء یادگاران شهیدانند و نماد صبر و شکیبایی هستند.

وی افزود: خانواده شهید قندهاری و هزارجریبی با بزرگواری و صبر؛ آثار ارزشمند شهیدان خود را ماندگار کردند.

وی با بیان این که گام برداشتن در مسیر قرب الهی، خدمت به مردم است، تصریح کرد: شهدا با عرفان فردی وارد عرفان اجتماعی شدند و جوهره اصلی را که خدمت به مردم است را به خوبی دریافتند. 

صادقلو بیان کرد: جوهره عالم خدمت است و خدمت توفیق است نه منت و بد به حال کسی که خدمت را با منت انجام دهد و با صدق نیت نباشد. 

ارسال نظر