استانی شدن انتخابات باعث تشدید اختلافات قومی می‎شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 328 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ق.ظ، شنبه، 9 خرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها در دولت دهم و یازدهم خوب عملیاتی نشد، گفت: استانی شدن انتخابات مجلس به تشدید اختلافات قومی خواهد انجامید.

13940309000380_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری پیش از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: موضوع استانی شدن انتخابات ابتدا در مجلس پنجم سپس در مجلس هشتم مطرح شد اما به دلیل آنکه ابهاماتی در کمیسیون داشت در آن کمیسیون مسکوت باقی ماند.

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات ابهاماتی دارد، تصریح کرد: کارشناسان معتقد هستند یکی از مزایای استانی شدن انتخابات این است که فرصت برای کارهای ملی بیشتر پیدا می‎کند و کشمکش انتخاباتی توان نماینده‎ها را می‎گیرد.

طاهری ابراز داشت: با استانی شدن انتخابات مطالبات جزئی مردم از نماینده کم می‎شود و فرصت نماینده برای رسیدگی به کارهای مهمتر بیشتر می‎شود، نماینده به فکر مسائل جزئی نباشد یکی از مشکلات استانی شدن انتخابات خواهد بود و برخی از مردم که به ما مراجعه می‎کنند نتوانستند نماینده مردم را ببینند و یک بار روانی در پی دارد که باعث حل مشکل شهروند می‎شود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: استانی شدن انتخابات فرصت رسیدن به ملاقات‎های مردمی را کم می‎کند و این بازتاب منفی اجتماعی و سرخوردگی‎هایی را ایجاد می‎کند.

طاهری افزود: در بسیاری از استان‎ها قومیت‎هایی داریم و مسائل قومی و محلی را با انتخابات استانی تشدید می‎شود لذا نباید این خواسته دشمن را با دست خود برآورده کنیم.

وی ابراز داشت: اگر طرح استانی شدن انتخابات به صحن علنی مجلس بیاید طرح مسکوت ماندن آن را درخواست تا به رأی گذاشته شود که اگر این موضوع رأی بیاورد طرح از مجلس نهم خارج می‎شود و چنانچه در صحن مجلس رأی بیاورد دغدغه‎های خود را از شورای نگهبان دنبال می‎کنیم.

* قانون هدفمندی یارانه‎ها در دولت احمدی‎نژاد و روحانی خوب عملیاتی نشد

طاهری در خصوص نحوه روند اجرای یارانه و حذف یارانه افراد پردرآمد گفت: قانون هدفمندی یارانه‎ها در دولت احمدی‎نژاد و روحانی خوب عمل نشد.

وی افزود: بنا نبود دولت فقط به مردم یارانه بدهد، بلکه قرار بود زیرساخت‎های مشکلات کشور برطرف شود که با ایجاد اشتغال، بخشی از مشکلات مردم مرتفع می‎شود، متأسفانه با این وضعیت کشاورزی بیش از پیش آسیب می‎بیند.

وی درباره روند مذاکرات گفت: هیچ‎ کس در کشور مخالف با مذاکره نیست ولی در مذاکرات باید عزت و استقلال ملت ایران حفظ شود، مذاکره در فضای تهدید، عزت و استقلال ایران را زیرسوال می‎برد، ما طرفدار مذاکره هستیم مشروط بر اینکه عزت و استقلال ملی حفظ شود.

طاهری در خصوص عملکرد دولتمردان در اقتصاد مقاومتی افزود: دولت «ما می‎توانیم» را باور ندارد، در حالیکه انقلاب اسلامی ایران در وضعیت تحریم نشان داد که می‎توان تحریم‎ها را دور زد و اکثر پیشرفت‎های کشور در شرایط تحریم به دست آمده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر