اشتباهات فاحش یک نخست وزیر کودن بنام نتانیاهو
تعداد بازدید تعداد بازدید: 509 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:09 ب.ظ، پنج شنبه، 11 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

الحمدلله خداوند دشمنان ما را از احمق ها قرار داده است پس از صحبت ۱۵ دقیقه ای دو رئیس جمهور ایران و آمریکا سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و با استفاده ۷۸ بار از کلمه ایران در سخنان خود که مبتنی بر توهین بوده است بشکلی جلوه کرد که نمایندگان ملت های جهان ایران را بعنوان گزارشگر خلع سلاح انتخاب کردند.

images (1)به گزارش رادکانا، آیا نتانیاهو با سخنان توهین آمیز خود در مجمع عمومی سازمان ملل به داد رئیس جمهور ایران رسید؟!

الحمدلله خداوند دشمنان ما را از احمق ها قرار داده است پس از صحبت 15 دقیقه ای دو رئیس جمهور ایران و آمریکا سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و با استفاده 78 بار از کلمه ایران در سخنان خود که مبتنی بر توهین بوده است بشکلی جلوه کرد که نمایندگان ملت های جهان ایران را بعنوان گزارشگر خلع سلاح انتخاب کردند.

براستی کسی که 200 کلاهک هسته ای در انبارهای خود دارد و خود نیز عضو ام پی تی نیست چگونه می تواند با سخنان سخیف و توهین یک عضو دائم و عامل به قوانین ام پی تی مثل ایران را در یک مجمع جهانی توهین کند. یقینا عکس العملی را از طرف نمایندگان ملت های جهان خواهد دید و این نبود مگر انتخاب نماینده ایران بعنوان گزارشگر سازمان خلع سلاح بین المللی…

آیا این دیپلماسی در مقابل دیپلماسی ما شکل کودنانه ندارد و نخست وزیر اسرائیل همان کودن نیست؟!

امروز با کنکاش در چگونگی برخورد رسانه های صهیونیستی با جریان سخنان رئیس جمهور روحانی و اوباما زوایایی از این اشتباهات فاهش نتانیاهو نیز برای ما آشکار می گردد.

بهتر است این نگاه  را از زاویه روزنامه های مشهور صهیونیستی ببینیم و کنکاش کنیم به نقل از سایت خبر آنلاین:

” روزنامه اسرائیلی چپ گرای حاارتص سخنان نتانیاهو را جنگ طلبانه توصیف کرد و تحلیل گران این روزنامه  در این باره چنین نظر دادند:

اموش حارل نوشت: «آب شدن یخ رابطه ایران و امریکا نتانیاهو را وادار کرده است که به رغم بی اعتمادی آشکارش به نیت های ایران به دیپلماسی فرصتی دیگر بدهد».

او افزود: «سخنان نتانیاهو نشان داد که او به این درک رسیده است که زمان، زمان دیپلماسی است و نیز این را هم فهمیده است که در حالی که می تواند درقبال ایرانیان هشدار دهد و درخواست هایی داشته باشد اما نمی تواند بر جریان امور تاثیر بگذارد».

اری شاوی، تحلیل گر دیگر می گوید: «در سخنان نتانیاهو، خطر حمله نظامی اسرائیل، به رغم اعلان غیرنمایشی آن، بار دیگر به صحنه بازگشت».

خمی شالف، نوشت: «صدای رسای نتانیاهو در محکوم شمردن خواست های اتمی ایران با گوش های بسته روبرو شد. نتانیاهو در گوشه رینگ گیر افتاده است در حالی که نورافکن ها بر روحانی درنقطه مرکزی صحنه، و به عنوان رهبر خارجی «قهرمان» سال ۲۰۱۳ می تابد».

یوسی ورتر نوشته است: «سخنان نتانیاهو بسیار  خشک، بی احساس و قابل پیش بینی بود به طوری که چیزی از آن به یاد نمی ماند. بسیارخوب. نخست وزیرمان ایران را تهدید به حمله نظامی می کند. آخر چیزی بگویید که تابه حال نشنیده باشیم.»

باراک راوید سخنان  نتانیاهو را نومید کننده و ملال آور توصیف کرده و آن را به صدای صفحه ای خط افتاده تشبیه کرده  است. او نوشته است:« با تهدید به حمله نظامی یک جانبه به ایران نخست وزیر نشان داد که از نظر دیپلماسی ناتوان است و به پیوستن به قدرت های غربی برای یافتن استراتژی ای مشترک تمایلی ندارد».

روزنامه جروزالم پست در مقاله ای به قلم اریل زیرلنیک سخنان نتانیاهو را در تضاد شدید با یک هفته سخنان آشتی جویانه و خوش بینانه درمورد نزدیکی ایران و امریکا دانسته و نوشته است که این سخنان بر تلاش امریکا برای حفظ امیدهایی که در هفته گذشته در سازمان ملل جوانه زد، سنگینی می کند. 

روزنامه یدیوت اهرونوت که پرفروش ترین روزنامه اسرائیل شناخته می شود، در ستون انتخاب سردبیر نوشته است اگر پوتین و اسد توانستند اوباما را فریب دهند، ایرانیان قطعا همین کار را می توانند بکنند. این مقاله می نویسد از این امر می توان نتیجه گرفت که رهبر جهان آزاد قادر به عمل کردن به قولش نیست و در حالیکه سخنرانی عالی ست و نیات خوب دارد،  شخصیتی ضعیف دارد.

تحلیلگر دیگری در همین ستون می نویسد: «اسرائیل به جای تحمیل عقیده خود باید محتاطانه تغییر لحن ایرانیان را بپذیرد.

او بیرون رفتن هیئت اسرائیلی را از سالن مجمع عمومی به هنگام سخنرانی حسن روحانی «اگرنه احمقانه، که نالازم» می شمارد.

اریلا رینگل-هوفمان می پرسد چرا هرگاه یکی از دشمنان ما ادعا می کند هولوکاست افسانه است اسرائیل آن را علم می کند وبه گوشه و کنار دنیا می برد تا همه یاوه بودن آن را درک کنند و آن را نوعی لقلقه زبان بدانند. اما اگر یکی از همین رهبران بگوید که خواستار مذاکره و رسیدن به توافق است، نخست وزیران اسرائیل نسل اندر نسل فورا این گونه نظرها را خوار و خفیف می کنند.”

می بینیم روزنامه نگارها و تحلیلگران بزرک صهیونیستی ” عدم تاثیر برجریان امور توسط اسراییل ،صدای اسراییل برخورد با گوشهای بسته در جهان ، سخنان نتانیاهو بسیار  خشک، بی احساس و قابل پیش بینی بود ، سخنان  نتانیاهو را نومید کننده و ملال آور توصیف کرده، سخنانی که برتلاش های آمریکا سنگینی می کند ،عدم اجرای قول آمریکا به اسراییل ،رفتار محتاتانه اسراییلی ها ودادن تغییر لحن “  

 می بینیم که صهیونیست ها در انزوا قرار گرفته اند و روکردن برگی فقط در حد صحبت 15 دقیقه ای تاثیر مهمی بر روند جریانها داشته و این خود نشانه سیاست شکننده و در عین حال رفتار کودنانه صهیونیست هاست و از نظر دیپلماسی هم عقبند و سخنرانی اخیر نخست وزیر صهیونیستی در سازمان ملل اثرات واقع گرایانه ای بر روند جریانات جهان گذارده است و در شناسایی جنگ طلبی صهیونیست ها و صلح طلبی ایرانی ها تاثیر بسزایی داشته است.

نویسنده رادکانا: محک

ارسال نظر