استوانه و قاموس و دانش نامه انقلاب را از دست دادیم / رهبری و هاشمی از انقلابیون اصیل بودند / در ماجرای گنبد با هاشمی مشورت می کردم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 278 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:26 ق.ظ، دوشنبه، 20 دی، سال 1395 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت : ما یک استوانه و قاموس و دانش نامه انقلاب را از دست دادیم و مصیبت بزرگی به انقلاب وارد شد.

n3049800-4860856به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز استان در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: وفات حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را که از استوانه های مستحکم انقلاب بود به همه ملت ایران و همه امت اسلامی مخصوصا مقام معظم رهبری تسلیت می گوییم.

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از سال های قبل انقلاب از یاران مخلص امام بودند و در آن دوران هایی که مباحثی در حوزه علمیه قم بود، مقابل بعضی از جریانات، علم مدافع حضرت امام را قبل انقلاب برپا کرد.

در آن سال های قبل انقلاب ، ایشان مجله (مکتب تشییع) را تاسیس کردند.همان روزها مشخص بود این کار را برای ترویج افکار و راه امام تاسیس کردند.

آن روزها مخصوص به خود بود تا وقتی که نهضت امام شروع شد.اگر بخواهیم انقلابیون اصیل انقلاب را معرفی کنیم در راس این مجموعه مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی بود.

همانطور که در پیام مقام معظم رهبری آمده است، این دو بزرگوار در کنار امام و اندیشه های امام ایستادند و در همه زمینه ها با هم بودند.

آنچه برای آیت الله هاشمی مهم بود، دفاع از انقلاب بود.

ایشان را قبل انقلاب به سربازی بردند و مشغول سربازی بود و همان زمان هم برای دفاع از امام تلاش می کرد. همه زندانی ها و شکنجه ها را به جان خریدند و در میدان های سخت انقلاب آقای هاشمی همچون کوه ایستادند و هیچ وقت کوتاه نیامد.

بعد از پیروزی انقلاب وقتی امام وارد ایران شد، در عرصه های گوناگون مانند جنگ همواره ایستاد.

حتی در حادثه استان خود ما، من با مقام معظم رهبری و آیت الله رفسنجانی در ارتباط بودم. من تلفنی از آیت الله رفسنجانی تلفنی پرسیدم که چکار کنم و ایشان گفتند هرچه خودتان تصمیم می گیرید.

ایشان در همه صحنه های جنگ مانند کردستان و خوزستان هم حضور موثر داشتند.

ما یک استوانه و قاموس و دانش نامه انقلاب را از دست دادیم و مصیبت بزرگی به انقلاب وارد شد.

در پیام مقام معظم رهبری آورده شد که در همه فراز و نشیب ها هیچ وقت از علاقه ما به هم کم نشد.خود ایشان هم گفته بودند که مقام معظم رهبری عشق من است.

تعبیر ایشان این بود که مقام معظم رهبری، انقلابی واقعی بود.

این واقعه را به همه مردم گلستان و امت اسلامی تسلیت می گوییم.

ایشان قبل انقلاب کتابی درباره فلسطین نوشتند که نشان می دهد به امت اسلامی همواره اهمیت می دادند.به همه بخصوص خانواده همسر و مقام معظم رهبری تسلیت می گویم.

انتهای پیام /

ارسال نظر