اصلاح طلبی یا اعتدال کدامیک؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 139 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:29 ق.ظ، چهارشنبه، 13 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

هرچه به مناظره بعدی نزدیکتر می شویم تنور انتخابات داغ تر و گمانه ها به (غیرممکن ها ممکن می شود) و (احتمال تغییر زمین بازی) یا (آمد که برود امّا!) میل می کند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ بازار سیاست عجب مکاره هست که در آن احتمال هر گمانه ای به واقعیتی میرود! این جمله نشان از امکان هر تحوّلی در این وادی دارد.

فی الجمله عارضم ، در بُحبوحه ٔ ثبت نام متقاضیان کرسی ریاست جمهوری، جناب جهانگیر خان در مقابل دوربین رسانه ٔ ملی اعلام داشت آقای روحانی کاندیدای اصلی ما هست این حضور وی دستمایه  ٔالقاب مختلفی همچون پوششی، ضربه گیر، مکمل، مُحلّل و….. به وی شد تا اینکه در اولین مناظره اصل و فرع، جایگاه خود را در اردوی خودی نشان دادند. جهانگیری  که آمده بود که برود تبدیل به سوپرمن و پدیده شد و روحانی دچار اُفت جایگاه در حدّی که اصلاحاتیون و اعتدالیون در شِش و بِش!

از طرفی روحانی به دلیل عدم توفیق در اجرای بسیاری از وعده ها، هواداران خود را در تنگنای توجیه قرار داد و مضاف بر آن در مناظره نیز در چنبره و چتر حمایتی جهانگیری انفعال خویش را در جبهه ٔخودی نشان داد در نتیجه احساس می شود اعتدال، تحت الشعاع اصلاحات قرار گرفت که خروجی آن احتمالِ تجدید نظر در گزینه نهایی و ترجیحاً جهانگیری به جای روحانی باشد مگر آنکه روحانی جبران مافات کند.

دو مناظرهٔ باقیمانده واقعیت ها را بهتر مشخص خواهد کرد.

نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی

انتهای پیام/

ارسال نظر